Ogłoszenia 12.06 – 19.06

NIEDZIELA (12.06)
Święty Łukasz Ewangelista nazywany jest piewcą Bożego miłosierdzia. W wielu miejscach swojej Ewangelii przedstawia ten przymiot Pana Boga, między innymi we fragmencie, który dzisiaj usłyszeliśmy. Ufając w nieskończone miłosierdzie Boże, nie bójmy się do niego zbliżać – korzystajmy z tej łaski jak najczęściej. Objawia się ona zwłaszcza w sakramencie Spowiedzi świętej, do którego można przystąpić przed każdą Mszą Świętą.

„Bóg zapłać” za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W PONIEDZIAŁEK (13.06).
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Nie ma wątpliwości, że jest on najpopularniejszym świętym świata. Jest patronem: ubogich, narzeczonych i małżeństw oraz orędownikiem w poszukiwaniu zagubionych rzeczy i osób.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję „światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas nabożeństwa zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych. O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (14.06)
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu w Dachau. Wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.

W ŚRODĘ (15.06)
Wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy, siostry św. Kingi. Żyła w XIII wieku. Była wzorową żoną i matką, a pod koniec życia zakonnicą klauzurową – klaryską, godną naśladowania w obecnym stuleciu.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 18.45 w kościele kolejna katecheza biblijna.

W CZWARTEK (16.06)
Dyżur punktu konsultacyjnego w sprawie uzależnień czynny od 17.00 do 19.00 w kancelarii parafialnej. O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o godz. 19.00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (17.06)
Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, rozmodlonego pokutnika, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; to on uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”; był utalentowanym malarzem, jednak z miłości do Boga i do ludzi zrezygnował z kariery i zamieszkał wraz z bezdomnymi; jest założycielem albertynów i albertynek, zgromadzeń, których zadaniem jest pomoc najuboższym.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych parafian i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu maju br.

W SOBOTĘ (18.06)
O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 w kościele uwielbienie „Błogosławieni Miłosierni”, podczas którego będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwielbiając i dziękując za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy każdego dnia. Trwamy w Roku Miłosierdzia, zbliżają się też Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, dlatego tym bardziej zachęcamy parafian do świadomego przeżywania tego czasu i otwarcia się na Boże działanie.

W przyszłą niedzielę (19.06)
XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta specjalna na remont instrumentu organowego w naszym kościele. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem Chrztu św. oraz w int. rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Drugie spotkanie przed pielgrzymką do Fatimy będzie 23 czerwca o godz. 18.45 w salce nad zakrystią. Tego dnia należy także wpłacić drugą ratę w wysokości 1.000 zł.