Ogłoszenia 12.9 -19.09

Niedziela (12.10)
W ramach obchodów dzisiejszego XIV Dnia Papieskiego w kościołach całej Polski odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy serdecznie do włączenia się w to wspaniałe dzieło, którego celem jest praktyczne wprowadzanie w życie nauczania św. Jana Pawła II.

Trwa październik, a więc miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Dziś zapraszamy ul. Kruszcową i Krótką.

Za złożone dziś ofiary na remont naszego instrumentu organowego oraz na pokrycie kosztów renowacji południowej fasady probostwa składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Z okazji Dnia Papieskiego Parafia św. Antoniego z Padwy w Chorzowie zaprasza dziś na Festyn Parafialny dla seniorów i ich najbliższych. Od 16.00-19.00 w ogrodach parafii będą koncerty, oraz zorganizowane stoiska z poradami medycznymi i prawniczymi dla osób starszych. Na scenie wystąpią „Larmodzieje” i schola „Duchu Ogniu”. Tradycyjnie pojawią się także stoiska gastronomiczne. Zapraszamy do zbudowania tej radosnej wspólnoty.

Całość zakończy o godz. 19.00 w kościele spektakl Teatru Prowincja – SANTO SUBITO dedykowanym świętemu Janowi Pawłowi II.

W poniedziałek (13.10)
Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W czasach, kiedy zaborcy zlikwidowali dawne zakony i zabronili zakładania nowych, utworzył 26 zgromadzeń bezhabitowych, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości . Wytrwale szerzył ideę abstynencji od napojów alkoholowych.

W tym dniu przypada 67. rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii śp. ks. kanonika Pawła CZAJI. Mszę św. o zbawienie jego duszy odprawimy w sobotę 18 października o godz. 16.30.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI, a dokładniej 97. rocznica ostatniego objawienia fatimskiego. Po każdej Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II przez ich ucałowanie. Już o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i ostatnia już w tym roku „procesja światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych. O godz. 18.00 Msza św. w intencjach fatimskich oraz w int. Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewne, na które serdecznie zapraszamy.

We wtorek (14.10)
Wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej mistyczki, której wizje przyczyniły się do ustanowienia tak bliskiego nam kultu Serca Pana Jezusa.

W tym dniu przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, w którym naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą, bo na ich barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia.

O godz. 10.00 Msza św. w int. Szkoły Podstawowej Nr 17 z okazji 9. rocznicy nadania jej imienia Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich byłych uczniów i pracowników Szkoły.

W środę (15.10)
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa (z Avila), dziewicy i doktora Kościoła – jest patronką Karmelitów, dusz w czyśćcu cierpiących, cierpiących na serce i bóle głowy.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 18.45 w kościele 21. KATECHEZA BIBLIJNA.

Zapraszamy wszystkich chcących pogłębić swoją wiedzę biblijną i teologiczną. Szczególne słowa zaproszenia kierujemy w stronę młodzieży – studentów, uczniów szkół średnich i kandydatów do bierzmowania.

Jak w każdą środę w kancelarii parafialnej w godz. 17.00-19.00 czynny będzie Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc we wszelkiego rodzaju uzależnieniach.

W tym dniu przypada 20. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii śp. ks. Alfreda WOŁOWCZYKA. Jest pochowany w Stuttgarcie-Steinhaldenfeld.

W czwartek (16.10)
Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym męstwem duchem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały. Jest główną patronką Śląska.

W tym dniu przypada jubileusz 110. rocznicy wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Polecajmy w naszych modlitwach budowniczych, a także tych wszystkich, którzy wspierali i wspierają świątynię na przestrzeni ostatniego wieku. W naszym kościele miejsce wmurowania kamienia węgielnego upamiętnia napis wyryty na ścianie na wprost głównego wejścia do krypty.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

„Galeria Pod Schodami U Józefa” zaprasza w piątek o godz. 17.00 do naszej krypty na wernisaż obrazów Cypriana NOCONIA.

W piątek (17.10)
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, uczenia św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; w drodze do Rzymu pisał listy do chrześcijan w tym mieście, aby nie starali się go uwolnić, gdyż pragnie być pszenicą zmieloną zębami lwów, aby stać się czystym chlebem Chrystusa; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 7.00 w krypcie Msza św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu wrześniu br. O godz. 19.00 miesięczna Msza św. młodzieżowa.

Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45 w kościele odbędzie się ostatnie spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników parafialnej pielgrzymki do Izraela i Jordanii w listopadzie br. Na spotkaniu przedstawione zostaną bardzo szczegółowe informacje dotyczące przygotowań do wyjazdu, lotu, odprawy i samego przebiegu pielgrzymki. Prosimy więc wszystkich o obecność.

W sobotę (18.10)
Święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy, malarzy i patrona pracowników służby zdrowia. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmijmy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

W sobotę 18.10 o godz. 19.00 w ramach uroczystości odpustowych Parafii św. Jadwigi Śląskiej w Domu Parafialnym przy ul. Chrobrego 17 odbędzie się koncert ks. dra Pawła Sobierajskiego z przyjaciółmi. Wstęp wolny.

W przyszłą niedzielę (19.10)
W przyszłą niedzielę (19.10) XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ obchodzić będziemy w Kościele Powszechnym 88. NIEDZIELĘ MISYJNĄ, która rozpocznie Tydzień Misyjny pod hasłem „Z Ewangelią do narodów”. Kolekta tego dnia przeznaczona będzie na Misje Święte. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.