Ogłoszenia 15.04 – 22.04

NIEDZIELA (15.04)

Co roku, w Trzecią Niedzielę Wielkanocną Kościół w Polsce obchodzi NIEDZIELĘ BIBIJNĄ, która zainauguruje (w tym roku po raz 10) Tydzień Biblijny. Jest to jednocześnie II Międzynarodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. W tym roku przedmiotem lektury jest List do Rzymian św. Pawła Apostoła.
Zachęcamy, by w Tygodniu Biblijnym zorganizować sobie czas na osobiste spotkanie z Pismem Świętym, którego celem będzie ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu w osobistym każdego z nas.

Za złożone dziś ofiary kolekty specjalnej na zapłacenie raty za remont wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś na Mszach św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 uczniowie klas III przygotowujący się do

Pierwszej Komunii św. uroczyście odnowią przyrzeczenia swojego chrztu.

Na godz. 16:30 zapraszamy jeszcze na Nieszpory.

PONIEDZIAŁEK (16.04)
Wspomnienie św. Bernadetty Soubirous z Lourdes, dziewicy i zakonnicy.

O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

Papież senior Benedykt XVI obchodził będzie w tym dniu 91. urodziny. Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 w bawarskim Marktlam Inn. Po latach bycia profesorem teologii o światowej renomie w 1977 r. został mianowany arcybiskupem Monachium i Fryzyngi i otrzymał insygnia kardynalskie. W 1981 r. Jan Paweł II powołał go na stanowisko prefekta watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. W 2005 r. został wybrany na papieża. W lutym 2013 r. jako pierwszy papież czasów nowożytnych ustąpił z urzędu. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za niego, by Pan go wspierał i obdarzył go radością i szczęściem.

We WTOREK (17.04)
Wspomnienie św. Aniceta, papieża i męczennika.

Przyjemność widział w modlitwie i pracy na chwałę Boga i na pożytek bliźniego. Noce spędzał, modląc się i rozmyślając, a dni – w świątyniach lub w domach ubogich oraz chorych. Kształtował swojego ducha i pogłębiał prawdy religijne. Oprócz tego umartwiał ciało biczowaniem, postami itp. Był łagodny i wyrozumiały dla przeciwników, hojny dla biednych, a nieustraszony w obliczu prześladowań czy innych niebezpieczeństw.
Mimo że św. Anicet jest określany męczennikiem, nie przelał on krwi za wiarę w Chrystusa. Mówi się o nim tak dlatego, że przyszło mu panować (lata 157-168) w bardzo trudnych warunkach, związanych z wieloma niebezpieczeństwami i trudnościami.
O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (18.04)
o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne, podczas którego odmówimy 8. dzień nowenny do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w salce spotkanie Kręgu Biblijnego. O godz. 19.00 w kancelarii katechumenat, czyli katecheza uzupełniająca dla tych, którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (19.04)
Wspomnienie św. Leona IX, papieża. Jego pontyfikat trwał zaledwie 5 lat (1049-1054). Były to jednak lata prawdziwie błogosławione. W tym czasie zreformował życie duchownych oraz kurię rzymską.

Od godz. 16.30 do 18.00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc psychologiczną, w sprawach m.in. różnego rodzaju uzależnień.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W tym dniu jubileusz 45. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie Metropolita Katowicki abp Wiktor SKWORC, a także wikariusz naszej parafii w latach 1976-1979 ks. Jerzy KUBICKI, emerytowany proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Bziu Zameckim k/Jastrzębia. Polecamy ich modlitwom Parafian

W PIĄTEK (20.04)
TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu marcu br. oraz za zmarłych kapłanów naszej parafii, których rocznica śmierci w tym miesiącu przypadła.

Po Mszy wieczornej zapraszamy na wspólne czytanie Pisma Świętego. Z okazji trwającego Tygodnia Biblijnego pragniemy przeczytać cały List do Rzymian. Zapraszamy, by wspólnie w naszej wspólnocie parafialnej spotkać się i wsłuchać w Słowo Boże, w myśl słów św. Pawła: „wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa”. (Rz 10,17)

W tym dniu przypada 13. rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. Joseph Ratzinger urodził się 16 kwietnia 1927 roku, papieżem został wybrany na konklawe 19 kwietnia 2005 r., a od trzech lat – po rezygnacji z posługi papieskiej 28 lutego 2013 r. – jako papież senior żyje w odosobnieniu w klasztorze „Mater Ecclesiae” w Ogrodach Watykańskich. Jak sam zapowiedział, chce być obecny, ale niewidoczny. Poświęca się medytacji i modlitwie, a kierowanie Kościołem pozostawił w pełni swemu następcy Franciszkowi.

W SOBOTĘ (21.04)
Wspomnienie św. Anzelma z Canterbury, biskupa i doktora Kościoła. Benedyktyn zwany również Anzelmem z Aosty (bo tam się urodził) należy do najwybitniejszych, a zarazem najbardziej wpływowych przedstawicieli filozoficznej i teologicznej myśli wczesnego średniowiecza. Św. Anzelm zawsze dawał pierwszeństwo wierze. Głośne stało się jego zdanie: „Nie pragnę wiedzieć, aby móc wierzyć, ale wierzę, aby móc rozumieć”.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Jezusa Eucharystycznego.

W tym dniu druga grupa dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po raz pierwszy w życiu przystąpi do Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9:00 klasy III E i F, o godz. 10:00 klasa III G i dzieci przed Wczesną Komunią św.

W przyszłą niedzielę (22.04)
IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynamy 55. ŚWIATOWY TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA DO KAPŁAŃSTWA I ŻYCIA KONSEKROWANEGO, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
W tym dniu druga grupa dzieci przygotowująca się do Pierwszej Komunii św. odnowi swoje przyrzeczenia chrzcielne: o godz. 9:00 klasa III G, a o godz. 12:00 dzieci przygotowujące się do Wczesnej Komunii św.

O godz. 10:30 Msza św. w intencji dzieci obchodzących rocznicę Pierwszej Komunii Św. Zapraszamy, by dzieci przyszły w strojach komunijnych i ze świecami.

O godz. 15:00 Msza św., z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Kolekta tego dnia na potrzeby naszej Parafii.