Ogłoszenia 17.11 – 24.11

NIEDZIELA (17.11) XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Dziękujemy dziś Bogu za Jego błogosławieństwo przez 112. lat istnienia naszego kościoła parafialnego

Nasze zobowiązania wobec tej świątyni możemy zamknąć w dwóch słowach: dziękczynienie i odpowiedzialność.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie raty za remont wieży naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (18.11)
Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest ona patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

O godz. 17:00 w kancelarii katechumenat, czyli katecheza uzupełniająca dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym. Katechumenat jest prowadzony w naszej Parafii od 1 sierpnia 2016 roku.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie Poniedziałkowej Grupy Modlitewnej a w salce nad zakrystią spotkanie Róży Rodziców.

We WTOREK (19.11)
Wspomnienie bł. Salomei, dziewicy. O godz. 19:00 w salce nad zakrystią spotkanie w Szkole Modlitwy i również o tej samej godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Papież Franciszek rozpoczyna kolejną, 32. już podróż apostolską. Tym razem w dniach 19-26 listopada br. odwiedzi Tajlandię i Japonię. Polecajmy go w modlitwie.

W ŚRODĘ (20.11)
Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera – jednego z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem. Jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. \

O godz. 19:00 w kościele Wieczór Uwielbienia.

W CZWARTEK (21.11)
Święto Ofiarowania NMP. W tym dniu już po raz 64. obchodzony będzie Dzień „Pro orantibus”, czyli dzień wdzięczności i wsparcia dla klasztorów kontemplacyjnych. Noszą one na swoich ramionach ciężar modlitwy za cały Kościół, co jest wielką łaską dla każdej wspólnoty wiary. Pamiętajmy zatem dziś o modlących się za nas i dziękujmy Bogu za ich wierną służbę Kościołowi.

Podczas Mszy Św. o godz. 18:00 odbędzie się celebracja przyjęcia kandydatów, którzy chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania. Na tę Mszę zapraszamy kandydatów i ich rodziców.

O godz. 19:00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna.

W godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

W PIĄTEK (22.11)
Wspomnienie św. Cecylii, męczennicy – patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego. Z tej okazji kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem naszych organistów, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

W SOBOTĘ (23.11)
Wspomnienie św. Klemensa I, papieża i męczennika – był trzecim (po Linusie i Anaklecie) papieżem. Jest patronem grabarzy, kamieniarzy, marmurników i narodów słowiańskich.

Od godz. 17:00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi św.

O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 17:15 w krypcie naszego kościoła kwartalny Dzień Skupienia dla Narzeczonych Parafii Dekanatu Chorzów. Rozpoczęcie nauką stanową, po niej okazja do Spowiedzi św. i zakończenie całości Mszą św., po której narzeczeni odbiorą w zakrystii stosowne zaświadczenia celem przedłożenia ich w parafiach macierzystych.

Wspomnienie św. Tarsycjusza jest patronalnym świętem Ministrantów. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, ich rodziców i rodzeństwo na uroczystą Mszę świętą w intencji liturgicznej służby ołtarza, która zostanie odprawiona w sobotę, 23 listopada 2019, o godz. 18:00. Bezpośrednio po Eucharystii zapraszamy do świętowania przy wspólnym stole w krypcie kościoła.

W przyszłą niedzielę (24.11)
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

Na Sumie uroczyście poświęcimy opłatki, którymi podzielimy się w wigilijny wieczór w gronie rodziny i bliskich. Opłatek, to znak jedności całej naszej wspólnoty parafialnej, dlatego nie kupujemy go w sklepie. Ofiary składane przy tej okazji to wyraz naszej solidarności z najuboższymi, dla których przewidziana jest co roku pomoc świąteczna.

Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy skarbczyki.
Po Mszach Św. wolontariusze hospicjum prowadzić będą zbiórkę pieniężną na rzecz Chorzowskiego Hospicjum.
Wspólnota Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę dn. 4.12.2019r. z okazji 100 rocznicy urodzin siostry Lidwiny Sikory – założycielki Zgromadzenia Krwi Chrystusa w Polsce. Pielgrzymujemy do jej rodzinnej parafii św. Wojciecha w Mucharzu k. Wadowic. Szczegóły w gablotkach.

Po raz kolejny chcemy przeprowadzić pomoc w formie naszej parafialnej „Świątecznej paczki”. Dlatego zwracamy się do parafian najpierw z prośbą o zgłaszanie osób z naszej parafii – zwłaszcza ze swojego sąsiedztwa – które są w trudnej sytuacji materialnej (zwłaszcza osoby starsze i samotne) i przygotowanie dla nich paczki pomoże w godziwym przeżyciu Świąt Bożego Narodzenia. Formularze zgłoszeniowe są do odbioru w kancelarii parafialnej do piątku, 29 listopada.