Ogłoszenia 15.03 – 22.03

NIEDZIELA (15.03) III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
METROPOLITA KATOWICKI ks. Arcybiskup Wiktor Skworc zawiesza w dniach 13 – 29 marca br. odprawianie wszystkich nabożeństw w kościołach z wyjątkiem codziennej Mszy św.

SZCZEGÓŁOWE ZALECENIA METROPOLITY KATOWICKIEGO znajdują się w gablotkach, na stronie internetowej naszej parafii i w dzisiejszym OREMUSIE.
Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem.

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary na spłatę kolejnej raty (15 tys. zł) za remont wieży kościoła.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św.

W PONIEDZIAŁEK (16.03)

We WTOREK (17.03)
Wspomnienie św. Patryka, biskupa – patrona fryzjerów, kowali, upadłych na duchu, opiekuna zwierząt domowych i Irlandii.

W ŚRODĘ (18.03)
Wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, doktora Kościoła, oraz bł. z Gwidona z Pietra – Jan Paweł II w 1982 r. ogłosił go patronem artystów, zwłaszcza malarzy.

W CZWARTEK (19.03)
Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Szczególnie uroczyście wybrzmiewają w tym dniu słowa pieśni „Szczęśliwy, kto sobie patrona Józefa ma za Opiekuna. Niechaj się niczego nie boi, gdy św. Józef przy nim stoi patronem”. Obchodząc uroczystość ku czci Opiekuna Maryi i Jezusa, trzeba nam widzieć w nim wielkiego powiernika Bożych spraw i stróża Świętej Rodziny. Za jego przyczyną polecajmy w osobistej modlitwie sprawy naszych rodzi i Kościoła powszechnego. Zawierzajmy św. Józefowi rodziny naszej parafii, Kościół powszechny a także wszystkich mężów i ojców.

W godzinach 17:00-18:00 w kancelarii parafialnej będzie możliwości skorzystania z bezpłatnych porad prawnych. ( urzędowanie prawnika może zostać zawieszone).

W PIĄTEK (20.03)
Wspomnienie św. Aleksandry, męczennicy oraz wspomnienie św. Józefa Biczewskiego, biskupa lwowskiego. Zbliżał wiernych do Eucharystii, częstej Komunii św., pobożnego uczestniczenia w Mszy św. W czasach I wojny światowej rozwijał kult Najświętszego Serca Pana Jezusa, ukazując ludziom nieskończoną miłość Boga, zdolną do przebaczenia i darowania wszystkich grzechów. Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18:00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w lutym br.

W SOBOTĘ (21.03)
Od 17.00 okazja do spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (22.03) IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
Kolekta przyszłej przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.

O godz. 7:10 zapraszamy na Godzinki ku czci NMP.