Ogłoszenia 17.02 – 24.02

NIEDZIELA (17.02)
Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy
Gościmy dziś w naszej parafii Siostrę Krystynę KUSAK moderatorkę regionalną Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Wygłosi do nas słowo o św. Marii De Mattias, założycielce Adoratorek Krwi Chrystusa i o charyzmacie jej wspólnoty.

Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 23 lutego.

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na zapłatę raty za remont wieży naszego kościoła. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci, rodziców i chrzestnych.

W PONIEDZIAŁEK(18.02)
O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (19.02)
O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (20.02)
Wspomnienie świętych dzieci Franciszka i Hiacynty Marto – które były świadkami jednych z najbardziej znanych na świecie objawień maryjnych w Fatimie. Ich liturgiczne wspomnienie jest dobrą okazją do przypomnienia sobie orędzia fatimskiego, w którym Matka Boża wzywa do pokuty i intensywnej modlitwy.
Sanktuarium w Fatimie jest jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie. W 2018 r. dotarło tam ponad 7 mln pielgrzymów. Rok wcześniej, w jubileuszowym roku stulecia objawień fatimskich, do tej portugalskiej miejscowości przybyło około 9 mln osób.

Po Mszy św. o godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kościele Wieczór Uwielbienia.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechez uzupełniających dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym. Spotkania odbywają się w cyklu dwumiesięcznym.

W środę przypada także 11. Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 26 listopada 2007 r. Ideą tego dnia jest promowanie wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia.

W CZWARTEK (21.02)
Wspomnienie św. Piotra Damiani, biskupa i doktora Kościoła. Jest wzywany przy bólach głowy.
Jak co czwartek w godzinach 17:00-18:00 w kancelarii parafialnej będzie możliwości skorzystania z porad prawnych.

O godz. 18:45 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W tym dniu mija 2. rocznica działalności DZIELNICOWEJ AKADEMII SENIORA, które w salkach przy naszym kościele prowadzi swoją działalność we wtorki w godzinach 12:00-16:00 (zajęcia wokalne, fotografii i gimnastyki rehabilitacyjnej).

W PIĄTEK (22.02)
Święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez św. Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu, ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy św. Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

Na godz. 16.30 w tym dniu zapraszamy na Różańcowe Czuwanie, podczas którego odmówione zostaną wszystkie cztery części Różańca.

W SOBOTĘ (23.02)
Wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. Uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169.

W tym dniu liturgia Kościoła obchodzi także wspomnienie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera i męczennika – patrona harcerzy polskich.

O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu o godz. 10:00 w parafii Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej – Halembie Arcybiskup Wiktor Skworc udzieli święceń diakonatu alumnom WŚSD w Katowicach.

W przyszłą niedzielę (24.02)
VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną). Po Msza św. nasza comiesięczna kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo.

Już teraz zapraszamy na koncert charytatywny „Spełnij marzenie Dominika”, który odbędzie się w Starochorzowskim Domu Kultury 28 lutego 2019 r. o godz. 17.00. Wystąpią w nim artyści sceny śląskiej i biesiadnej. Dochód z koncertu w całości przeznaczony będzie na specjalny wózek inwalidzki dla Dominika, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. W czasie koncertu odbędzie się sprzedaż obrazów, loteria fantowa i licytacje. Bilety cegiełki do nabycia w dniu koncertu w cenie 20, 30 i 50 zł.

Młodzież zaprasza na prezentację zdjęć ze Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Panamie w niedzielę 3.03.2019 r. o godz. 18:00 w salce nad zakrystią. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, Słodka Panama organizuje ostatkowy bal, który odbędzie się 5.03.2019. Szczegóły na plakatach i za tydzień w Oremusie, do którego zostanie dołączony dodatek ze zdjęciami, wspomnieniami i refleksjami naszej młodzieży z pobytu na ŚDM w Panamie.

Parafia NSPJ w Świętochłowicach – Piaśnikach zaprasza na 15 Sobotę i Niedzielę Szkaplerzną 2 i 3 marca 2019 r. Uroczysta Msza Św. odbędzie się w niedzielę o godz. 10.00. Odprawiona zostanie w int. Bractwa i osób noszących Szkaplerz Karmelitański. Kazania wygłosi o. dr Włodzimierz Tochmański, Prowincjonalny Moderator Bractw Szkaplerznych. Będzie również możliwość przyjęcia szkaplerza. Szczegółowe informacje w gablotkach.