Ogłoszenia 11.09 – 18.09

NIEDZIELA (11.09)
Dzisiejsza liturgia Słowa przypomniała nam prawdę o nieskończonym miłosierdziu Boga. Pan Bóg przebacza nasze grzechy, kiedy widzi szczery żal i chęć poprawy i cieszy się z naszego nawrócenia. Pielęgnujmy w sobie pragnienie nieustannego przemieniania naszego życia i korzystajmy jak najczęściej z sakramentu pokuty i pojednania, w którym doświadczamy Bożego miłosierdzia. Codziennie przed każdą Mszą Świętą kapłani służą posługą w konfesjonale.
Pod hasłem „Miłosierni jak ojciec” rozpoczynamy dziś szósty Tydzień Wychowani. Będzie on okazją do szczególnej modlitwy za młode pokolenie Polaków, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że dzieci i młodzież to przyszłość Kościoła i narodu i wszyscy jesteśmy zobowiązani do troski o nie.

Za złożone dziś ofiary na remont instrumentu organowego w naszym kościele składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Dzisiejsza Suma o godz. 10.30 doprawiona zostanie w intencji Ks. Tadeusza ADAMCZYKA, który w najbliższy wtorek (13.09) obchodził będzie jubileusz 65. rocznicy urodzin.
Na godz. 16.30 zapraszamy jeszcze na niedzielne nieszpory.

Dziś 61. rocznicę swoich urodzin obchodzi pochodzący z naszej parafii ks. Edward CHMIEL, od 27 lipca br. proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Siemianowicach -Przełajce. Składamy mu nasze najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece św. Józefa.

w przyszłą niedzielę podczas mszy Św. o 7,30 – uroczyste Błogosławieństwo kandydatów do pełnienia funkcji Kościelnego w naszej Parafii. Zapraszamy także ich rodziny.

W PONIEDZIAŁEK (12.09).
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – głównej patronki archidiecezji katowickiej. Imię Maryi czcimy w Kościele w sposób szczególny, ponieważ należy ono do Matki Boga, Królowej nieba i ziemi, Matki miłosierdzia. Dzisiejsze wspomnienie – „imieniny” Matki Bożej – przypominają nam o przywilejach nadanych Maryi przez Boga i wszystkich łaskach, jakie otrzymaliśmy od Boga za Jej pośrednictwem i wstawiennictwem, wzywając Jej Imienia.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej. Serdecznie zapraszamy.

WE WTOREK (13.09)
Wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła z IV wieku. Ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli Złotousty”. Pozostawił po sobie ogromną spuściznę literacką.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. Po każdej Mszy św. w tym dniu oddamy cześć relikwiom bł. Jana Pawła II przez ich ucałowanie. O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas Różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

W ŚRODĘ (14.09)
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.

Po Mszy św. godz. 8.00 nabożeństwo do patrona naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących wolnym czasem przed południem.

O godz. 17.15 w tym dniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. Zalecki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na zakończenie nabożeństwa poświęcone zostaną krzyże. Prosimy o przyniesienie do kościoła różnego rodzaju krzyży, które zostały zakupione, jak również te, które wiszą już na ścianach w naszych domach.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 6. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (15.09)
Wspomnienie NMP Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Matki Bożej, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem, również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia druga nauka przedślubna. Narzeczonych informujemy, że kwartalny dzień skupienia dla nich odbędzie się w sobotę 19 listopada br. o godz. 17.15 w krypcie naszego kościoła.

W tym dniu w godz. 17.00-19.00 w kancelarii parafialnej czynny będzie Punkt Konsultacyjny.

W czwartek nie ma nuk przedślubnych. Dzień skupienia dla narzeczonych odbędzie się w sobotę 19 listopada br. o godz. 17.15 w krypcie naszego kościoła.

W PIĄTEK (16.09)
Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu sierpniu br.

W tym dniu 49. urodziny obchodził będzie wikariusz naszej parafii w latach 2003-2009, ks. Janusz KOPEĆ, który obecnie pracuje w Anglii na wyspie Jersey. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

W SOBOTĘ (17.09)
Wspomnienie św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła.

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę września odbędzie się PIELGRZYMKA PARAFII DEKANATU CHORZÓW do Piekar Śląskich. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na kalwaryjskim wzgórzu. Możliwość wyjazdu autobusem, który zostanie podstawiony o 13,30. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Cena 10 zł

W przyszłą niedzielę (18.09)
XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu o godz. 14.00 w katowickiej katedrze obędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.
Przypominamy, że stały konfesjonał w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie dostępny jest codziennie od poniedziałku do piątku od 10.00-12.00 i od 15.30-18.00.

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę września odbędzie się PIELGRZYMKA PARAFII DEKANATU CHORZÓW do Piekar Śląskich. Rozpoczęcie o godz. 14.00 na kalwaryjskim wzgórzu. Do udziału w tej niezwykłej pielgrzymce bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej parafii.