Ogłoszenia 13.12 – 20.12

NIEDZIELA (13.12)
„Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan jest już blisko, że przychodzi, by nam udzielać swoich darów i łask.
I nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy, bo nie fioletowy tylko różowy. Otwierajmy się na przychodzenie Pana Jezusa, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności; otwierajmy się na Jego moc. Niech nam w tym pomoże oczyszczenie naszych serc w sakramencie pokuty, do którego można przystąpić każdego dnia przed Eucharystią.

Dziś w Rzymie papież Franciszek pobłogosławi figurki Dzieciątka Jezus, które na Plac Świętego Piotra tradycyjnie przyniosą rzymskie dzieci.

W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzinie były poświęcone ubiegłoroczne i tegoroczne obrady synodu biskupów. Widzimy więc, że troska o rodzinę to bardzo ważny aspekt życia i działalności Kościoła. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła. Módlmy się w tych dniach szczególnie za nasze rodziny i za przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszamy na w tygodniu na roraty, które odprawiamy według następującego porządku:
– dla dzieci – w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 oraz w czwartek i piątek o godz. 7.00,
– dla młodzieży w piątek o godz. 19.00,
– dla dorosłych w sobotę godz. 7.00 trzecie spotkanie pt. „Moje oczekiwanie wobec Kościoła”.

Za złożone dziś ofiary przeznaczona na świąteczny wystrój naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Jako, że dziś przypada DZIEŃ FATIMSKI na godz. 16.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które niech będzie kolejnym krokiem naszego przygotowania na święta Bożego Narodzenia.

Kolęda dziś od 14.00 na trasach:
I. Rodziny Oswaldów 3-15
II. Rodziny Oswaldów 12-2
III. Niedurnego 20f-20a

W PONIEDZIAŁEK (14.12)
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Był reformatorem zakonu karmelitańskiego i autorem wybitnych dzieł duchowości chrześcijańskiej. Wzywajmy orędownictwa tego Świętego, wypraszając potrzebne łaski do pełnego przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia; oraz wspomnienie św. Wenancjusza Fortunata, biskupa – autora m. in. hymnu „Tantum ergo Sacramentum..” („Przed tak wielkim Sakramentem…”).
O godz. 19.00 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

W tym dniu przypada 55. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1926-1928 śp. ks. Antoniego BASZTONIA. Jest pochowany w Pszowie.

WE WTOREK (15.12)
przypada 38. rocznica urodzin pochodzącej z naszej parafii boromeuszki Siostry Marii Angeli Agnieszki MENCFEL, obecnie pracującej w Gimnazjum w Łańcucie. Polecajmy ją w naszych modlitwach.

W ŚRODĘ (16.12)
rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, która potrwa do 24 grudnia kiedy to figurka Dzieciątka procesjonalnie przenoszona jest do przygotowanego żłóbka. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania tej specjalnej nowenny. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. Jest już blisko!

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19.00 w kościele kolejna Katecheza Biblijna. Zapraszamy.

W tym dniu przypada 4. rocznica śmierci śp. ks. Mirosława SURYGAŁY, wikariusza naszej parafii w latach 1993-1996. Jest pochowany w rodzinnej parafii na siemianowickiej Przełajce.

W CZWARTEK (17.12)
rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa, by w ten sposób skupić naszą uwagę nie tylko na tym, co się już wydarzyło, ale też na tym, co ma się wydarzyć w naszym życiu. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste spotkanie z Tym, który właśnie dla nas stał się człowiekiem.

W czwartek 79. rocznicę urodzin obchodził będzie Ojciec Święty Franciszek. Dołączmy się do szczególnej łączności z Papieżem w tym dniu ofiarując mu Komunię św. i naszą modlitwę.

W godzinach 17.00 -19.00 w kancelarii czynny będzie Parafialny Punkt Konsultacyjny dla wszystkich borykających się z różnego rodzaju nałogami i uzależnieniami.

O godz. 19.00 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W tym dniu przypada 15. rocznica śmierci śp. ks. Eugeniusza SZCZOTOKA, wikariusza naszej Parafii w latach 1963-1967. Jest pochowany w Katowicach.

W PIĄTEK (18.12)
TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące. Jest to intencja mszalna zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła oraz przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych parafian oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu listopadzie br. O godz. 19.00 w kościele Roraty dla młodzieży.

W tym dniu odbędzie się jubileuszowa 20. „WIGILIA DLA OSÓB SAMOTNYCH” organizowana przez naszą Parafię, przy pomocy Szkoły Podstawowej Nr 17 . Rozpoczęcie o godz. 17.00 w stołówce Szkoły przy ul. Łagiewnickiej 18.

W SOBOTĘ (19.12)
Od godz. 7.00 odbędą się przed świąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii. Zgłoszenia już przyjmuje kancelaria (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).

Kolęda w tym dniu od 14.00:
I. Polna 4-8
II. Niedurnego 3, 4 i Ks. Bończyka 8, 6
III. Krótka 1-6

W naszym bezpośrednim przygotowaniu do uroczystości Narodzenia Pańskiego nie może zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi. Zachęcamy więc do korzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni, zwłaszcza jeśli ciążą nam jakieś trudne, od lat nie załatwione sprawy, jeśli wydaje się nam, że nasze grzechy nie mogą być przebaczone; tym bardziej przyjdźmy teraz, w tym czasie do konfesjonału, by spotkać się z miłosiernym Bogiem, który na nas czeka. Gdy nie ma kolejek, łatwiej jest poświęcić więcej czasu pojedynczemu penitentowi i kapłan ma więcej możliwości spokojnego wysłuchania i podania właściwych wskazówek. Nie zapominajmy o tym.

W przyszłą niedzielę (20.12)
IV NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta specjalna przeznaczona na remont organów w naszym kościele. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, rodziców i chrzestnych.

Kolęda w tym dniu od 14.00 na trasach:
I. 11 Listopada 72-82
II. 11 Listopada 59-67
III. 11 Listopada 62-68

W kancelarii i sklepiku parafialnym są do nabycia świece wigilijne Caritas (mała – 6 zł, duża 12 zł) lampiony roratnie (16 zł.) oraz opłatki wigilijne (3 zł paczka). Można także nabyć ścienny kalendarz parafialny na roku 2016. Jego zakup jest cegiełką na zorganizowanie letnich wyjazdów rekolekcyjnych dla młodzieży naszej parafii. Cena od 5 zł. Przy wyjściu z kościoła młodzież prowadzi dziś kiermasz świąteczny, z którego dochód wesprze powyższy cel.

Parafian, którzy oczekują na kolędę informujemy, że w ramach przygotowania do niej mogą zaopatrzyć się w wodę święconą, potrzebną do poświęcenia mieszkań. Można ją sobie zabrać ze specjalnego zbiornika, który umieszczony jest w kaplicy chrzcielnej.

Dnia 29 grudnia 2015 o godz. 19.00 odbędzie się w katowickim Spodku koncert najpiękniejszych kolęd z różnych zakątków świata. W zakrystii i kancelarii parafialnej są do nabycia bilety na ten niezwykły koncert w cenie: 45, 55, 65 i 85 zł. Całkowity dochód z koncertu dofinansuje Światowe Dni