Ogłoszenia 12.11 – 19.11

NIEDZIELA (12.11)
Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału do naszego kościoła składamy serdeczne Bóg zapłać. Po każdej Mszy św. kwesta na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. W naszym kościele różaniec za zmarłych zalecanych jest odprawiany pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski o dusze zmarłych są tak zwane Msze św. gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci czy w dniu ich urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

PONIEDZIAŁEK (13.11)
Wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna, pustelników. Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17:15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej (wspólna modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu).

We WTOREK (14.11)
Wspomnienie Bł. Marii Luizy Merkert, dziewicy. Niemieckiej zakonnicy i założycielki Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety (elżbietanek), Wielkiej Kobiety Śląska XIX wieku i Śląskiej Samarytanki. O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (15.11)
Wspomnienie Św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. Pius XII, ogłosił go w 1942 r. patronem studiujących nauki przyrodnicze. Albert jest ponadto patronem górników. O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Patrona naszej parafii – Świętego Józefa. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach Katechumenatu dla tych, którzy nie ukończyli katechezy na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (16.11)
Wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia oraz wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Bazylik Większych św. Piotra i św. Pawła za Murami, a także wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy i św. Małgorzaty Szkockiej. O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.
Od godziny 17.30 będzie otwarty w kancelarii Punkt Konsultacyjny, w którym można skorzystać z pomocy psychoterapeuty m.in. w problemach uzależnień.

W PIĄTEK (17.11)
Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy – patronki miłości miłosiernej. Zostawszy wdową w wieku 20 lat oddała się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu; ostatnie lata spędziła w skrajnym ubóstwie, oddając się bez reszty chorym i biednym.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. Po Mszy św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. O godz. 18:00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu październiku br.

W SOBOTĘ (18.11)
Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Jest nazywana polską Marią Goretti, gdyż tak jak ona zginęła z rąk żołnierza broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

O godz. 7:40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 10:00 w naszym kościele Msza św. z okazji 25. rocznicy powstania Legionu Maryi w naszej Parafii. Założony został w listopadzie 1992 r. za zgodą ówczesnego proboszcza Leonarda Swobody i przyjął wezwanie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy i Wielce Łaskawej. Obecnie parafialny Legion Maryi liczy 16 Członków aktywnych oraz 100 Auksyliatorów – legionistów pomocniczych.

25-lecie Legionu będziemy świętować podczas w/w Eucharystii, a po niej zapraszamy wszystkich Auksyliatorów na agapę do Domu Parafialnego przy ul. Pudlerskiej.
Członkiem Legionu Maryi może być każdy katolik (niezależnie od wykształcenia, wieku i posiadanej wiedzy religijnej), który z miłości do Maryi gotowy jest wypełnić obowiązki wynikające z przynależności do Legionu Maryi. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi do włączania się w szeregi tego apostolatu.

W tym dniu przypada właściwa data poświęcenia naszego kościoła. 110 lat temu ówczesny dziekan ks. Wiktor Schmidt pobłogosławił nową świątynię poświęconą ku czci Bożej i patronowi Świętemu Józefowi, Opiekunowi i Orędownikowi Kościoła Świętego. W szczególny sposób w tym dniu więc modlić się będziemy za wszystkich zmarłych parafian, ofiarodawców i budowniczych naszej świątyni, kapłanów i siostry zakonne związanych z pracą duszpasterską w naszej parafii. Niech ta modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności Panu Bogu i pamięci o tych, którzy nam naszą piękną świątynię wybudowali i w niej służyli.

Zachęcamy by w tym dniu znaleźć chwilę czasu na nawiedzenie kościoła, by podziękować Bogu za naszą świątynię i otrzymywane tu łaski.

W przyszłą niedzielę (19.10)
obchodzić będziemy liturgicznie UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO.

Kolekta tego dnia (specjalna) przeznaczona będzie na remont murów wieży naszego kościoła.

Z tej okazji wydajemy płytę DVD z 38 minutowym filmem, poświęconym historii naszego kościoła. Niech będzie naszą pamiątką i cegiełką przeznaczoną na remont wieży. Kolekta tego dnia na zapłacenie październikowej faktury. Pozostało do zapłacenia 100.000 zł.

W tym dniu po każdej Mszy św. odbędzie się kwesta na chorzowskie Hospicjum.

Na Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy skarbczyki.

Na ekrany kin wchodzi jeden z najgłośniejszych chrześcijańskich filmów fabularnych pt.: „Sprawa Chrystusa”. Opowiada on prawdziwą historię słynnego amerykańskiego dziennikarza śledczego i ateisty podejmującego się przeprowadzić dziennikarskie śledztwo, które odpowie na pytanie, czy zmartwychwstanie Chrystusa naprawdę miało miejsce. Zachęcamy do zobaczenia