Ogłoszenia 12.09 – 19.09

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ  – 12.09.2021

Obchodzimy dziś Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na funkcjonowanie i utrzymanie naszej parafii. Po Mszach św., przed kościołem kwesta na Afganistan. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

Nieszpory niedzielne o godz. 16:30.

W poniedziałek przypada kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec fatimski o godz. 17.15

We wtorek, obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po każdej Mszy św. będziemy święcić przyniesione krzyże. O godz. 17.15 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W czwartek o godz. 18.45 nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce nad zakrystią.

W III piątek miesiąca po Mszy o godz. 8.00 modlitwa do Miłosierdzia Bożego.  

W piątek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie grupy formacyjne, modlitewne i liturgiczne działające w naszej Parafii na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. W wigilię święta św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży,  zapraszamy na tę Mszę św. także młodzież naszej parafii. Po Mszy św. modlitwa uwielbienia, której oprawę muzyczną przygotuje diakonia muzyczna Ruchu Światło – Życie.

Okazja do skorzystania ze spowiedzi św. codziennie, pół godziny przed rozpoczęciem każdej Mszy Świętej, za wyjątkiem mszy pogrzebowych i ślubnych. W soboty dodatkowo od godz. 17.00.

Zachęcamy parafian do uczestniczenia w spotkaniach grup formacyjnych
i modlitewnych
działających w naszej Parafii. Szczegółowe informacje zostały zamieszczone w gablotce na placu kościelnym oraz na stronie internetowej.

Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do
I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 20 września, po Mszy św. wieczornej. Rodziców dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii św. prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Proboszczem.

Od września kancelaria parafialna jest czynna w nowych godzinach urzędowania. W poniedziałki od 15.00 do 17.00, we wtorki od 9.00 do 11.00, w środy kancelaria będzie nie czynna, w czwartki od 15.00 do 17.00, w piątki od 9.00 do 11.00. Sprawy pogrzebowe załatwiamy po uprzednim kontakcie telefonicznym z probostwem.

W tym roku, w ostatnią niedzielę września, nie odbędzie się pielgrzymka dekanalna parafii Chorzowa do Piekar Śląskich.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.