Ogłoszenia 14.07 – 21.07

NIEDZIELA (14.07)
Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

Za złożone dziś ofiary przeznaczona na spłatę kolejnej raty za remont dolnej części wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W porozumieniu z firmą wykonująca prace renowacyjne ustaliliśmy, że spłata należności odbywać się będzie w miesięcznych ratach po 15.000 zł bez ostetek.
Dziś jeszcze o godz. 16:30 nieszpory.

Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma mszy św. w tygodniu o godz. 7:00 i niemieckiej w soboty o godz. 16:30.

Kancelaria czynna w poniedziałki i środy w godz. od 9:00 do 12:00 oraz we wtorki i piątki w godz. od 15:00 do 17:00.

PONIEDZIAŁEK (15.07)
Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Czcimy go jako patrona matek oczekujących potomstwa. Imię to można przetłumaczyć jako „szczęśliwa przyszłość”. Patrząc oczami wiary na życie Świętego, możemy z pewnością powiedzieć, że tak było. Wybrał życie w ubogim zakonie franciszkańskim. Jego wielka mądrość, pokora i pobożność sprawiły, że powierzano mu najwyższe urzędy: przełożonego generalnego zakonu franciszkanów, kardynała i biskupa Albano. Miał niezwykłą umiejętność łączenia życia czynnego i duchowego. Również i my jesteśmy zaproszeni do budowania dobrej przyszłości na fundamencie modlitwy i radości w działaniu.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

We WTOREK (16.07)
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel i historii szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się św. Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest św. Rafał Kalinowski.

Wspomnienie to przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób.

W ŚRODĘ (17.07)
O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Świętego Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy dysponują czasem do wspólnej modlitwy do Patrona naszej parafii. O godz. 17:30 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jeśli nie mamy możliwości przybycia do kościoła na Mszę Świętą, to celebrujmy te nabożeństwa prywatnie lub we wspólnocie rodzinnej czy sąsiedzkiej.

W CZWARTEK (18.07)
Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera. Jest jednym z patronów Krakowa, studentów i parafii.

O godz. 17:15 spotkanie Rycerzy Kolumba.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

O godz. 19:00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna. Informujemy, że najbliższy Narzeczonych informujemy, że Kwartalny Dzień Skupienia dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii w sobotę 7 września br. o godz. 17.15 w krypcie naszego kościoła.

W PIĄTEK(19.07)
przypada TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8:00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonki przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. w tym dniu wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny. O godz. 18:00 Msza św. za zmarłych w miesiącu czerwcu br. parafian i pochowanych na naszym cmentarzu.

W SOBOTĘ (20.07)
Wspomnienie bł. Czesława Odrowąża, prezbitera – patrona Wrocławia, duchowego syna świętego Dominika, od którego przyjął habit dominikański.
O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu

W przyszłą niedzielę (21.07)
XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta przeznaczona będzie na bieżące potrzeby naszej parafii.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W dniach 21-28 lipca 2019 roku przeżywać będziemy w Kościele 20. OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚW. KRZYSZTOFA. W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa – Patrona kierowców i podróżnych będziemy się modlić za wszystkich użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.

W naszej parafii kierowców i ich pojazdy pobłogosławimy w sobotę (27 lipca) po Mszy św. wieczornej oraz w niedzielę (28 lipca) po każdej Mszy św. Już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich zmotoryzowanych. Prosimy o zachowanie ostrożności przy wyjeżdżaniu i opuszczaniu placu kościelnego.
W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.

W okresie wakacyjnym na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Dlatego prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) prosimy odprawić w dni poprzedzające to wydarzenie.