Ogłoszenia 11.02 – 18.02

NIEDZIELA (11.02)
Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.

Dzisiaj także Kościół w Polsce rozpoczyna 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
„Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary przeznaczone na odnowiony zegar na wieży naszego kościoła. Koszt zegara wynosi 42.000 PLN.

Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu mamy już Środę Popielcową. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu, do którego przygotowania rozpoczynamy nabożeństwem czterdziestogodzinnym polegającym na adoracji Najświętszego Sakramentu od dziś przez trzy kolejne dni (do wtorku). Celem tego nabożeństwa jest pogłębianie więzi wierzących z Chrystusem obecnym w Sakramencie Ołtarza – obecnym w sposób trwały w przechowywanym w tabernakulum Chlebie Eucharystycznym. Adoracja wywodzi się więc od Mszy św. i do niej nas prowadzi, jako do źródła i szczytu. Zachęcamy parafian, aby w tych dniach znaleźć choć chwilę na osobistą adorację, która trwać będzie w naszym kościele: dziś do godz. 17.00, a w poniedziałek i wtorek w godz. 7.30 – 18.00. Zachęcamy także do korzystania w tych dniach (pół godziny przed każdą Mszą św.) z sakramentu Spowiedzi św.

PONIEDZIAŁEK (12.02)
O godz. 18:45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (13.02)
DZIEŃ FATIMSKI. Comiesięczne nabożeństwa fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa wypowiedziane do trojga wizjonerów w 1917 roku w portugalskiej Fatimie. Chcemy w dalszym ciągu odpowiadać na prośbę Maryi, dlatego na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo, podczas którego modlić się będziemy we wszystkich intencjach Ojca Świętego i Kościoła, a także w intencjach spisanych na kartkach, o ducha pokuty i wzajemnego przebaczenia oraz o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i wszystkich jej mieszkańców.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (14.02)
przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Dodatkowe Msze św. tego dnia o godz. 9:30 i 16:30. Kolekta tego dnia przewidziana jako jałmużna postna wynagradzająca za łamanie postów i otrzymane dyspensy.
Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci.

Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia.

O godz. 19:00 w środę w kancelarii parafialnej spotkanie w ramach katechumenatu, czyli katechez uzupełniających dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (15.02)
O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna.

W PIĄTEK (16.02)
TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy kaplicy chrzcielnej i przy bocznym wyjściu z kościoła. Po Mszy św. o godz. 8:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18:00 Msza św. za wszystkich zmarłych oraz pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu styczniu br.

O godz. 17.00 pierwsze wielkopostne nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. Zalecki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Przed nabożeństwem dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. będą wręczały wchodzącym do kościoła karteczki ze swoimi nazwiskami, prosząc ich o modlitwę.

W SOBOTĘ (17.02)
Wspomnienie Świętych Założycieli Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny, czyli sług Maryi.
O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. O godz. 10:00 Droga Krzyżowa dla dzieci. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Także w sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na adorację uwielbienia, podczas której modlitwą i śpiewem będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie uwielbiając i dziękując za wszelkie łaski i dobro jakie otrzymujemy każdego dnia.

W przyszłą niedzielę (18.02)
PIERWSZĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU kolekta na spłacenie drugiej raty remont wieży naszego kościoła, która wynosi 15.000 PLN Podczas Mszy św. o godz. 12:00 uczniom klas III uroczyście poświęcimy świece komunijne. O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej pochodzącego z Beninu ojca Theotime AKPAKO ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów. Ojciec misjonarz wygłosi Słowo Boże, w którym opowie o wierze ludności w Kongo oraz po każdej Mszy św. zbierać będzie ofiary dla osieroconych dzieci, które wykorzystywane są przez rebeliantów do czynnego udziału w walkach zbrojnych w tym kraju. Już od siedmiu lat o. Theotime mieszka w Krakowie i dzieli się świadectwem pracy duszpasterskiej w krajach Afryki Środkowo-Zachodniej. Prosimy o życzliwe przyjęcie Gościa.