Ogłoszenia 16.04 – 23.04

NIEDZIELA (16.04)
Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Współczesność ciągle domaga się od nas świadectwa, że rzeczywiście tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.

Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, wykonanie i montaż dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont i konserwację murów naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dzisiejszą Sumę o godz. 10:30 uświetni grą orkiestra dęta. Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na uroczyste Nieszpory, które kończą obchody Świętego Triduum Paschalnego.

Trwając w radości Zmartwychwstania Pańskiego korzystajmy z sakramentów świętych w oktawie Wielkiej Nocy. Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału we Mszach św. i przystępowania do Komunii św. w ciągu całego tygodnia. W dniach oktawy będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”. Zapraszamy także do wspólnego odmawiania w naszym kościele (w poniedziałek o godz. 7.15, a od wtorku do soboty o godz. 7.45) Koronki i Nowenny przygotowującej nas do Święta Miłosierdzia Bożego.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (17.04)
Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej, które w naszym kościele odprawiane będą jak w każdą niedzielę.

O godz. 10:30 Msza św. w intencji dzieci obchodzących 1. rocznicę Pierwszej i Komunii Świętej. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. i w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:30 nieszpory świąteczne.

Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

We WTOREK WIELKANOCNY (18.04)
o godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej. Dla zainteresowanych numer kontaktowy (Dariusz Pietrek 501 487 344).

W ŚRODĘ WIELKANOCNĄ (19.03)
Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, podczas którego odmówimy ósmy dzień Nowenny do naszego Patrona. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 7. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK WIELKANOCNY (20.04)
W godz. 17:00 – 19:00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny, gdzie można uzyskać porady w sprawie różnego rodzaju uzależnień.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

Co roku w oktawie Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Pańskiego księża pracujący w jednym dekanacie spotykają się na tzw. konwencie paschalnym. W tym roku konwent kapłanów Dekanat Chorzów odbędzie się w Czwartek Wielkanocny o godz. 19.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie przy ul. Wolności 51. Serdecznie zapraszamy i naszych parafian na tę wyjątkowe spotkanie eucharystyczne.

W PIĄTEK WIELKANOCNY (21.04)
NIE OBOWIĄZUJE post od pokarmów mięsnych. Wynika to z następujących przesłanek: według Kodeksu Prawa Kanonicznego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki z wyjątkiem tych, kiedy przypada uroczystość, a każdy dzień Oktawy Wielkanocy według Ogólnych norm roku liturgicznego i kalendarza ma rangę uroczystości. Inaczej jest w wypadku Oktawy

Uroczystości Bożego Narodzenia, która nie ma rangi uroczystości, a więc wtedy obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, chyba, że w tym dniu wypadnie inna uroczystość.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu marcu br. oraz za zmarłych kapłanów naszej parafii, których rocznica śmierci w tym miesiącu przypadła.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania. O godz. 19:00 w krypcie miesięczna Msza św. młodzieżowa.

W SOBOTĘ WIELKANOCNĄ (22.04)
O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 w naszym kościele Msza św. w int. Chorzowskiego Bractwa Zakonu Bożogrobców z okazji 10-lecia istnienia w mieście. Powstało w 2007 roku i jest grupą rekonstrukcji historycznej. Inicjatorem jej utworzenia jest dr Adam LISEK, nauczyciel w szkole ponadgimnazjalnej, zafascynowany historią miasta Chorzowa sięgającą średniowiecza. Inicjatywa spotkała się z poparciem ówczesnych władz miasta, które wsparło projekt utworzenia Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców.

W przyszłą niedzielę (23.04)
II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kończymy oktawę Wielkanocy. To tzw. Niedziela Przewodnia lub Biała, a z ustanowienia Kościoła ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz. Zapraszamy w tym dniu już 15. minut przed każdą Mszą św. do wspólnego odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego.

W tym dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. odnowią swoje przyrzeczenia chrzcielne: o godz. 9:00 klasa III A, godz. 10:30 klasa III B, o godz. 12:00 klasa III C i dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii św.

Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.