Ogłoszenia 10.07 – 17.07

NIEDZIELA (10.07)
Jezus przypomina dziś w Ewangelii o największym przykazaniu – przykazaniu miłości oraz w prosty sposób wyjaśnia, jak należy je wypełniać. W każdym człowieku należy dostrzegać brata, który może potrzebować naszej pomocy. Już za 10 dni będziemy mieli okazję zaoferować chrześcijańską gościnność i życzliwość wobec młodych, którzy przybędą do naszego kraju na wspólne spotkanie i modlitwę.

Za ofiary złożone dziś w kościele oraz wpłacone na konto parafialne lub też indywidualnie przekazywane w kancelarii parafialnej a przeznaczone na zapłacenie należności za ekspertyzę stanu murów naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Na godz. 16.30 zapraszamy jeszcze na nieszpory.

W związku z wakacjami w miesiącu lipcu i sierpniu nie ma w naszym kościele Mszy św. o godz. 7.00 i sobotnich Mszy św. w języku niemieckim o godz. 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Spowiedzi św. w soboty dopiero od 17.30. W lipcu i sierpniu kancelaria urzęduje: poniedziałki i środy od 900 do 1130 oraz wtorki i piątki od 1530 do 1700

W sierpniu NIE BĘDZIE też w naszej parafii nauk przedślubnych.

W PONIEDZIAŁEK (11.07).
Święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Ale swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu


W ŚRODĘ (13.07)
Wspomnienie świętych pustelników węgierskich Andrzeja Świerada – patrona młodzieży słowiańskiej – i Benedykta, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej.
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Świętego Józefa.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i „procesję światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta do ołtarzy maryjnych i feretronu.

W CZWARTEK (14.07)
Wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera – patrona szpitali, chorych i służby zdrowia. W osobach najbardziej potrzebujących i cierpiących odkrył św. Kamil obecność Jezusa. Sam również doświadczył cierpienia, co w konsekwencji pomogło mu zrozumieć chorych, którym ofiarnie służył. Nie oszczędzał się w tej posłudze. Przypisuje mu się autorstwo piękniej modlitwy: Daj Boże, bym mógł umierać z rękami zniszczonymi przez miłosierdzie. Założył Zakon Kamilianów składają dodatkowy ślub służby chorym nawet z narażeniem własnego życia.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (15.07)
Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Był jednym z najwybitniejszych teologów średniowiecza. Jest patronem matek oczekujących potomstwa.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 8.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonki przy bocznym wyjściu z kościoła i przy kaplicy chrzcielnej. Po Mszach św. w tym dniu wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny. O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w miesiącu czerwcu br. parafian i pochowanych na naszym cmentarzu.

W SOBOTĘ (16.07)
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel nazywane inaczej wspomnieniem Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie to dla nas dobra okazja do poznania historii szkaplerza Najświętszej Maryi Panny i podjęcia decyzji o jego noszeniu, a być może do poznania zakonu karmelitańskiego, szerzącego nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.

Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (17.07)
XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) przeznaczona będzie na remont organów w naszym kościele. O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Informujemy, że tradycyjne już święcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa odbędzie się w niedzielę – 24 lipca po każdej Mszy św. oraz w sobotę 23 lipca po wieczornej Eucharystii. Zapraszamy serdecznie wszystkich zmotoryzowanych.