Ogłoszenia 16.06 – 23.06

NIEDZIELA (16.06)
Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
Drugie przykazanie kościelne nakazuje „przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”. Nałożenie obowiązku, by przystąpić do sakramentu pokuty i Eucharystii w okresie Wielkanocnym, jest zachętą do pełnego udziału chrześcijanina w misteriach paschalnych, które stanowią centrum naszej wiary, ale jest także znakomitą okazją do mobilizacji człowieka do pracy nad sobą w realizacji chrześcijańskiego powołania. Wyznacza nam pewne minimum. Człowiek, który jednak pragnie wzrastać w życiu duchowym, winien znacznie częściej przystępować do spowiedzi św. Nie powinniśmy poprzestawać w tym względzie na minimum.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na spłatę należności za czyszczenie dolnej części wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a na godz. 16:30 zapraszamy na nieszpory.

Natomiast na godz. 18:00 zapraszamy parafian na Wielki Koncert muzyki gospel. Wystąpi zespół „GOD`S PROPERTY” (Własność Boga) z Tychów, pod dyrekcją Adama Ryszarda Saczki. To olbrzymi zastrzyk radosnej muzyki, wywodzącej się z kultury amerykańskich czarnoskórych muzyków. Koncert nie jest biletowany jedynie prosimy na końcu o złożenie ofiary, aby zapłacić muzyków.

PONIEDZIAŁEK (17.06)
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, rozmodlonego pokutnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (18.06)
O godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (19.06)
Wspomnienie św. Romualda, opata, założyciela Zakonu Kamedułów oraz Wspomnienie świętych męczenników Gerwazego i Protazego – pierwszych patronów Mediolanu i patronów: dzieci i pracujących przy sianokosach oraz orędownikami dobrych zbiorów siana, przeciw kradzieży i krwawieniu. Wymieniani są w Litanii do Wszystkich Świętych.

O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy, a o godz.19:00 Wieczór Uwielbienia.

W tym dniu kończy się rok szkolny. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszamy o godz. 8:00 na Mszę św. kończącą rok szkolny i katechetyczny 2018/2019. Od godz. 7.30 Spowiedź św.

W CZWARTEK (20.06)
uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w tym dniu w naszym kościele jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 (ze względu na trwającą procesję). W tym dniu tradycyjnie już nie będzie podczas Mszy św. kazania, a w zamian wsłuchamy się z uwagą w teksty liturgiczne i modlitwę Kościoła odmawiając Pierwszą Modlitwę Eucharystyczną. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.
Po raz 22. w procesji do czterech ołtarzy uczestniczyć będą wspólnoty parafialne św. Barbary i św. Józefa. Po raz pierwszy taka procesja odbyła się 29 maja 1997 roku.

Tegoroczna procesja Bożego Ciała rozpocznie się w kościele św. Barbary ok. godz. 8:00 (po Mszy św. o godz. 7:00) i przejdzie ulicami: 3 Maja, Traugutta, 11 Listopada, Krzyżową. Na zakończenie procesji odbędzie się uroczysta Msza św. w naszym kościele celebrowana przez wszystkich kapłanów obydwu parafii.
Procesja ma wielkie znaczenie, gdyż jest: jawnym wyznaniem wiary; oznaką jedności Kościoła, którego wszyscy chrześcijanie są członkami; budzi i podnosi w uczestnikach ducha modlitwy; przypomina, że życie doczesne jest pielgrzymką do ojczyzny niebieskiej.
Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domów, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach.

Od 20 do 27 czerwca br. trwać będzie Oktawa Bożego Ciała. W tych dniach codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i procesja teoforyczna dookoła kościoła. Zapraszamy na te nabożeństwa szczególnie tegoroczne dzieci komunijne.

W PIĄTEK(21.06)
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – jezuity, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 18:00 Msza św. za zmarłych parafian i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu maju br.

W SOBOTĘ (22.06)
Wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa oraz wspomnienie świętych męczenników Jana Fischera, biskupa i Tomasza More`a.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (23.06)
XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na renowację krzyża przy ul. Opolskiej.