OGŁOSZENIA – 16.02.2014

Niedziela (16.02)
W dzisiejszą, szóstą niedzielę w ciągu roku czytamy Ewangelię według św. Mateusza. Dziś Jezus, kontynuując swoje nauczanie określane jako „Kazanie na górze”, zwraca naszą uwagę na relacje międzyludzkie, rodzinne i przyjacielskie. Warto, byśmy się im przyjrzeli. Może jest coś, co można by w tych relacjach ulepszyć, poprawić. A może jest coś, co należałoby naprawić? Wykorzystujmy w tym celu czas, który jest nam dany, nie tylko w rozpoczynającym się dziś tygodniu.

Zwróćmy też uwagę na pogłębianie naszej wiary. Niedawno zakończony Rok Wiary odkrył przed nami wielkie bogactwo środków, które mogą nam pomóc nie tylko pogłębiać naszą wiarę, abyśmy potrafili o niej świadczyć w naszych środowiskach pracy, wśród przyjaciół, znajomych, a także czasem odpowiedzieć na pytania nieznajomych. Zechciejmy zatem sięgnąć po lekturę Katechizmu Kościoła Katolickiego wraz z komentarzami do niego lub też po inne pozycje książkowe czy też po prasę katolicką.

Możemy również włączyć się w działalność grup i wspólnot, jakie istnieją na terenie naszej parafii, aby się wzajemnie wspierać w wyznawaniu naszej wiary.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na spłatę należności za malowanie wnętrza naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 w tym dniu Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św., w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W poniedziałek (17.02)
Wspomnienie Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny, czyli sług Maryi. Dokładnie było ich siedmiu. Wspólnotę założyli w pierwszej połowie XIII wieku. Jej członkowie, wędrowni kaznodzieje, rozważali szczególnie Mękę Pańską i mieli żywą cześć do Matki Bożej Bolesnej.

O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie modlitewne. Zapraszamy.

W środę (19.02)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Patrona naszej Parafii – św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, a o 18.45 w kościele kolejne spotkanie biblijne.

W godz. od 17.00 do 19.00 można w kancelarii parafialnej skorzystać z porad i pomocy we wszelkiego rodzaju uzależnieniach.

W czwartek (20.02)
Wspomnienie błogosławionych dzieci fatimskich Franciszka i Hiacynty Marto, które były świadkami jednych z najbardziej znanych na świecie objawień maryjnych. Liturgiczne wspomnienie tych błogosławionych dzieci jest dobrą okazją do przypomnienia sobie orędzia fatimskiego, w którym Matka Boża wzywa do pokuty i intensywnej modlitwy.

W tym dniu przypada 6. ŚWIATOWY DZIEŃ SPRAWIEDLIWOŚCI SPOŁECZNEJ. Ideą tego dnia jest promowanie wysiłków na rzecz zmniejszenia ubóstwa, wykluczenia społecznego i bezrobocia.

W godz. 17.00-18.00 w kancelarii parafialnej dyżurować będzie p. Jerzy Grabiański, u którego można zasięgnąć porad prawnych.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W piątek (21.02)
Wspomnienie św. Piotra Damiani, biskupa i Doktora Kościoła.
jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy kaplicy chrzcielnej i przy bocznym wyjściu z kościoła. Po Mszy św. o godz. 8.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu styczniu br. O godz. 19.00 w krypcie Msza św. młodzieżowa.

W tym dniu przypada 43. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 40-tych XX wieku śp. ks. Stefana KAWKI. Jest pochowany w Mikołowie.

W sobotę (15.02)
Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Ale nie o samą budowlę przecież chodzi. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Naszym obowiązkiem jest wspierać pasterską posługę panującego nam Papieża w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (16.02)
VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną.