Ogłoszenia 12.04 – 19.04

NIEDZIELA (12.04)
Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz.

Przypominamy, że każdy, kto pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu i spełni odpowiednie warunki: spowiedź św., Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego i całkowita wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu może uzyskać odpust zupełny. Jeżeli zaś ci wierni z powodu choroby (lub innej słusznej racji) nie będą mogli wyjść z domu, ale odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego z ufnością i z pragnieniem miłosierdzia dla siebie oraz gotowością okazania go innym, to pod zwykłymi warunkami również zyskują odpust zupełny.

Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 roku rozpoczyna się go w drugą niedzielę Wielkanocy, w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

Od dziś do soboty we wszystkich kościołach Polski odbywa się wiosenne liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św. (dominicantes) i przystępujących do Komunii św. (comunicantes).

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na budowę Domu Rekolekcyjnego NAZARET przy sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś jeszcze zapraszamy na godz. 16.30 do wspólnego odśpiewania nieszporów.

W dniu dzisiejszym proboszcz naszej parafii ks. Antoni KLEMENS obchodzi 36. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Składamy mu serdeczne życzenia, zapewniając o modlitwie.

W PONIEDZIAŁEK (13.04)
Wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie.

W poniedziałek w parafii św. Franciszka z Asyżu odbędzie się spotkanie nauczycieli naszego miasta. Rozpoczęcie
Mszą św. o godz. 17.00, a po niej wielkanocne spotkanie.

W WTOREK (14.04)
przypada 100. rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego dedykowanego Świętemu Józefowi, Opiekunowi i Orędownikowi Kościoła Świętego. O godz. 7.00 w kypcie Msza św. za zmarłych budowniczych, dobrodziejów naszego kościoła, a także za ++ parafian i kapłanów w naszej parafii posługujących.

W tym dniu obchodzimy także XX ŚWIATOWY DZIEŃ BEZDOMNYCH. Pamiętamy więc w naszych modlitwach o wszystkich odrzuconych i pozbawionych dachu nad głową.

W ŚRODĘ (15.04)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do patrona naszej parafii, podczas którego odmówimy ósmy dzień Nowenny do św. Józefa. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

W tym dniu byli wikariusze naszej parafii: ks. Eugeniusz BREITKOPF (1982-1985), obecnie proboszcz parafii Opatrzności Bożej w Katowicach-Zawodziu i ks. Eugeniusz FAJKIS (1985-1988), obecnie proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Rybnickiej Kuźni obchodzą 39. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Polecajmy ich dobremu Bogu.

W CZWARTEK (16.04)
O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna. Narzeczonych, którzy planują zawrzeć związek małżeński do 6 września br. informujemy,
że Dzień Skupienia dla nich odbędzie się w naszym kościele w sobotę 6 czerwca o godz. 17.15.

W tym dniu Papież-emeryt Benedykt XVI obchodził będzie 88. rocznicę urodzin. Wspierajmy go naszymi modlitwami.

W PIĄTEK (17.04)
przypada TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 Msza św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym i głównym wyjściu z kościoła. Dziękujemy za Waszą troskę o te dusze. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 19.00 w krypcie co miesięczna Msza św. młodzieżowa.

W SOBOTĘ (18.04)
Od godz. 7.00 odwiedzimy z sakramentami świętymi chorych i starszych wiekiem parafian w ich domach. Zgłoszenia przyjmuje kancelaria parafialna (032/249-81-99) lub zakrystia (032/346-30-07).

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (19.04)
III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ kolekta (specjalna) przeznaczona będzie na remont organów w naszym kościele. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.