Ogłoszenia 17.04 – 24.04

NIEDZIELA (17.04)
W Ewangelii czwartej niedzieli Wielkanocy słyszymy, że Pan Jezus porównuje się do pasterza troszczącego się o owce. Tak! Pan Jezus jest Dobrym Pasterzem, który opiekuje się nami – swoimi owcami i każdego z nas pragnie obdarować życiem wiecznym, które wysłużył przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Dziękujmy za ten dar, dziękujmy za nieskończoną miłość Pana Boga i bądźmy Mu posłuszni.
To porównanie Jezusa do pasterza każe nam nazywać tę niedzielę niedzielą Dobrego Pasterza. W tym dniu przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, którzy będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na remont organów w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Panu Bogu za 40 lat kapłaństwa naszego rezydenta ks. Tadeusza ADAMCZYKA. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16.30 nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK (18.04).
O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (19.04)
Wspomnienie św. Leona IX, papieża.

W tym dniu 43. rocznicę święceń kapłańskich obchodzą Metropolita Katowicki abp Wiktor SKWORC, a także wikariusz naszej parafii w latach 1976-1979 ks. Jerzy KUBICKI, emerytowany proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Bziu Zameckim k/Jastrzębia; natomiast 32. rocznicę święceń obchodzi pochodzący z naszej parafii ks. Roman LAKSA, obecnie proboszcz parafii Niepokalanego Serca NMP w Książenicach koło Rybnika i dziekan Dekanatu Chorzów ks. Eugeniusz BŁASZCZYK, obecnie proboszcz parafii św. Wawrzyńca.

W ŚRODĘ (20.04)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, podczas którego odmówimy ostatni dzień Nowenny do naszego Patrona przed uroczystością odpustową, która w naszej parafii odbędzie się w tym roku 1 maja. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna. Zapraszamy.

W tym dniu przypadnie 11. rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. Jozef Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku, papieżem został wybrany na konklawe 19 kwietnia 2005 r., a od trzech lat – po rezygnacji z posługi papieskiej 28 lutego 2013 r. – jako papież senior żyje w odosobnieniu w klasztorze „Mater Ecclesiae” w Ogrodach Watykańskich. Jak sam zapowiedział, chce być obecny, ale niewidoczny. Poświęca się medytacji i modlitwie, a kierowanie Kościołem pozostawił w pełni swemu następcy Franciszkowi.

Także w środę 20 kwietnia br. 53. rocznicę urodzin obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 1993-1995 ks. Krzysztof TABATH, a od sierpnia 2015 roku proboszcz parafii NMP Częstochowskiej w Knurowie.

W środę minie 48 lat od śmierci wikariusza naszej parafii w latach czterdziestych ubiegłego stulecia – śp. ks. Edwarda DROŹDZIOKA. Jest pochowany na cmentarzu parafii św. Marii Magdaleny w Chorzowie Starym, gdzie w latach 1955-1968 był proboszczem.

W CZWARTEK (21.04)
Wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.
O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.


W SOBOTĘ (23.04)
Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa Pragi oraz misjonarza na Węgrzech i w Polsce, który wyruszył z misją ewangelizacyjną do pogańskich Prus, gdzie poniósł śmierć męczeńską; obok Maryi, Królowej Polski, i św. Stanisława jest głównym patronem naszej Ojczyzny.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 19.00 w kościele spotkanie modlitewne „Błogosławieni Miłosierni” podczas którego będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwielbiając i dziękując za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy każdego dnia. Trwamy w Roku Miłosierdzia, zbliżają się też Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, dlatego tym bardziej zachęcamy parafian do świadomego przeżywania tego czasu i otwarcia się na Boże działanie.
Parafia Ducha Świętego w Chorzowie zaprasza rozpoczęcie sezonu motocyklowego, motorowerowego i rowerowego. O godz. 10.00 miłośnicy jednośladów spotykają się przy kościele św. Antoniego, gdzie po powitaniu udadzą się w paradzie do kościoła Ducha Świętego przy ul. Dąbrowskiego, gdzie o godz. 10.30 odbędzie się uroczysta Msza Święta.

W przyszłą niedzielę (24.04)
V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Po każdej Mszy św. w tym dniu odpowiadając na apel Papieża Franciszka kwesta na pomoc Ukrainie.