Ogłoszenia 16.02 – 23.02

NIEDZIELA (16.02) VI NIEDZIELA ZWYKŁA
Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na zapłatę raty za remont wieży naszego kościoła.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu Świętego.

O godz. 16:30 Nieszpory. Jest to modlitwa, która ma się wznosić jak kadzidło przed obliczem Pana, a wzniesienie naszych rąk ma być jak wieczorna ofiara składana niegdyś Panu w świątyni jerozolimskiej. Według św. Bazylego nieszpory są dziękczynieniem za to, co w tym dniu zostało nam dane, i za to dobro, które przez nas było dokonane

W PONIEDZIAŁEK (17.02)
Wspomnienie Świętych Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów, którego celem szczególnym było rozważanie boleści Maryi i naśladowanie jej cnót. Urodzeni we Florencji, początkowo wiedli życie pustelnicze na górze Senario. Potem głosili słowo Boże w całej Toskanii . W 1304 roku Stolica Apostolska zatwierdziła ich zakon. Istnieje on do dzisiaj.

O godz. 17.00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu. Po Mszy św. wieczornej w salce spotkanie Róży Rodziców.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (18.02)
Wspomnienie św. Teotoniusza, zakonnika – patrona Portugalii i dusz w czyśćcu cierpiących.

O godz. 19:00 w salce nad zakrystią katecheza dorosłych w nowym cyklu spotkań dotyczący modlitwy Pismem Świętym. Spotkania obejmują dzielenie się Słowem Bożym ( w grupach), konferencję i wspólną modlitwę.

O godz. 19:00 także spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (19.02)
Wspomnienie św. Konrada z Piacenzy, pustelnika z doliny Noto koło Syrakuz na Sycylii, gdzie wiódł życie pełne wyrzeczenia.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii – Świętego Józefa.

O godz. 17:30 Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

O godz. 19:00 w kościele Wieczór Uwielbienia.

W CZWARTEK (20.02)
Wspomnienie świętych dzieci Franciszka i Hiacynty Marto – które były świadkami jednych z najbardziej znanych na świecie objawień maryjnych w Fatimie.

W tym dniu przypada także 12. Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne 26 XI 2007 r. Ideą tego dnia jest promowanie wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W godzinach 17:00-18:00 w kancelarii parafialnej można skorzystania z bezpłatnych porad prawnych.

W PIĄTEK (21.02)
Uroczystość Najświętszego Oblicza Jezusa obchodzona zawsze w piątek przed Środą Popielcową przez wszystkich czcicieli Najświętszego Oblicza Pana Jezusa. W tym dniu Kościół wspomina św. Piotra Damiani, biskupa i doktora Kościoła.

W tym dniu przypada także TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA.

O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny.

O godz. 18:00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w styczniu br.

Po Mszy św. wieczornej co tygodniowe spotkanie młodzieży oazowej.

W SOBOTĘ (22.02)
Święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci św. Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali wybrani na pasterzy całego Kościoła powszechnego.

Od godz. 17:00 Spowiedź św. oraz okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (23.02)
VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ nabożeństwem czterdziestogodzinnym (niedziela-poniedziałek-wtorek) rozpoczniemy nasze przygotowania do Wielkiego Postu (26 luty – Środa Popielcowa).

Na godz. 7:10 zapraszamy na Godzinki ku czci NMP.

Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną. Po mszach nasza comiesięczna kwesta na pomoc rodzinom z Aleppo.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się tzw. Niedziela Rycerska. We Mszy Św. o godz. 10:30 będzie uczestniczyć Wspólnota Rycerzy Kolumba z Rudy Śląskiej.

W przyszłą niedzielę, 23 lutego rozpocznie się 53. TYDZIEŃ MODLITW O TRZEŹWOŚĆ NARODU. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 39 w Chorzowie serdecznie zapraszają rodziców wraz z dziećmi 6, 7 – letnimi na Dni Otwarte w czwartek 20 lutego o godz. 16:30 – 18:30. Szczegóły na plakatach.