Ogłoszenia 14.05 – 21.05

NIEDZIELA (14.05)
Dziś kolejna, piąta Niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

Dziś podczas Sumy o godz. 10:30 pierwsza grupa dzieci (uczniowie klas III A i B) przystąpi do Pierwszej Komunii Św. W związku z tym nieszpory komunijne dziś wyjątkowo już o godz. 16:00. Na godz. 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski.

W naszej wspólnocie gościmy dziś Ks. Włodzimierza SZYMKOWICZA proboszcza parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Dubrownie na Białorusi w diecezji Witebskiej. Głosi Słowo Boże i po każdej Mszy św. poprosi o ofiary na dokończenie budowy tamtejszego kościoła.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na remont murów naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Przygotowujemy się do rozpoczęcia prac, które przewidziano na 1 czerwca na wieży.

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele w tygodniu codziennie o godz. 17:30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka Wiernych.

PONIEDZIAŁEK (15.05)
Wspomnienie św. Zofii, męczennicy. Działała za czasów Hadriana I. Była wdową i miała trzy córki: Pistis, Elpis i Agape (Wiara, Nadzieja, Miłość). Jest patronką zjawiska klimatycznego zwanego „zimną Zośką”, wzywana w przypadku szkód wyrządzonych przez mrozy.

O godz. 18:45 w kościele pierwsza próba przed Pierwszą Komunią św. uczniów klasy III C. W krypcie (także o 18:45) spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (16.05)
Święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (17.05)
Wspomnienie św. Paschalisa Baylon`a, zakonnika – patrona bractw i kongresów eucharystycznych.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 18:45 w kościele druga próba przed Wczesną Komunią Św. Także o godz. 18:45 w krypcie kolejna katecheza biblijna.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu.

W CZWARTEK (18.05)
Wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika. W kancelarii parafialnej od 17:00 do 19:00 w tym dniu dyżuruje Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc w sprawach różnego rodzaju uzależnień.

O godz. 18.45 w kościele druga próba przed komunią uczniów klasy III C.

W salce o godz. 18:45 nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a w kancelarii parafialnej o godz. 19:00 trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (19.05)
Wspomnienie św. Urbana, papieża – patrona pól i urodzajów. Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK
MIESIĄCA. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu marcu br. oraz za zmarłych kapłanów naszej parafii, których rocznica śmierci w tym miesiącu przypadła.

O godz. 19:00 w krypcie miesięczna Msza św. młodzieżowa.

W SOBOTĘ (20.05)
Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera. Szerzył nabożeństwo do Imienia Jezus. Założył Zakon Franciszkanów Obserwantów zwanych bernardynami. Także Polska zawdzięcza mu odnowę życia religijnego.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 9:00 Spowiedź św. przed Pierwszą Komunią dla uczniów klasy III C i dzieci przystępujących do Wczesnej Komunii Św. oraz ich rodziców. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Róża Rodziców zaprasza na wieczór uwielbienia w naszym kościele, który odbędzie się w sobotę 20 maja o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę (21.05)
VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta na bieżące potrzeby naszej parafii. O godz. 10:30 druga grupa uczniów klas III przystąpi do Pierwszej Komunii Św. O godz. 12:00 uroczystość Wczesnej Komunii Św. Dzieci z rodzicami zbiorą się pół godziny przed mszami przed probostwem.
W tym dniu przypada 10. METROPOLITALNE ŚWIĘTO RODZINY pod hasłem „Rodzina źródłem miłości”.

W miesiącach maj-czerwiec br. obędą się we wszystkich parafiach Archidiecezji Katowickiej wybory do Parafialnych Radu Duszpasterskich. Zgodnie z zarządzeniem Metropolity Katowickiego rozpoczęcie zgłaszania kandydatów odbędzie się od przyszłej niedzieli 21 maja. W dniu 11 czerwca ukaże się informacja o zgłoszonych przez mieszkańców parafii kandydatach. Następnie w niedzielę 18 czerwca odbędzie się głosowanie na podane już konkretne osoby, a ogłoszenie składu rady 25 czerwca br.

Zgłaszany kandydat do Rady Parafialnej powinien spełniać następujące warunki:
a. Ochrzczony
b. Bierzmowany
c. Ukończone 18 lat
d. Katolik praktykujący
e. Wolny od grzechów publicznych (nie żyjący w konkubinacie lub w związku cywilnym)
f. Cieszący się dobrą opinią
g. Jest stałym mieszkańcem Parafii od przynajmniej roku

Parafia pw. św. Antoniego w Chorzowie zaprasza w czwartek 18 maja 2017 r. na konferencję Trwajmy mocni w wierze”, zorganizowaną z okazji 90. urodzin Josepha Ratzingera. Gościem konferencji będzie ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik. Konferencję poprowadzi ks. Arkadiusz Wuwer. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00, wstęp wolny