Ogłoszenia 11.10 – 18.10

NIEDZIELA (11.10)
Gościmy dziś w naszej parafii ks. Emanuela PIETRYGĘ, proboszcza parafii św. Jadwigi Śląskiej, który wygłosi kazania i przedstawi aktualne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w rejonie chorzowskim.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na opał do naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W ramach obchodów dzisiejszego XIV Dnia Papieskiego w kościołach całej Polski odbywa się zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła kwesta na ten cel.

Trwa październik, a więc miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane za mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Dziś na godz. 16.15 zapraszamy parafian z ulicy ul. Nowaka.

W PONIEDZIAŁEK (12.10)
Wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera. Pracował na Madagaskarze jako misjonarz trędowatych. O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej, na które serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK (13.10)
Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W czasach, kiedy zaborcy zlikwidowali dawne zakony i zabronili zakładania nowych, utworzył 26 zgromadzeń bezhabitowych, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości . Wytrwale szerzył ideę abstynencji od napojów alkoholowych.

W tym dniu przypada 68. rocznica śmierci pierwszego proboszcza naszej parafii śp. ks. kanonika Pawła CZAJI. Mszę św. o zbawienie jego duszy odprawiona zostanie w sobotę 17 października o godz. 16.30.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI, a dokładniej 98. rocznica ostatniego objawienia fatimskiego. Po każdej Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II przez ich ucałowanie. Już o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i ostatnia już w tym roku „procesja światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W ŚRODĘ (14.10)
Wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej mistyczki, której wizje przyczyniły się do ustanowienia tak bliskiego nam kultu Serca Pana Jezusa.

W tym dniu przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, w którym naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty, którzy obchodzą swoje święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą, bo na ich barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia.

O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 10.15 Msza św. w int. Szkoły Podstawowej Nr 17 z okazji 10. rocznicy nadania jej imienia Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich byłych uczniów i pracowników Szkoły do wspólnej modlitwy.

W CZWARTEK (15.10)
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa (z Avila), dziewicy i doktora Kościoła – jest patronką Karmelitów, dusz w czyśćcu cierpiących, cierpiących na serce i bóle głowy.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii trzecia nauka przedślubna.

Od 17.00 do 19.00 w tym dniu w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny, w którym można uzyskać pomoc w różnego rodzaju uzależnieniach.

W tym dniu przypada 21. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii śp. ks. Alfreda WOŁOWCZYKA. Jest pochowany w Stuttgarcie-Steinhaldenfeld.

W PIĄTEK (16.10)
Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona na Śląsku zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym męstwem duchem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały. Jest główną patronką Śląska.

W tym dniu przypada 111. rocznica wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Polecajmy w naszych modlitwach budowniczych, a także tych wszystkich, którzy wspierali i wspierają świątynię na przestrzeni ostatniego wieku. W naszym kościele miejsce wmurowania kamienia węgielnego upamiętnia napis wyryty na ścianie na wprost głównego wejścia do krypty.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 7.00 w krypcie Msza św. za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu wrześniu br. O godz. 19.00 miesięczna Msza św. młodzieżowa.

W SOBOTĘ (17.10)
Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, ucznia św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć.

O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (18.10)
XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ obchodzić będziemy w Kościele Powszechnym 89. NIEDZIELĘ MISYJNĄ, która rozpocznie Tydzień Misyjny pod hasłem „Od nawrócenia do misji”. Kolekta tego dnia (specjalna) przeznaczona będzie na remont organów w naszym kościele. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci.

Z okazji Niedzieli Misyjnej gościć będziemy w naszej parafii przedstawicieli Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Świętochłowicach. Wolontariusze pragną podzielić się świadectwem z wyjazdów do krajów misyjnych. Po każdej Mszy św. można będzie obejrzeć eksponaty przywiezione z krajów misyjnych oraz przekazać datki na kolejne projekty. Całość zebranych funduszy zostanie przekazana na potrzeby placówki w Etiopii.