Ogłoszenia 14.10 – 21.10

NIEDZIELA (14.10)
Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy św. kwesta na ten cel.
Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

Gościmy dziś redemptorystę o. Artura WILCZKA z Rosji. Głosi kazania i prosić będzie przy wyjściu z kościoła o wsparcie budowy kościoła św. Jana Pawła II w Toliatti.

Za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Przed nami także kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną
broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w tygodniu o godz. 17:15, a w niedziele o 16:15. Zapraszamy!

W PONIEDZIAŁEK(15.10)
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa (z Avila), dziewicy i doktora Kościoła – jest patronką Karmelitów, dusz w czyśćcu cierpiących, a także cierpiących na serce i bóle głowy.

O godz. 18:45 w kościele drugie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. W krypcie (o 18:45) kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (16.10)
Uroczystość Św. Jadwigi – głównej patronki Śląska. Wspominamy w tym dniu 114. rocznicę wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Polecajmy w naszych modlitwach budowniczych, a także tych wszystkich, którzy wspierali i wspierają świątynię swoimi ofiarami.
Powracamy także w tym dniu do pamiętnych wydarzeń sprzed 40 lat, gdy nasz Rodak, dziś już nasz Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża.
W kancelarii parafialnej od 17:00 do 19:00 czynny będzie punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc w różnego rodzaju uzależnieniach.
O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W tym dniu zapraszamy na nowe wydarzenie w naszej parafii: „ŹRÓDŁA WIARY”. Jest to cykl 7 spotkań ewangelizacyjnych mających za cel powrót do źródeł naszej wiary przez głoszenie kerygmatu. Spotkania odbywają się co tydzień i składają się z 3 części:
– ogólnej nauki ze świadectwem życia
– spotkania w grupach z animatorem
– w domu – spotkania ze Słowem Bożym
Ostatecznym celem rekolekcji jest rozbudzenie wiary w Boga Żywego i działającego oraz stworzenie wspólnoty wiary w parafii.

W ŚRODĘ (17.10)
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu.

O godz. 19:00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, by wspólnie adorować modlitwą i śpiewem Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

W tym dniu przypada 25. rocznica pojawienia się w życiu naszej Parafii gazetki „OREMUS”.

W CZWARTEK (18.10)
Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy, malarzy i patrona pracowników służby zdrowia. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (19.10)
Wspomnienie błogosławionego Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, a także wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera – – założyciela i generała Zakonu Pasjonistów oraz wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogue`s, prezbiterów i 7 Towarzyszy.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. za wszystkich zmarłych w miesiącu wrześniu parafian i pochowanych na naszym cmentarzu.

Kolejny już raz zapraszamy do przychodni lekarskiej na ul. Pawła 11 gdzie od godz. 13 odbędą się badania USG Doppler. Badania są odpłatne, cena jednego badania to 55zł. Szczegóły na plakatach i w przychodni.

W SOBOTĘ (20.10)
Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Od godz. 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu i Spowiedzi św.

W przyszłą niedzielę (21.10)
XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ przypada 92. ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Kolekta tego dnia (specjalna) przeznaczona będzie na kolejną ratę za remont wieży naszego kościoła.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej informujemy, że jej kolejna sesja odbędzie się w poniedziałek 22 października br. o godz. 19:00 na probostwie.

W kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w „Śląski Kalendarz Katolicki” na rok 2019 w cenie 22zł .Kalendarz przybliża postać sługi Bożego ks. kard. Augusta Hlonda zamieszczonymi na kolejnych stronach fragmentami jego przemówień i homilii.