Ogłoszenia 17.07 – 24.07

NIEDZIELA (17.07)
Jakże ważne jest w naszym życiu rozpoznawanie przychodzącego Boga. Przypominają o tym dzisiejsze czytania mszalne. Prośmy Pana, byśmy z Jego obecności i bliskości czerpali siłę do codziennego działania, by On nam udzielał potrzebnych darów. Niech Pan Bóg towarzyszy swoją łaską rozpoczynającym się już w tę środę, 20 lipca XXXI Światowym Dniom Młodzieży. Niech będą one umocnieniem wiary tych, którzy będą w nich uczestniczyć, oraz tych, którzy będą ich przyjmować.

Za złożone dziś ofiary na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (18.07).
Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Jest jednym z patronów Krakowa, studentów i parafii.


W ŚRODĘ (20.07)
Wspomnienie bł. Czesława Odrowąża, prezbitera – patrona Wrocławia, duchowego syna świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Świętego Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy dysponują czasem do wspólnej modlitwy do Patrona naszej parafii. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W CZWARTEK (21.07)
Wspomnienie świętego Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła – patrona zakonu Kapucynów oraz św. Apolinarego biskupa i męczennika. Jest patronem miast: Rawenny, Remagen i Düsseldorfu oraz artystów igły. Jest również orędownikiem przeciw kamicy nerkowej i żółciowej, dnie moczanowej oraz padaczce.

O godz. 19.00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna. Narzeczonych informujemy, że w miesiącu sierpniu nie będzie nauk przedślubnych w naszej parafii. Zainteresowanych zapraszamy na pierwszą naukę w czwartek 1 września. Kwartalny Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii w sobotę 3 września br. o godz. 17.15 w krypcie.

W PIĄTEK (22.07)
Wspomnienie św. Marii Magdaleny, której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu Zmartwychwstałego Pana. Jest patronką kobiet szczerze pokutujących, uczniów i studentów, więźniów, sprowadzonych na złą drogę, fryzjerów, ogrodników, właścicieli winnic, sprzedawców wina, bednarzy, tkaczy, rękawiczników, producentów perfum i pudru, dzieci mających trudności z chodzeniem; jest też wzywana w przypadku choroby oczu i niepogody.

W tym dniu przypada 12. rocznica wieczystej profesji pochodzącej z naszej parafii Siostry Angeli Agnieszki MENCFEL, boromeuszki pracującej obecnie w Gimnazjum Sióstr Boromeuszek w Łańcucie. Składamy jej najlepsze życzenia i otaczamy modlitwą.

W SOBOTĘ (23.07)
Święto świętej Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, Założycielki Zgromadzenia Najświętszego Zbawiciela (Brygidek). Warto spojrzeć na jej piękne życie (żony, matki, a potem zakonnicy). Jest ono świadectwem, że każdy stan może być przestrzenią spotkania z Bogiem. Jest patronką Europy.

Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (24.07)
XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.
Z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców – w niedzielę po każdej Mszy św. pobłogosławimy pojazdy i kierujących nimi. Zapraszamy serdecznie wszystkich zmotoryzowanych. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wyjeżdżaniu i opuszczaniu placu kościelnego.

Wszystkim zamawiającym intencje mszalne przypominamy, że potwierdzenia rezerwacji należy dokonywać na miesiąc przed terminem odprawienia mszy. Wtedy także należy podać już szczegółową treść intencji. To pozwoli nam zachować porządek i zadbać, by wszystkie intencje na czas znalazły się w gazetce parafialnej, gablotkach i na stronie internetowej.
Często, jak ewangeliczna Marta troszczymy się o wiele zewnętrznych spraw, a potrzeba jednego: by zasiąść u stóp Jezusa i przyjąć Jego słowo. Umocnieni Bożym błogosławieństwem idźmy z radością w życie, by odkrywać w nim to, co najistotniejsze, że jest ono naszą drogą do zbawienia.