Ogłoszenia 15.06 – 20.06

Niedziela (15.06)
Przeżywamy dziś Uroczystość NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Jest to zarazem pierwsza niedziela, która po zakończonym w poprzednią niedzielę okresie wielkanocnym wprowadza nas w tak zwany okres w ciągu roku. I na początku tego kolejnego etapu roku liturgicznego Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób. Niech ta prawda zabrzmi zarówno w naszych sercach, jak i rodzinach, sprawiając, że nasze relacje będą choć trochę odwzorowaniem tych, które panują pomiędzy Osobami Trójcy Przenajświętszej.

Dziś kończy się okres Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Gościmy dziś w naszej parafii o. Roberta z Ukrainy, który głosi dla nas kazania, a po każdej Mszy św. przed kościołem prosił będzie o ofiary pieniężne na sfinansowanie studiów teologicznych kleryków odbywających swoją formację w Seminarium Duchownym Ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Za dzisiejsze ofiary złożone na remont instrumentu organowego w naszym kościele oraz renowację południowej ściany probostwa składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze o godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych, a o godz. 16.30 zapraszamy na nieszpory.

W dniu dzisiejszym parafia św. Antoniego z Padwy w Chorzowie obchodzi swoją uroczystość odpustową. O godz. 12.15 Suma, o 16.30 nieszpory odpustowe. W ogrodach parafialnych odpustowy „FESTYN u ANTONIKA”. Zapraszamy do udziału w przygotowanych atrakcjach odpustowych.

Duszpasterstwo Akademickie Chorzowa (DACH) zaprasza studentów oraz środowisko akademickie na Mszę Świętą na rozpoczęcie sesji egzaminacyjnej, która odbędzie się dziś o godz. 20.00 w bocznej kaplicy kościoła Świętej Jadwigi w Chorzowie przy ul. Wolności 51.

W poniedziałek (16.06)
O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We wtorek (17.06)
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, rozmodlonego pokutnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym.

W środę (18.06)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a o 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna, którą wygłosi ks. Paweł.

W czwartek (19.06)
uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zachęcamy do udekorowania naszych okien, balkonów i domy, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Ale zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach.

Msze św. w czwartek w naszym kościele jak w niedzielę z wyjątkiem Mszy św. o godz. 9.00 (ze względu na trwającą procesję). W tym dniu tradycyjnie już nie będzie kazań, a w zamian wsłuchamy się z uwagą w teksty liturgiczne i modlitwę Kościoła odmawiając Pierwszą Modlitwę Eucharystyczną. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na zapłacenie miesięcznego rachunku za energię elektryczną

Tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy o godz. 8.00 z naszego kościoła i prowadzić będzie ulicami: Łagiewnicką i Rodziny Oswaldów (tutaj będzie pierwszy ołtarz); następnie ulicami: Niedurnego i 11 Listopada (przy Gimnazjum Nr 5 będzie drugi ołtarz), dalej ulicą 11 Listopada na plac Mickiewicza (tutaj usytuowany będzie trzeci ołtarz) i ulicą 23 Czerwca i 3 Maja (na budynku probostwa parafii św. Barbary będzie czwarty ołtarz), a zakończy się w kościele św. Barbary uroczystą Mszą św. celebrowaną przez kapłanów obydwu parafii.

Niech wyrazem naszej wiary będzie również liczny udział w nabożeństwach czerwcowych w Oktawie Bożego Ciała, podczas których w szczególny sposób oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od 20 do 27 czerwca nabożeństwa odprawiane będą o godz. 17.30. Zapraszamy na te nabożeństwa szczególnie tegoroczne dzieci komunijne i ich rodziców.

W piątek (20.06)
TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA poświęcony Bożemu Miłosierdziu. O godz. 7.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wejściu do kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu maju br., a o godz. 19.00 w krypcie Msza św. młodzieżowa.

W tym dniu po raz 14. obchodzimy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY w naszych modlitwach starajmy się przynieść im ulgę w ich cierpieniach oderwania od ojczyzny.

W tym dniu przypadają 58. urodziny wikariusza naszej parafii w latach 1988-1991 ks. Jana ZARĘBY, obecnie proboszcz polskiej parafii NMP Częstochowskiej i św. Stanisława Kostki w angielskim Leeds (www.parafialeeds.uk). W maju br. został przez Metropolitę Katowickiego mianowany kanonikiem honorowym za zasługi dla Polonii w Anglii i Walii.
Także w środę przypada 66. rocznica śmierci ks. Jana SKRZYPCZYKA, wikariusza naszej parafii w latach 20-tych XX wieku.

W sobotę (21.06)
Wspomnienie świętego Alojzego Gonzagi, zakonnika – jezuity, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży; pochodził z bardzo zamożnej arystokratycznej rodziny, a jego ojciec pragnął, by syn został rycerzem; on jednak wyrzekłszy się dziedzictwa, wstąpił do zakonu jezuitów, by móc ćwiczyć się w chrześcijańskich cnotach. Oddany był całym sercem posłudze chorym.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W podziękowaniu za 35 lat istnienia Legionu Maryi w naszej archidiecezji, ks. abp Wiktor Skworc odprawi uroczystą Mszę św. w sobotę 21.06.2014r. o godz. 16.00, w krypcie Katedry Katowickiej. Przed Mszą św. o godz. 15.30 odmówione zostaną modlitwy legionowe. Na tę uroczystość zaproszeni są wszyscy Legioniści, Auksyliatorzy i sympatycy Legionu Maryi.

W przyszłą niedzielę (22.06)
XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.