Ogłoszenia 11.05 – 18.05

Niedziela (11.05)
Za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Po każdej Mszy św. dziś osoby niepełnosprawne poproszą o wsparcie materialne, którą przeznaczą na dofinansowanie swoich letnich rekolekcji.

Dziś podczas Sumy grupa dzieci klas II (A i B) przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Nieszpory komunijne dziś wyjątkowo już o godz. 16.00.

Bezpośrednio po każdej ważnej uroczystości kościelnej następuje tzw. oktawa. Tak też jest w przypadku uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, kiedy oktawa ta jest zwana Białym Tygodniem i nawiązuje do pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy to nowo ochrzczeni przez następny tydzień nosili białe szaty. W tym wypadku oktawa umacnia jej sens i przedłuża uroczysty nastrój, pozwala na refleksję i ugruntowuje przemiany, jakie dokonały się podczas przystępowania po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Biały Tydzień ma na celu przyzwyczaić dziecko do uczestnictwa w Eucharystii. Jest to okazja do rozpoczęcia regularnych wizyt w kościele. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych i ich rodziców do przychodzenia w tym tygodniu wspólnie z rodzicami na nabożeństwa majowe i msze św. wieczorne.

Od dziś modlimy się za diakonów rozpoczynających rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które będą miały miejsce w katowickiej archikatedrze Chrystusa Króla w sobotę 17 maja br. o godz. 15.00.

W poniedziałek (12.05)
Wspomnienie św. Pankracego, męczennika i świętych męczenników Nereusza i Achillesa. O godz. 18.45 pierwsza próba przed komunią uczniów klas II C i D i ich rodziców. O godz. 18.45 w krypcie spotkanie grupy modlitewnej.

We wtorek (13.05)
Wspomnienie NMP Fatimskiej czyli 97. rocznica objawień w Fatimie, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku – kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Wpatrujmy się w jego święte życie i tak jak on starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem, całkowicie zawierzając Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, czyli różaniec i procesję z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Procesje, będące pamiątką kolejnych objawień Matki Najświętszej dzieciom fatimskim, odbywać się będą do października, każdego 13. dnia miesiąca o godz. 17.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Karteczki z intencjami fatimskimi, które odczytamy podczas Różańca św. prosimy przynosić do zakrystii (nie wrzucać do skarbonek!). Podczas nabożeństwa różańcowego zebrana zostanie kolekta przeznaczona na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych. Po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II przez ich ucałowanie.

W tym dniu 8. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie wikariusz naszej parafii ks. Krzysztof PATAS.

W środę (14.05)
Święto św. Macieja, Apostoła, oraz wspomnienie św. Marii Dominiki Mozzarello, zakonnicy, której relikwie zostaną w tym dniu wystawione na ołtarzu, a po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 oddamy im cześć.

W czwartek (15.05)
Wspomnienie św. Zofii, męczennicy. O godz. 18.45 druga próba przed komunią uczniów klas II C i D. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna, a w salce przy kościele o 18.45 nauka chrzcielna.

W piątek (16.05)
Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – patrona Polski.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła oraz przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w kwietniu br. O godz. 19.00 w krypcie Msza św. młodzieżowa.

W sobotę (17.05)
O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 10.00 Spowiedź św. dla uczniów klas II C i D przed ich Pierwszą Komunią św. oraz dla ich rodziców. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (18.05)
V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ Kolekta (specjalna) na remont organów w naszym kościele. O godz. 10.30 druga grupa (klasy II C i D) przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej, a godz. 12.00 Wczesna Komunia św. Dzieci z rodzicami zbiorą się pół godziny przed mszami przed probostwem.

W naszym kościele nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu o 17.30.

ZAPRASZAMY.