Ogłoszenia 17.10 – 24.10

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10. 2021
Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. Na godz. 16:15 dziś jeszcze na nabożeństwo różańcowe zapraszamy szczególnie mieszkańców ulicy Katowickiej.

Ktokolwiek pragnie oddawać cześć Matce Najświętszej i korzystać z Jej obrony, powinien Ją miłować i szanować, ale przede wszystkim powinien praktykować cnoty ewangeliczne, naśladując tym samym Jej przykład. Dlatego pragniemy zaprosić wszystkich, którzy pragną powierzyć się opiece Maryi do odmówienia Różańca Świętego, jak najczęściej.

Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

O godz. 18.00 dziś odbędzie się w naszym kościele koncert finałowy corocznego Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek (18.10) Święto św. Łukasza, Ewangelisty
– Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie, szczególnie w obecnym czasie pandemii.
We wtorek(19.10) Wspomnienie błogosławionego Jerzego Popiełuszki,
• kapłana i męczennika, a także wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera – założyciela i generała Zakonu Pasjonistów oraz wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogue`s, prezbiterów i 7 Towarzyszy.

O godz. 19.00 w salce nad zakrystią kolejna katecheza dla dorosłych.

W środę (20.10) Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
• – patrona uczącej się i studiującej młodzieży. Poświęcił jej prawie całe swoje życie, aż 55 lat profesury. Jest także patronem Polski, wykładowców akademickich i „Caritasu”.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do patrona Parafii, a po niej nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 18:45 krąg biblijny.

W czwartek (21.10) Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.
• O godz. 19:00 w salce trzecia nauka przedślubna.

W godz. 17:00 – 18:00 w kancelarii parafialnej bezpłatnych porad udziela nasz prawnik.

Rodziców pragnących posłać w przyszłym roku swoje dziecko do Wczesnej Komunii Świętej Siostra Auksyliana zaprasza na spotkanie w czwartek o godz. 16.30 do klasy nr 9 w Szkole Podstawowej Nr 17 przy ul. Łagiewnickiej 18.

W piątek (22.10) Wspomnienie św. Jana Pawła II,
• jednego z największych papieży naszych czasów. Przy tej okazji zachęcamy do osobistej modlitwy przed jego relikwią w naszym kościele.
W sobotę (23.10) Wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera
oraz św. Józefa Bilczewskiego, biskupa lwowskiego. W czasach I wojny światowej rozwijał kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, ukazując ludziom nieskończoną miłość Boga, zdolną do przebaczenia i darowania wszystkich grzechów.

W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert w ramach VI. Chorzowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej ORGANY PLUS. Wystąpią wybitni polscy artyści organista Bogdan Narloch oraz sopranistka Katarzyna Wiwer.

W przyszłą niedzielę (24.10) XXX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Za złożone dziś ofiary przeznaczone na przyszłe inwestycje w naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Misje Święte.

Za tydzień także po każdej Mszy św. nasza co miesięczna kwesta na pomoc dla dwóch wybranych przez naszą Parafię rodzin w Syrii.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Zadbajmy o groby naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Jeśli w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś opuszczony czy zapomniany grób, zadbajmy także o niego.


Prosimy o wyrzucanie śmieci tylko do pojemników do tego przeznaczonych. Segregacja pozwala na uporządkowanie odpadów i co najważniejsze na zmniejszenie kosztów wywozu, które przy okazji Wszystkich Świętych są co roku spore.