Ogłoszenia 16.12 – 23.12

NIEDZIELA (16.12)
Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – Gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów na rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny, a zwłaszcza te, które przeżywają trudności oraz wszystkich przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.

Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18:00, a we czwartek i piątek o godz. 7:00, dla młodzieży w piątek o godz. 19:00 w krypcie, a dla dorosłych w soboty o godz. 7:00 w kościele.
Serdecznie zachęcamy do indywidualnego odprawienia od dzisiaj specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już naprawdę blisko!

Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Już w tym tygodniu (w czwartek, piątek i sobotę) księża będą w konfesjonałach od godz. 17.00 do 18.00, natomiast w Wigilię, 24.12 spowiedź będzie od 6.45 do 16.00

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na spłacenie kolejnej raty za remont wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś przy wyjściach z kościoła ogólnopolska zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie (Białoruś, Litwa, Łotwa i Estonia, Ukraina, Rosja, Mołdawia, Armenia, Gruzja, Kazachstan, Tadżykistan, Kirgizja i Uzbekistan, a także Rumunia i Serbia). Aktualnie Kościołowi za wschodnią granicą służy ponad 200 kapłanów diecezjalnych, 300 kapłanów zakonnych, 330 sióstr zakonnych, 23 braci zakonnych z Polski oraz osoby świeckie.

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. Na godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory adwentowe.

Kolęda od godz. 14.00 na trasach:
1. Mariańska 7, 7A, 7B, 7C
2. Św. Pawła 22a, 22, 20, 18
3. Świdra 16, 18, 20, 22

Od poniedziałku 17 grudnia rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z

Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.
Młodzież ze „Słodkiej Panamy” przy wyjściu z kościoła sprzedaje dziś ciasta. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na dofinansowanie ich wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy.

W najnowszym Gościu Niedzielnym dołączona jest płyta z najpiękniejszymi polskimi kolędami, jest już również do nabycia grudniowy Mały Gość Niedzielny

W PONIEDZIAŁEK(17.12)
Ojciec Święty Franciszek obchodził będzie 82. urodziny. Dołączmy się do szczególnej łączności z Papieżem w tym dniu ofiarując za niego Komunię św. i naszą modlitwę.
Po roratach w kościele spotkanie grupy modlitewnej.
Również po Mszy św. na probostwie, spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

WE WTOREK (18.12)
O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (19.12)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, o 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy, a o godz. 19:00 w kościele wieczór uwielbienia, na który serdecznie zapraszamy.
O godz. 17:00 na probostwie kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

W CZWARTEK (20.12)
odbędzie się 23. „WIGILIA DLA OSÓB SAMOTNYCH” organizowana przez naszą Parafię, przy pomocy Szkoły Podstawowej Nr 17. Rozpoczęcie o godz. 17:00 w stołówce Szkoły przy ul. Łagiewnickiej 18.

O godz. 19.00 młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie przeżywała w kościele celebrację sakramentu pokuty. Módlmy się za naszych kandydatów (i spowiedników), by dobrze przeżyli ten sakrament.

W PIĄTEK (21.12)
Wspomnienie św. Piotra Kanizjusza, prezbitera i doktora Kościoła. Jest nazywany „apostołem Niemiec”. Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. Roraty o godz. 7:00 za dusze w czyśćcu cierpiące. Jest to intencja mszalna zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła oraz przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18:00 Msza św. za zmarłych parafian oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu listopadzie br.

W SOBOTĘ (22.12)
odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii. Zgłoszenia już przyjmuje kancelaria lub zakrystia. Prosimy rodziny, znajomych i sąsiadów o dopilnowanie, by te osoby, które z racji swojego wieku, choroby lub niepełnosprawności nie mogą przyjść o własnych siłach do kościoła skorzystały z posługi sakramentalnej naszych kapłanów. Zachęcamy także do korzystania z co niedzielnych odwiedzin Szafarzy zanoszących do domów Jezusa Eucharystycznego.

W tym dniu przypada comiesięczna modlitwa w intencji przygotowań i owoców spotkania młodych w Panamie, która została zapoczątkowana w lutym 2017 roku wspólnie przez Komitet Organizacyjny ŚDM Panama 2019 i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski.
W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży nasza archidiecezja organizuje w sobotę 26 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju spotkanie młodzieży: „PANAMA NA ŚLĄSKU”. Młodzież będzie mogła przeżywać Światowe Dni Młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata. Początek o godz. 20:00. Planowane zakończenie spotkania około godz. 5:00. Na stronie młodzidlamłodych.pl można zakupić bilety w cenie 40zł. Ilość miejsc ograniczona. Dla chętnych zostanie zorganizowany transport na miejsce. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.

Od godz. 14:00 kolęda w tym dniu na ul.:
1. Świdra 25, 23, 21, 19, 17, 15, 13
2. Św. Pawła 16, 10B, 10A, 10, 8, 6, 4A, 4, 2, 7
3. Św. Pawła 24, 19, 17, 12

W przyszłą niedzielę (23.12)
IV NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta przeznaczona będzie na spłatę zakupionego nowego wyświetlacza pieśni do naszego kościoła. Koszt urządzenia wyniósł 20.800 zł.

Kolęda w tym dniu od 14:00 na ul.:
1. 11 listopada 82, 80, 78, 76, 74, 72
2. 11 listopada 60, 58, 56, 54, 52, 50, 48
3. 11 listopada 42, 40, 38, 36, 34

Kolejny już raz chcemy wspomóc najbiedniejsze osoby z naszej parafii organizując świąteczną paczkę. W kancelarii parafialnej (a w soboty i niedziele w zakrystii) znajdują się koperty zawierające informacje o rodzinach i ich potrzebach. Zapraszamy do szczodrości i wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie. Osoby, które chciałyby wspomóc naszą akcję jednak nie mogą sobie pozwolić na zorganizowanie paczki, mogą przynosić na probostwo trwałe produkty żywnościowe (słodycze, konserwy, kasze, ryże, makarony, kawy, herbaty itp.), środki czystości (proszki do prania, płyny do mycia, mydła, żele pod prysznic itp.) lub złożyć ofiarę pieniężną w kancelarii parafialnej.

BETLEJEM POLSKIE odbędzie się w katowickim Spodku w niedzielę 3 stycznia 2019 roku o godz. 19:00. Bilety na koncert dostępne są w kancelarii parafialnej w trzech cenach: 50 zł – 60 zł – 80 zł w zależności od miejsca. Dochód z „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na cel charytatywny – pomoc dla osób potrzebujących. Uczestnicząc w koncercie, dzielimy się dobrem z drugim człowiekiem.

DUSZPASTERSTWO AKADEMICKIE W KATOWICACH organizuje dla chętnych osób od 17 do 35 lat tygodniowy wyjazd sylwestrowy na Europejskie Spotkanie Młodych, które odbędzie się w dniach 28 grudnia 2018 – 1 stycznia 2019 w Madrycie. Cena: 750zł i na miejscu 60 euro (w tym jest jedzenie, noclegi i komunikacja miejska). Wyjazd z Katowic: 26.12.2018 (po południu), powrót do Katowic: 3.01.2019 (wcześnie rano). Wszelkie informacje i zapisy: ks. Damian Copek, tel.: 502 282 814, mail: damianoc@vp.pl