Ogłoszenia 15.07 – 22.07

NIEDZIELA (15.07)
Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.

Serdecznie witamy w naszej Parafii Ks. Emanuela PIETRYGĘ – proboszcza Parafii św. Jadwigi w Chorzowie, który głosi nam dziś Słowo Boże. Po Mszach można będzie zakupić książkę pt. „Słowo które pozwala się zobaczyć” zawierającą 48 jego kazań i konferencji oraz dwie relacje z podróży do Afryki. Cena książki 20 zł.
Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.

Za złożone dziś ofiary przeznaczona na spłatę kolejnej raty za remont wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 16:30 nieszpory.

Informujemy o zmianach wakacyjnych porządku Eucharystii oraz urzędowania kancelarii. Nie ma mszy św. w tygodniu o godz. 7:00 i niemieckiej w soboty o godz. 16:30. Kancelaria czynna w poniedziałki i środy w godz. od 9:00 do 12:00 oraz we wtorki i piątki w godz. od 15:00 do 17:00.

W PONIEDZIAŁEK(16.07)
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i historii szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.
Wspomnienie jutrzejsze przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób.

W ŚRODĘ (18.07)
Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Jest jednym z patronów Krakowa, studentów i parafii.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Świętego Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy dysponują czasem do wspólnej modlitwy do Patrona naszej parafii. O godz. 17:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej. O godz. 19:00 w kancelarii katechumenat.

W CZWARTEK (19.07)
O godz. 19.00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna. Informujemy, że najbliższy Kwartalny Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii w sobotę 1 września br. o godz. 17.15 w krypcie naszego kościoła.

W PIĄTEK (20.07)
Wspomnienie bł. Czesława Odrowąża, prezbitera – patrona Wrocławia, duchowego syna świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonki przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. w tym dniu wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny. O godz. 18:00 Msza św. za zmarłych w miesiącu czerwcu br. parafian i pochowanych na naszym cmentarzu.

W SOBOTĘ (21.07)
Wspomnienie świętego Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła – patrona zakonu Kapucynów oraz św. Apolinarego biskupa i męczennika. Jest patronem miast: Rawenny, Remagen i Düsseldorfu oraz artystów igły. Jest również orędownikiem przeciw kamicy nerkowej i żółciowej, dnie moczanowej oraz padaczce.
O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Parafia NSPJ w Świętochłowicach – Piaśnikach zaprasza wszystkie osoby noszące szkaplerz karmelitański, a także pragnące go przyjąć na jednodniową pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej oraz do Bazyliki Miłosierdzia Bożego i Centrum Świętego Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach w sobotę 21 lipca br. Koszt wraz z ubezpieczeniem: 40 zł Zapisy przed i po mszach świętych w zakrystii kościoła NSPJ w Świętochłowicach Piaśnikach. Szczegóły na plakatach w gablotce.

W przyszłą niedzielę (22.07)
XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.