Ogłoszenia 12.03 – 19.03

NIEDZIELA (12.03) – II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Dziś jest druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 17:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 16:15 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali z kazaniami pasyjnymi ks. Pawła Kaczmarczyka. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami składanymi dziś przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

Za złożone dziś ofiary na zapłacenie za nowe tabernakulum składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W PONIEDZIAŁEK (13.03).
DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 17:15 nabożeństwo fatimskie. O godz. 18:15 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

Cztery lata temu, 13 marca 2013 roku nastąpił wybór Ojca Świętego Franciszka. Konklawe wybrało następcę św. Piotra i został nim Argentyńczyk jezuita arcybiskup Buenos Aires, kardynał Jorge Mario Bergoglio. Imię Franciszek wybiera sobie na cześć św. Franciszka z Asyżu. W rocznicę tego wydarzenia w sposób szczególny wspierajmy papieża Franciszka naszą modlitwą na tym urzędzie, aby jak najlepiej prowadził Kościół przez obecne trudne czasy.

WE WTOREK (14.03)
Wspomnienie św. Łazarza z Betanii, wskrzeszonego przez Jezusa.

O godz. 18:45 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (15.03)
Wspomnienie św. Klemensa Marii Hofabauera, prezbitera – patrona Wiednia i cechu piekarzy.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne podczas którego odmówimy 3. dzień nowenny do św. Józefa. Nowenna odmawiana przez 9. kolejnych śród przygotowuje nas do uroczystości odpustowej, która w naszej parafii w tym roku odbędzie się 30 kwietnia.
Katecheza biblijna w środę po Mszy wieczornej.

O godz. 17:30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach katechumenatu wyjątkowo o 19.30.

W CZWARTEK (16.03)
W godz. 17:00 – 19:00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny, gdzie można otrzymać poradę w sprawie różnego rodzaju uzależnień.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W tym dniu w naszej parafii odbędzie się miesięczne spotkanie wszystkich kapłanów posługujących w parafiach Dekanatu Chorzów. O godz. 19:00 wspólna modlitwa w kościele, a po niej spotkanie na probostwie.

W PIĄTEK (17.03)
Wspomnienie św. Patryka, biskupa – patrona fryzjerów, kowali, upadłych na duchu, opiekuna zwierząt domowych, oraz głównego patrona Irlandii.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa za zmarłych zalecanych. Zmieniliśmy godzinę rozpoczęcia nabożeństwa 15 minut wcześniej ponieważ mamy do odczytania dużo zalecek i by spokojnie i nabożnie je odprawić, a jednocześnie zdążyć do Mszy św.

O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu lutym br. oraz za zmarłych kapłanów naszej parafii, których rocznica śmierci przypadała w lutym.

O godz. 19:00 w krypcie miesięczna Msza św. młodzieżowa.

W SOBOTĘ (18.03)
Wspomnienie św. Cyryla Jerozolimskiego, doktora Kościoła, oraz wspomnienie bł. Gwidona z Pietra – Jan Paweł II w 1982 r. ogłosił go patronem artystów, zwłaszcza malarzy.

O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. O godz. 10.00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Na godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo uwielbienia, podczas którego modlitwą i śpiewem adorować będziemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie oddając cześć i dziękując Mu za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy każdego dnia. Przeżywamy czas Wielkiego Postu, dlatego tym bardziej zachęcamy parafian do świadomego przeżywania tego czasu i otwarcia się na Boże działanie.

W przyszłą niedzielę (19.03)
III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU kolekta (specjalna) na remont murów naszego kościoła.

Wpatrzeni w Ukrzyżowanego, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zróbmy dobre postanowienia, powstrzymujmy się od udziału w głośnych rozrywkach, od spożywania napojów alkoholowych, palenia, aby w ten sposób wynagrodzić Panu Bogu grzechy pijaństwa, rozwiązłości, nieuczciwości i wszelki brak pokory. Nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani Rodzice i Wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.