Ogłoszenia 10.09 – 17.09

NIEDZIELA (10.09)
Przed siedmiu laty po raz pierwszy w historii Kościoła w Polsce przeżywaliśmy Tydzień Wychowania. Od tego czasu co roku na początku września staramy się uświadomić sobie, jak ważne zadania mają do spełnienia rodzice, nauczyciele i wychowawcy.

Przeżywając w nadchodzącym tygodniu kolejny Tydzień Wychowania, w który tym razem wpisuje się jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi, zawierzmy nić naszego życia osobistego i rodzinnego rękom Maryi. Zastanówmy się też, czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki i Wychowawczyni Syna Bożego. Maryja jest wymagającą Matką. Potrafi upomnieć swoje dzieci. Wystarczy wsłuchać się w przestrogi, płynące od wieków z jasnogórskiej ambony.

Za złożone dziś ofiary na I fakturę na kwotę 95 000 zł na remont i renowację wieży naszego kościoła, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na Nieszpory.

PONIEDZIAŁEK (11.09)
O godz. 18.45 w kościele pierwsze spotkanie z rodzicami uczniów klas III, którzy w bieżącym roku katechetycznym przygotowywać się będą do Pierwszej Komunii św. Natomiast w krypcie także o 18:45 kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

We WTOREK (12.09)
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – głównej patronki archidiecezji katowickiej. Imię Maryi czcimy w Kościele w sposób szczególny, ponieważ należy ono do Matki Boga, Królowej nieba i ziemi, Matki miłosierdzia. Dzisiejsze wspomnienie – „imieniny” Matki Bożej – przypominają nam o przywilejach nadanych Maryi przez Boga i wszystkich łaskach, jakie otrzymaliśmy od Boga za Jej pośrednictwem i wstawiennictwem, wzywając Jej Imienia.

O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (13.09)
Wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła z IV wieku. Ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom, czyli Złotousty”. Pozostawił po sobie ogromną spuściznę literacką.

Po Mszy św. godz. 8.00 nabożeństwo do patrona naszej parafii, św. Józefa. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących wolnym czasem przed południem.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. Po każdej Mszy św. w tym dniu oddamy cześć relikwiom bł. Jana Pawła II przez ich ucałowanie. O godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas Różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli prowadzonej w naszej parafii od sierpnia 2016 roku katechezy uzupełniającej dla tych, którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (14.09)
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela. Jednak po nim nadeszło zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza
Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

O godz. 17.15 w tym dniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. Zalecki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na zakończenie nabożeństwa poświęcone zostaną krzyże. Prosimy o przyniesienie do kościoła różnego rodzaju krzyży, które zostały zakupione, jak również te, które wiszą już na ścianach w naszych domach.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna. Narzeczonych informujemy, że kwartalny dzień skupienia dla nich odbędzie się w sobotę 25 listopada br. o godz. 17:15 w krypcie naszego kościoła.

W PIĄTEK (15.09)
Wspomnienie NMP Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7:00 w krypcie Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Faustyny. O godz. 18:00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu sierpniu.

W SOBOTĘ (16.09)
Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. Obydwaj gorliwie bronili wiary chrześcijańskiej i ponieśli śmierć męczeńską w połowie III wieku

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (17.09)
XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ trzecia niedziela września, która w naszej Ojczyźnie jest 51. Dniem Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu o godz. 14.00 w katowickiej katedrze obędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.
Przypominamy, że stały konfesjonał w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie dostępny jest codziennie od poniedziałku do piątku od 10:00-12:00 i od 15:30-18:00.

Tradycyjnie już w ostatnią sobotę września (w tym roku 30 września) odbędzie się PIELGRZYMKA PARAFII DEKANATU CHORZÓW do Piekar Śląskich. Rozpoczęcie o godz. 14:00 na kalwaryjskim wzgórzu. Do udziału w tej niezwykłej pielgrzymce zapraszamy serdecznie i naszych parafian.

I zebranie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek 18.09.2017 r. o godz. 18.45. Obecność nowych członków obowiązkowa.