Ogłoszenia 17.05 – 24.05

NIEDZIELA (17.05)
Uroczystość WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO obchodzi się czterdziestego dnia po Zmartwychwstaniu. Jest pamiątką odejścia Syna Bożego w chwale do Ojca. Święto powstało w połowie IV wieku, a w V znane już było i obchodzone przez cały Kościół.

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego uświadamiamy sobie realną szansę spełnienia najgłębszych pragnień, jakie Stwórca złożył w naszym sercu. Wśród nich jest to największe: pragnienie nieśmiertelności. Oznacza ono tęsknotę za nieskończonością, głód trwania, potrzebę przekraczania horyzontu przestrzeni i czasu, potrzebę spełnienia siebie bez ograniczeń.

Za złożone dziś ofiary na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś na Sumie o godz. 10.30 pierwsza grupa uczniów klas drugich (C i D) przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. Zbiórka dzieci i rodziców pół godziny przed mszą przed probostwem. Nieszpory komunijne dziś wyjątkowo już o godz. 16.00. O godz. 15.00 dziś Msza św. z udzielaniem Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 21.00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie w tygodniu o godz. 17.30. Szczególnie serdecznie zapraszamy w Białym Tygodniu dzieci komunijne i ich rodziców. Pobożność maryjna jest nam niezwykle bliska, ale przecież także to, co bliskie, wymaga ciągłej pielęgnacji.

W PONIEDZIAŁEK (18.05)
Wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika.

O godz. 18.45 w kościele druga próba klas II A i B przed Pierwszą Komunią św.

O godz. 18.45 w krypcie kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (19.05)
przypadają rocznice urodzin: 67. Metropolity Katowickiego abpa Wiktora SKWORCA, a 47. pochodzącego z naszej parafii ks. Joachima LEDWONIA, obecnie wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach.

W ŚRODĘ (20.05)
Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera. Szerzył nabożeństwo do Imienia Jezus. Założył Zakon Franciszkanów Obserwantów zwanych bernardynami. Także Polska zawdzięcza mu odnowę życia religijnego.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do Patrona naszej parafii – Świętego Józefa.

O godz. 18.45 próba przed Wczesną Komunią św.

W CZWARTEK (21.05)
Wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika – patrona dobrej sławy i spowiedników. Jest opiekunem mostów i orędownikiem w czasie powodzi.

O godz. 18.45 w kościele trzecia próba klas II A i B przed Pierwszą Komunią św.

O godz. 19.00 na probostwie trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (22.05)
Wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy. Otrzymała za swojego życia stygmaty korony cierniowej. Przeżyła wiele dramatów i doświadczeń. Wyjście w trudnych sytuacjach widziała w ufnej modlitwie. Dziś jest dla nas skuteczną orędowniczką w trudnych sprawach życiowych, tych które nazywamy beznadziejnymi. W tym dniu wspominamy także Świętych męczenników meksykańskich Krzysztofa Magallanesa Jara, prezbitera i 24 Towarzyszy

W SOBOTĘ (23.05)
O godz. 10.00 Spowiedź przed Pierwszą Komunią św. klas II A, B oraz ich rodziców i rodzeństwa. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (24.05)
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.
Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w VI Parafialnym Święcie Rodziny, które odbędzie się 24 maja br. Po każdej Mszy św. udzielane będzie szczególne, indywidualne błogosławieństwo dla rodzin, a od godz. 14.00 rozpocznie się w otoczeniu kościoła festyn. Na wszystkich gości czekają występy artystyczne, konkursy i zabawy plastyczne dla dzieci, kawiarenka z domowym ciastem i grill. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i radosnego spędzenia czasu na przygotowanych na tę okazję atrakcjach.