Ogłoszenia 13.10 – 20.10

NIEDZIELA (13.10) XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
W całej Polsce obchodzimy dzisiaj 19. DZIEŃ PAPIESKI. Tegoroczne przesłanie „Wstańcie. Chodźmy!” jest tytułem książki napisanej przez Jana Pawła II w 2002 r

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone dziś na cel przy wyjściach z kościoła.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na spłatę kolejnej miesięcznej raty (15.000 zł) za remont wieży naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Z racji Dnia Fatimskiego dziś już o godz. 16:00 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Kalidego z ostatnią w tym roku procesją „z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zbierane będą ofiary przeznaczone na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

O godz. 18:30 w naszym kościele światowa premiera kompozycji Marcela Péresa – Mysteria Apocalypsis II. Wstęp na koncert wolny. 15 min. wcześniej wprowadzenie biblisty, ks. Dawida Ledwonia. Zapraszamy.

W PONIEDZIAŁEK (14.10)
Wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz św. Małgorzaty Marii Alacoque.

W tym dniu przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia.

O godz. 8:00 Msza św. w int. Szkoły Podstawowej Nr 17 z okazji jej patronalnego święta i 14. rocznicy nadania jej imienia Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich byłych uczniów i pracowników Szkoły do wspólnej modlitwy.

O godz. 17:00 w kancelarii kolejne spotkanie w ramach katechumenatu. O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Pudlerskiej, które poprowadzi Koło Różańcowe, a o godz. 18:45 w krypcie spotkanie modlitewne.

We WTOREK (15.10)
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Zakonu Karmelitów, dusz w czyśćcu cierpiących, cierpiących na serce i bóle głowy.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic: Ks. Bończyka i Niedurnego poprowadzi Ruch Odnowy Kontemplacyjnej.

O godz. 19:00 w salce nad zakrystią spotkanie w Szkole Modlitwy dla osób dorosłych, które chcą pełniej zrozumieć i pogłębić swoje życie modlitewne.

O godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (16.10)
Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej czczonej jako patronka Polski, Śląska, archidiecezji wrocławskiej i diecezji w Gorlitz; miast: Andechs, Berlina, Krakowa, Trzebnicy i Wrocławia; Europy; uchodźców oraz pojednania i pokoju.

Wspominamy w tym dniu 114. rocznicę wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Polecajmy w naszych modlitwach budowniczych, a także tych wszystkich, którzy wspierali i wspierają świątynię na przestrzeni ostatniego wieku.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Św. Pawła prowadzone przez Różę Rodziców. O godz. 18:45 w kościele wieczór uwielbienia.

W środę o godz. 7:45 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie film dokumentalny pt. „Cud na Muchowcu” o pielgrzymce Jana Pawła II do Katowic w 1983 roku.

W CZWARTEK (17.10)
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulicy Ks. Stabika poprowadzą Nadzwyczajni Szafarze naszej Parafii.

O 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz.19:00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

O godz. 17.00 na probostwie spotkanie Rycerzy św. Kolumba.

W godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

W tym dniu przypada 26. rocznica powstania naszej parafialnej gazetki „Oremus”. Od 1997 roku ukazuje się w objętości 8 stron.

W PIĄTEK (18.10)
Święto św. Łukasza, Ewangelisty – patrona lekarzy, malarzy i patrona pracowników służby zdrowia. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny.

O godz. 8.00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu wrześniu br.

O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic: Ligonia i Małej poprowadzi młodzież oazowa.

W SOBOTĘ (19.10)
Wspomnienie błogosławionego Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, a także wspomnienie św. Pawła od Krzyża, prezbitera – – założyciela i generała Zakonu Pasjonistów oraz wspomnienie świętych męczenników Jana de Brebeuf, Izaaka Jogue`s, prezbiterów i 7 Towarzyszy.

O godz. 7.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Msza św. o 16:30 w j.niemieckim odprawiona zostanie za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek.

Od 17.00 okazja do osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 17:15 nabożeństwo różańcowe w intencji mieszkańców ulic: Św. Wojciecha i Rodzinnej.

W przyszłą niedzielę (20.10) XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ
Przypada 93. ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY, który pod hasłem „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie” w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego.

Tego dnia będziemy gościli w naszej Parafii misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Katowic-Kosztuki. Będzie można nabyć kalendarz misyjny ich zgromadzenia. Kolekta tego dnia na Misje Święte.

O godz. 10:00 papież Franciszek odprawi Mszę św. na Placu św. Piotra w Watykanie z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Relacja w TV.

W czwartek 24.10. o godz. 19.00 odbędzie się na probostwie zebranie Rady Parafialnej.