Ogłoszenia – 17.08 – 24.08

Niedziela (17.08)
Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej UROCZYSTOŚCI ŚW. JACKA ODROWĄŻA. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.
Niech czas wakacji i urlopów nie będzie okazją do zamykania się we własnym gronie, lecz niech staje się okazją do dostrzegania tych, którzy żyją wokół nas i być może potrzebują dobrego słowa, wsparcia lub po prostu ofiarowania im trochę z naszego czasu. Nie zapominajmy przy tym, że tymi potrzebującymi mogą być także nasi najbliżsi.

Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. Pamiętajmy, że mogą to być nie tylko osoby, które spotykamy na ulicy, lecz również nasi domownicy, ojcowie rodzin. Nie przymykajmy oczu na takie sytuacje, lecz próbujmy reagować, a gdy trzeba, szukać specjalistycznej pomocy.

Dziś świat żeński naszej archidiecezji pielgrzymuje do Piekar Śl. Otaczajmy opieką modlitewną pątniczki naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na uroczyste powitanie naszej grupy pielgrzymkowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa PATASA, które odbędzie się na ul. Krzyżowej dziś po Mszy św. wieczornej około godz. 18.00.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału na zimę naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W poniedziałek (18.08)
Wspomnienie św. Heleny, cesarzowej – patronki farbiarzy i wytwórców igieł. Zasłynęła z hojności dla ubogich i uwalniała więźniów. Jej przypisywane jest znalezienie relikwii Krzyża Świętego.

We wtorek (19.08)
Wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera. Zasłynął z rozpowszechnienia nabożeństwa do Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Przez 44 lata był wędrownym kaznodzieją.

W środę (20.08)
Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła – patrona Zakonu Cystersów i pszczelarzy; opiekuna podczas klęsk żywiołowych i sztormów oraz w godzinie śmierci.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (21.08)
Wspomnienie św. Piusa X, papieża z początku XX wieku, nazywanego często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z Sakramentów. Jest patronem dzieci i Wczesnej Komunii św. W tym dniu na ołtarzu zostaną wystawione relikwie św. Piusa X, które nasza parafia posiada.

W piątek (22.08)
Wspomnienie NMP, Królowej. Od wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił właśnie król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

W sobotę (23.08)
Wspomnienie św. Róży z Limy, zakonnicy – patronki kwiaciarek i ogrodników, wzywana jest w przypadku waśni rodzinnych.

Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (24.08)
XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na spłatę należności za ikonę NMP Nieustającej Pomocy, za jego oprawę i oświetlenie.