Ogłoszenia 17.06 – 24.06

NIEDZIELA (17.06)
Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

Po każdej Mszy św. posługujący na zastępstwie w naszej Parafii do 21 czerwca ks. neoprezbiter Mateusz MRYKA udzieli zebranym błogosławieństwa prymicyjnego.
„Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na ratę za remont wieży naszego kościoła. Przy wyjściach z kościoła osoby niepełnosprawne proszą nas o materialne wsparcie ich corocznych rekolekcji, które odbędą się w Nierodzimiu w sierpniu. W ich imieniu serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory niedzielne.

Dziś uroczystość odpustową przeżywa Parafia św. Antoniego z Padwy w Chorzowie. O godz. 12:30 suma odpustowa z homilią, którą wygłosi Ks. dr Marek PANEK – rektor Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Z okazji odpustu odbędzie się kolejny Rodzinny Festyn u Antonika. Rozpoczęcie o godz. 15:00 w kościele uroczystym koncertem organowym w wykonaniu Sebastiana NIEMCZYCKIEGO, który występował między innymi dla Księżnej Marii Krystyny Habsburg, był pierwszym w historii dzieckiem, które dało koncert na organach krakowskiej Bazyliki mariackiej, pełnił funkcję organisty podczas liturgii celebrowanych przez kard. Franciszka Macharskiego, oraz kard. Polikarpa Pengo. Koncert zakończy się krótkim nabożeństwem czerwcowym ok. godz. 15:45, po czym właściwy festyn przeniesiemy się do ogrodów na wspólne świętowanie. W programie między innymi koncerty zespołów: Dzieci Maryi i przyjaciele, Stowarzyszenie Freeland, Boże Nutki. Podczas festynu będą miały miejsce między innymi:

– spotkanie z zaproszonym gościem Jackiem WRONĄ, specjalistą do walki przestępczością narkotykową, ekspertem ds. slangu narkotykowego i przestępczego oraz ojcem uzdrowionej za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, małej Glorii Marii.

– w ramach stoiska Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa będzie wóz bojowy straży pożarnej, miasteczko ruchu drogowego, konie policyjne, psy, radiowóz oraz stanowisko dla dzieci z alkogoglami i daktyloskopią (każde dziecko będzie mogło sobie zrobić odcisk palca). Ponadto będzie stoisko Centrum Integracji Międzypokoleniowej, a nim warsztaty, zajęcia aktywizacyjne, strefa relaksu; Gwiazdą wieczoru o godz. 20:00 będzie zespół De Silvers. W programie oczywiście oprócz atrakcji dla dzieci ii dorosłych losowanie nagród – główną nagrodą będzie 40 calowy telewizor LED. Wychodząc z kościoła św. Antoniego można będzie zakupić losy na wspomnianą loterię w cenie 5 zł, z których każdy wygrywa. Odpustowe świętowanie zakończy wspólny Apel Jasnogórski.

PONIEDZIAŁEK (18.06)
O godz. 18:00 w naszym kościele sakramentu Bierzmowania udzieli młodzieży naszej Parafii Ks. bp Marek SZKUDŁO. Bierzmowańcy wraz ze swoimi świadkami zbiorą się w kościele już o godz. 17:00. Po Mszy św. w kościele cotygodniowe spotkanie modlitewne. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

We WTOREK (19.06)
Wspomnienie świętych męczenników Gerwazego i Protazego – pierwszych patronów Mediolanu i patronów: dzieci i pracujących przy sianokosach oraz orędownikami dobrych zbiorów siana, przeciw kradzieży i krwawieniu. Wymieniani są w Litanii do Wszystkich Świętych. O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

Od godz. 17.00 do 19.00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc psychologiczną, w sprawach m.in. różnego rodzaju uzależnień.

W ŚRODĘ (20.06)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

O godz. 19.00 w kancelarii katechumenat.

W CZWARTEK (21.06)
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – jezuity, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (22.06)
Wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa oraz wspomnienie świętych męczenników Jana Fischera, biskupa i Tomasza More`a. W tym dniu kończy się rok szkolny. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszamy o godz. 8:00 na Mszę św. kończącą rok szkolny i katechetyczny 2017/2018. Od godz. 7.30 okazji do Spowiedzi św.

W tym dniu przypada comiesięczna modlitwa w intencji przygotowań i owoców spotkania młodych w Panamie, która została zapoczątkowana w lutym 2017 roku wspólnie przez Komitet Organizacyjny ŚDM Panama 2019 i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski. Na termin wspólnej modlitwy został wybrany dzień poprzedzający Mszę św. na otwarcie ŚDM, która zostanie odprawiona 22 stycznia 2019 r.

W SOBOTĘ (23.06)
O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypada DZIEŃ OJCA. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Ojciec jest wzorem, jakby matrycą dla swojego dziecka, bez względu na to, czy jest ono tego świadome, czy nie. Ojciec może nauczyć swoje dziecko, co jest naprawdę w życiu ważne, pokazując na własnym przykładzie uczciwość, pokorę, odpowiedzialność i sprawiedliwość.

W przyszłą niedzielę (24.06)
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚWIĘTEGO JANA CHRZCICIELA, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Św. Jan jest jednym z patronów Ruchu Trzeźwości w Polsce. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa.
Kolekta tego dnia na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Jak co miesiąc w ostatnią niedzielę po Mszach św. odbędzie się kwesta na pomoc rodzinom syryjskim w Aleppo, które nasza Parafia wspiera materialnie.

Parafia Ewangelicka w Chorzowie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat na półkolonie, które odbędą się w dniach od 2 do 6 lipca w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 22. Koszt 100 zł.

Zapraszamy na 42 Chorzowską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 26-30 sierpnia 2018 r. Pielgrzymi idą trzy dni z noclegami w Świerklańcu i Woźnikach. Po dwóch dniach w Częstochowie, powrót autokarem do Piekar, skąd pieszo do Chorzowa. Koszt noclegu w Częstochowie, transportu bagażu i autokaru to 140 zł. Zapisy w kancelarii Parafii św. Antoniego z Padwy i św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.