Ogłoszenia 13.09 – 20.09

NIEDZIELA (13.09)
Dzisiaj rozpoczyna się V TYDZIEŃ WYCHOWANIA. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia, przez wstawiennictwo Świętego Stanisława Kostki, będziemy prosili Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła.

Za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i organizację Światowych Dni Młodziezy 2016 składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Po każdej Mszy św. dziś przy wyjściach z kościoła można składać swoje ofiary przeznaczone na nowy krzyż misyjny.

Dziś DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 16.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas Różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W dniu dzisiejszym 64. rocznicę urodzin obchodzi mieszkający w naszej parafii od 10 maja br. ks. Tadeusz ADAMCZYK. Składamy mu naszej najserdeczniejsze życzenia i pamiętamy w modlitwie.

W PONIEDZIAŁEK (14.09)
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to jedno ze świąt, które swoją rangą przewyższają niedziele w ciągu roku i są obchodzone również wtedy, gdy wypadają w niedzielę. Są to święta, podczas których wspominamy szczególnie ważne wydarzenia z naszej historii zbawienia.

Na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. Zalecki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na zakończenie nabożeństwa poświęcone zostaną krzyże. Prosimy o przyniesienie do kościoła krzyży, które zostały zakupione, jak i te, które wiszą już w naszych domach.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK (15.09)
Wspomnienie NMP Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

W ŚRODĘ (16.09)
Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do patrona naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących wolnym czasem przed południem. O godz. 17.30 nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w kościele katecheza biblijna.

W tym dniu 48. urodziny obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 2003-2009, ks. Janusz KOPEĆ, który obecnie pracuje w Anglii na wyspie Jersey. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

W CZWARTEK (17.09)
Wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła. Tego samego dnia w kalendarzu liturgicznym wspominamy świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa warszawskiego – patrona na czasy trudne.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (18.09)
Wspomnienie św. Stanisław Kostki, zakonnika – patrona Polski i młodzieży polskiej.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu sierpniu br. O godz. 19.00 w krypcie Msza św. młodzieżowa.

W SOBOTĘ (19.09)
Wspomnienie NMP z La Salette i św. Januarego z Neapolu, biskupa i męczennika.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu 74. urodziny obchodził będzie pochodzący z naszej parafii ks. prałat Edward POLOCZEK, przebywający obecnie na emeryturze w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wyrach.

W tym dniu także przypada 27. rocznica śmierci SM. Ancilli Kazimiery PAWIŃSKIEJ ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, która przez 20 lat prowadziła naszą kancelarię parafialną. Jest pochowana na naszym cmentarzu.

W przyszłą niedzielę (20.09)
XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) przeznaczona będzie na remont organów w naszym kościele.

O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.