Ogłoszenia 16.09 – 23.09

NIEDZIELA (16.09)
Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

Dziś obchodzimy w Polsce 52. DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU, który wprowadził do praktyki Kościoła w 1966 bł. Paweł VI. Jest to jedyne tego rodzaju wydarzenie o zasięgu międzynarodowym, a ustanowione bezpośrednio pod wpływem Soboru Watykańskiego II, a dokładniej soborowego dekretu „Inter mirifica” z 4 grudnia 1963. Celem tej inicjatywy jest podkreślanie roli, jaką środki przekazu odgrywają w dzisiejszym świecie, w tym także w Kościele oraz ich znaczenia dla procesu ewangelizacji i głoszenia jego misji w naszych czasach. Kościół pragnie zawsze, aby media służyły postępowi i dobru ludzkości, a nie szkodziły jej.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zapłacenie kolejnej raty za remont wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Niestety od kwietnia nie udaje się nam uzbierać miesięcznej kwoty 12 000 zł. Mamy obecnie zadłużenie 17.000 zł. Proszę w miarę możliwości o finansową mobilizację

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a o godz. 16:30 nieszpory.

O godz. 14:00 w katowickiej katedrze spotykają się dziś wspólnoty Dzieci Maryi naszej archidiecezji.

Miasto Chorzów zaprasza na muzyczne pożegnanie lata, które odbędzie się na skwerze przy zbiegu ulic Gałeczki i Astrów. Koncert zaczyna się o godzinie 15.00 w dniu 16.09. Gwiazdami wieczoru będą: o 18.40: Mateusz Ziółko oraz o 20.30: Kasia Kowalska z zespołem.

W PONIEDZIAŁEK(17.09)
Wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła – patrona kanonistów. W czasie protestanckich ataków na Kościół w XVI w. Opatrzność Boża w obliczu gwałtownych wystąpień antykatolickich, dała Kościołowi idealnego obrońcę wiary i nauczyciela w osobie św. Roberta. Tytan pracy, inteligentny, błyskotliwy i żarliwy polemista jest znakomitym wzorem zarówno dla teologów, intelektualistów, biskupów, jak i skromnych zakonników.

W tym dniu przypada także wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa krakowskiego – patrona na trudne czasy.

O godz. 18.45 w kościele pierwsze spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci przygotowującymi się do wczesnej i pierwszej Komunii św.

O godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy serdecznie.

WE WTOREK (18.09)
Wspomnienie św. Stanisław Kostki, zakonnika – patrona Polski i młodzieży polskiej.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (19.09)
Wspomnienie NMP z La Salette i św. Januarego z Neapolu, biskupa i męczennika.

Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Jednym wśród najbardziej znanych wśród chrześcijan wezwań odnoszących się do Matki Bożej jest właśnie wezwanie „Nieustająca Pomoc”; zwłaszcza wśród najbardziej smutnych i potrzebujących miłości i opieki. Obraz Nieustającej Pomocy jest wschodnią ikoną przedstawiającą Matkę Bożą Bolesną. Jednak jej duchowe przesłanie jest ważniejsze od artystycznego piękna: ma pobudzać nadzieję i ożywiać modlitwę.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych, którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym. O godz. 18.45 w salce spotkanie Kręgu Biblijnego.

W środę, piątek i sobotę przypadają KWARTALNE DNI MODLITW W INTENCJI DZIECI, MŁODZIEŻY I WYCHOWAWCÓW. Są one okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków ich wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

W CZWARTEK (20.09)
Wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Taegon, prezbitera i Pawła Chong Hasang oraz 101 Towarzyszy.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (21.09)
Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – patrona celników, urzędników podatkowych, księgowych, pracowników kantorów i alkoholików.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Dziękujemy za Waszą troskę o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do nieba. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18:00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym w miesiącu sierpniu br.

O godz. 17.15 Grupa Krwi Chrystusa zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W SOBOTĘ (22.09)
Wspomnienie NMP od Wykupu Niewolników – specjalnej patronki niewolników wszelkich nałogów i więźniów.

W tym dniu przypada comiesięczna modlitwa w intencji przygotowań i owoców spotkania młodych w Panamie. Została ona zapoczątkowana w lutym br. wspólnie przez Komitet Organizacyjny ŚDM Panama 2019 i Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM przy Konferencji Episkopatu Polski. Na termin wspólnej modlitwy został wybrany dzień poprzedzający Mszę św. na otwarcie ŚDM 22 stycznia 2019 r.

34. Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Panamie w dniach 22-29 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W dniu o godz. 19:00 w naszym kościele odbędzie się koncert zespołu JednoCialo. Zespół tworzą małżonkowie Lena i Maciej Durlak z pięcioletnim stażem małżeńskim. Od ponad dwóch lat, zainspirowani twórczością Jennifer i Davida Hellerów z USA (JJ Heller), tworzą duet muzyczny pod nazwą JednoCiało. Poprzez małżeńskie muzykowanie ewangelizują śpiewając o miłości Boga, która jest darem dla każdego, bez względu na historię życia. Ich autorskie teksty są historią szukania Boga w świecie, w sobie, w mężu/żonie, w dzieciach, w prawdzie i w ciszy. Promują małżeństwo śpiewając o życiu, które nabiera sensu po doświadczeniu MIŁOŚCI.

Zapraszamy serdecznie do udziału w koncercie wszystkich parafian a w szczególności małżonków, narzeczonych oraz poszukujących spotkania z Bogiem.

Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt zespołu.

W przyszłą niedzielę (23.09)
XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej Parafii.

O godz. 18:00 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy, w którym wystąpią Michał BOTOR i Mariusz KOZIEŁ – studenci klas organów katowickiej akademii muzycznej z klas: prof. Juliana Gembalskiego i prof. Witolda Zabornego. W programie usłyszymy utwory: Cesara Francka, Maxa Regera oraz improwizacje. Wstęp wolny.

Przypominamy, że stały konfesjonał w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie dostępny jest codziennie od poniedziałku do piątku od 10.00-12.00 i od 15.30-18.00.

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę września (29.09) odbędzie się 19. PIELGRZYMKA PARAFII DEKANATU CHORZÓW do Piekar Śląskich. Rozpoczęcie o godz. 14:00 na kalwaryjskim wzgórzu. Do udziału w tej niezwykłej pielgrzymce bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Parafii.

W niedzielę, 30 września gościć w naszym kościele będą ojcowie Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, którzy wygłoszą w tym dniu Słowo Boże i będą rozprowadzać kalendarze misyjne.

W tym roku do sakramentu bierzmowania przygotowują się uczniowie klas 8 szkół podstawowych i klas III gimnazjum. Chętnych zapraszamy do zakrystii po odbiór kwestionariusza. Spotkanie organizacyjne dla bierzmowańców i ich rodziców odbędzie się w czwartek 27.09.2018 r. o godz. 19.00.