Ogłoszenia 15.09 – 22.09

NIEDZIELA (15.09) XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Kościół przeżywa dzisiaj 53. DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU pod hasłem „Wszyscy jesteśmy jedno”.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie kolejnej raty, która wynosi na ten miesiąc 15,000 zł- za remont wieży naszego kościoła- składamy serdeczne podziękowanie.

Do dzisiejszego „Oremusa” została dołączona wkładka ze wspomnieniami i zdjęciami z wyjazdu rowerowego ministrantów i Dzieci Maryi do Kokotka. Przy tej okazji zapraszamy chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 9:00 nad zakrystią.

Dziś jeszcze o godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a o godz. 16:30 nieszpory.

O godz. 14:00 w katowickiej katedrze spotykają się dziś wspólnoty Dzieci Maryi naszej archidiecezji.

W PONIEDZIAŁEK (16.09)
Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa. Obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku. O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy serdecznie.

Również jutro, w poniedziałek, o godz. 18:45 w salce nad zakrystią spotkanie dla Róży Rodziców. Zapraszamy również osoby, które chcą się w tę wspólnotę włączyć.

We WTOREK (17.09)
Wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła – patrona kanonistów. Tytan pracy, inteligentny, błyskotliwy i żarliwy polemista jest znakomitym wzorem zarówno dla teologów, intelektualistów, biskupów, jak i skromnych zakonników.

W tym dniu przypada także wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa krakowskiego – patrona na trudne czasy.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (18.09)
Wspomnienie św. Stanisław Kostki, zakonnika. Ten osiemnastoletni młodzieniec posiadał dziś mało popularne i pociągające cnoty: czystość serca, wrażliwość na sprawy duchowe, wytrwała i prosta pobożność,

Po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17:30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy.

O godz. 19:00 w kościele Wieczór Uwielbienia. Zapraszamy.

W środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców. Są one okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków ich wychowawców.

W CZWARTEK (19.09)
Wspomnienie NMP z La Salette i św. Januarego z Neapolu, biskupa i męczennika.

O godz. 19.00 w kościele młodzież klas ósmych rozpocznie swoje roczne przygotowanie do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. W zakrystii lub w kancelarii parafialnej należy pobrać deklarację o przystąpieniu do tego sakramentu i wypełnioną odnieść do zakrystii lub kancelarii. W tym roku katechetycznym spotkania odbywać się będą w czwartki.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (20.09)
Wspomnienie św. męczenników koreańskich Andrzeja Kim Teagon, prezbitera i Pawła Chong Hasang oraz 101 Towarzyszy.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Dziękujemy za Waszą troskę o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do nieba. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18:00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu parafialnym w miesiącu sierpniu br.

W SOBOTĘ (21.09)
Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – patrona celników, urzędników podatkowych, księgowych, pracowników kantorów i alkoholików.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (22.09) XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę września (28.09) odbędzie się JUBILEUSZOWA XX. PIELGRZYMKA PARAFII CHORZOWA do Piekar Śląskich. Rozpoczęcie o godz. 14:00 na kalwaryjskim wzgórzu. Do udziału w tej pielgrzymce bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Parafii. O godz. 13.30 będzie podstawiony przed kościołem wynajęty przez parafię autobus. Cena za przejazd w obie strony 15 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.=