Ogłoszenia 17.09 – 24.09

NIEDZIELA (17.09)
Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 16.30 nieszpory.

Dziś o godz. 14.00 w katowickiej katedrze obędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

PONIEDZIAŁEK (18.09)
Wspomnienie św. Stanisław Kostki, zakonnika – patrona Polski i młodzieży polskiej.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy serdecznie.

O godz.19:00 na probostwie inauguracyjna sesja Parafialnej Rady Duszpasterskiej drugiej kadencji.

We WTOREK (19.09)
Wspomnienie NMP z La Salette i św. Januarego z Neapolu, biskupa i męczennika.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (20.09)
Wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Teagon, prezbitera i Pawła Chong Hasang oraz 101 Towarzyszy. W Korei Południowej w ciągu ostatnich dziesięcioleci niezwykle dynamicznie wzrasta liczba chrześcijan. Dzisiaj Kościół katolicki liczy tam około 4 milionów wyznawców, żyjących w 19 diecezjach (9 proc. ludności). Każdego roku sakrament chrztu przyjmuje około 150 tys. dorosłych.

Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Jednym wśród najbardziej znanych wśród chrześcijan wezwań odnoszących się do Matki Bożej jest właśnie wezwanie „Nieustająca Pomoc”; zwłaszcza wśród najbardziej smutnych i potrzebujących miłości i opieki. Obraz Nieustającej Pomocy jest wschodnią ikoną przedstawiającą Matkę Bożą Bolesną. Jednak jej duchowe przesłanie jest ważniejsze od artystycznego piękna: ma pobudzać nadzieję i ożywiać modlitwę.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej ósme spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (21.09)
Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – patrona celników, urzędników podatkowych, księgowych, pracowników kantorów i alkoholików.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.
kościoła.

W PIĄTEK (22.09)
Wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników – specjalnej patronki niewolników wszelkich nałogów i więźniów.

W tym dniu przypada comiesięczna modlitwa w intencji przygotowań i owoców spotkania młodych w Panamie. Została ona zapoczątkowana w lutym br. wspólnie przez Komitet Organizacyjny ŚDM Panama 2019 i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski. Na termin wspólnej modlitwy został wybrany dzień poprzedzający Mszę św. na otwarcie ŚDM, która zostanie odprawiona 22 stycznia 2019 r., inaugurując Wydarzenia Centralne ŚDM w Panamie.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-29 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”.

W SOBOTĘ (23.09)
Wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera, jednego z najbardziej znanych współczesnych świętych. Naznaczony stygmatami włączającymi go również fizycznie w przeżywanie Męki Pańskiej, stał się wielkim duszpasterzem, spędzając długie godziny w konfesjonale; Eucharystię celebrował zawsze z wielkim namaszczeniem i bywało, że trwała ona długie godziny; nie rozstawał się również nigdy z różańcem.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (24.09)
XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.