Ogłoszenia 12.05- 19.05

NIEDZIELA (12.05)
Ogłoszenia parafialne 12 maja 2019 r. IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Obchodzona dziś IV NIEDZIELA WIELKANOCNA zwana Niedzielą Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec.

Dziś na Sumie o godz. 10.30 uczniowie klas III A i B przystąpią do Pierwszej Komunii Św. O godz. 16:00 dzieci oraz ich rodzice spotkają się na nieszporach komunijnych. Na godz. 21:00 zapraszamy parafian na Apel Jasnogórski.
„Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszego kościoła.
Bezpośrednio po każdej ważnej uroczystości kościelnej następuje tzw. oktawa. Tak też jest w przypadku uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, kiedy oktawa ta jest zwana Białym Tygodniem i nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy to nowo ochrzczeni przez następny tydzień nosili białe szaty. W tym wypadku oktawa umacnia jej sens i przedłuża uroczysty nastrój, pozwala na refleksję i ugruntowuje przemiany, jakie dokonały się podczas przystępowania po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Biały Tydzień ma na celu przyzwyczaić dziecko do uczestnictwa w Eucharystii. Jest to okazja do rozpoczęcia regularnych wizyt w kościele. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych w towarzystwie swoich rodziców do przychodzenia w tym tygodniu na nabożeństwa majowe i Msze św. wieczorne.

W nadchodzącym tygodniu odbędą się próby przed Pierwszą Komunią św. drugiej grupy dzieci:
– uczniowie klasy III C – poniedziałek i piątek o godz. 18:45;
– dzieci do Wczesnej Komunii św. – w czwartek godz. 16:30

PONIEDZIAŁEK (13.05)
Wspomnienie NMP Fatimskiej. Rozpoczynamy czas nabożeństw, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Odbywać się one będą od maja do października, każdego 13. dnia miesiąca o godz. 17.00. Nabożeństwa mają charakter ekspiacyjny i obejmują wspólne odmawianie Różańca św. Po modlitwie różańcowej przejdziemy z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Procesja ma nam przypominć Fatimę i to, co się tam działo w czasie objawień Łucji oraz Hiacyncie i Franciszkowi – dziś już błogosławionych. Uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec. Podczas nabożeństw fatimskich zebrana zostanie kolekta przeznaczona na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W poniedziałek o godz. 18:45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (14.05)
Święto św. Macieja, Apostoła, wybranego do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, oraz wspomnienie św. Marii Dominiki Mozzarello, zakonnicy, której relikwie zostaną w tym dniu wystawione na ołtarzu.

O godz. 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

We wtorek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej odbędę się próby przed sakramentem bierzmowania. Zapraszamy na nie kandydatów do bierzmowania wraz ze świadkami.

W tym dniu ( we wtorek) Katechezy dla dorosłych pt. „ KATOLICYZM „ nie będzie.

W ŚRODĘ (15.05)
Wspomnienie św. Zofii, męczennicy. Działała za czasów Hadriana I. Była wdową i miała trzy córki: Pistis, Elpis i Agape (Wiara, Nadzieja, Miłość). Jest patronką zjawiska klimatycznego zwanego „zimną Zośką”, wzywana w przypadku szkód wyrządzonych przez mrozy.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 19:00 w kościele Wieczór Uwielbienia.

W CZWARTEK (16.05)
Święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki, stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. W kancelarii parafialnej o 19.00 trzecia nauka przedślubna. W godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

W PIĄTEK(17.05)
Wspomnienie św. Paschalisa Baylon`a, zakonnika

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu kwietniu br. oraz za zmarłych kapłanów naszej parafii w rocznicę ich śmierci.

W SOBOTĘ (18.05)
Wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika. O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 9:00 Spowiedź dla klasy III C oraz dzieci wczesnokomunijnych, a także ich rodziców. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu dla wszystkich.

O godz. 14:00 młodzież naszej Parafii przyjmie z rąk ks. bpa Marka SZKUDŁY sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Kolekta tej Mszy św. jako dar młodzieży bierzmowanej i jej rodziców na wsparcie Funduszu Stypendialnego im. bł. ks. Emila Szramka, który wspiera zdolną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin.

W przyszłą niedzielę (19.05)
V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta (specjalna) przeznaczona na remont i czyszczenie dolnej części wieży naszego kościoła.

O godz. 10.30 druga grupa dzieci ( klasa III C) przystąpi do Pierwszej Komunii Św., a o godz. 12:00 uroczystość Wczesnej Komunii św. Dzieci z rodzicami zbiorą się pół godziny przed mszami przed probostwem, skąd we wspólnej procesji przejdą do kościoła.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.