Ogłoszenia 10.07 – 17.07

NIEDZIELA (10.06)
Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

Czerwiec to miesiąc, w którym szczególnie oddajemy cześć Sercu Jezusa Chrystusa jako symbolowi Bożej Miłości do człowieka. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Jezusowego.

Za złożone dziś ofiary na bieżące potrzeby naszej Parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na godz. 16:30 zapraszamy dziś jeszcze na nieszpory niedzielne.
Dziś odbędzie się pielgrzymka dzieci wczesno- i pierwszokomunijnych oraz ich rodziców do archikatedry Chrystusa Króla w Katowicach. Rozpoczęcie o godz.13:30. Zakończenie około godz. 16:45.

Dziś także odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 10:30 Msza św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach w intencji poszanowania dla życia i rodziny, oraz o Boże błogosławieństwo dla uczestników Marszu. Godz. 11:30–11:45 zbiórka uczestników Marszu przed katedrą (dotyczy tych którzy nie będą uczestniczyć w Mszy św.), godz. 11:45 rozpoczęcie Marszu – przejście rodzin od katedry do Parku Kościuszki. Godz. 12.30 zakończenie Marszu – Łąka Koncertowa za restauracją Patio Park, gdzie odbędzie się Piknik z występami: godz. 13:00-13:45 Zespół „Muode Koty”, godz. 13:45-14:20 MDK Południe (zespół Galaxy), godz. 14:20-15:00 MDK Ligota (zespół Nutki, Mażoretki), godz. 15:00-15:30 MDK Szopienice-Giszowiec – zespoły taneczne „NOW WAY”, „KLUB 28”, pokaz ZUMBY. Zapraszamy.

Dekretem Księdza Arcybiskupa od 9 do 21 czerwca będzie w naszej parafii na wakacyjnym zastępstwie ks. neoprezbiter Mateusz Mryka. W niedzielę 17 czerwca wygłosi kazania, a po mszach będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim chętnym.

PONIEDZIAŁEK (11.06)
Święto św. Barnaby, Apostoła – orędownika podczas kłótni, sporów, smutku oraz burz gradowych. O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

We WTOREK (12.06)
Wspomnienie bł. 108. Męczenników z czasów II wojny światowej. W kościele katowickim szczególnie: o. Ludwika Mzyka, ks. Józefa Czempiela i ks. Emila Szramka. O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

O 18.45 w kościele próba przed sakramentem bierzmowania.

W ŚRODĘ (13.06)
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Nie ma wątpliwości, że jest on najpopularniejszym świętym świata. Jest patronem: ubogich, narzeczonych i małżeństw oraz orędownikiem w poszukiwaniu zagubionych rzeczy i osób. O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo do św. Józefa.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję „światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas nabożeństwa zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

Serdecznie zapraszamy na kolejną pielgrzymkę chorych i niepełnosprawnych Archidiecezji Katowickiej do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej 13 czerwca 2018 r. Program pielgrzymki: 9:00 Przywitanie pielgrzymów – ks. prob. K. Czempiel,; 9:15 Msza św., homilia i błogosławieństwo lurdzkie – ks. bp Adam Wodarczyk; 11:30 Różaniec; 12:00 Msza św. i błogosławieństwo lurdzkie.

W CZWARTEK (14.06)
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu w Dachau. Wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności. O godz. 18:45 w krypcie nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

O 18.45 w kościele próba przed sakramentem bierzmowania.

W PIĄTEK (15.06)
Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy, wielkiej opiekunki biednych i ubogich. Przed wstąpieniem do zakonu żyła w małżeństwie i wzorowo wychowała dzieci. Wraz ze swoim mężem, księciem kaliskim Bolesławem pobożnym, fundowała klasztory franciszkańskie oraz opiekowała się biednymi.

Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. O godz. 7:00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek w kościele. Po Mszach św. o godz. 8:00 i 18:00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 18:00 Msza św. za zmarłych parafian i pochowanych na naszym cmentarzu w miesiącu maju br.
Na godzinę 17.15 Grupa Krwi Chrystusa zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

W SOBOTĘ (16.06)
O godz. 7:40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św. w języku niemieckim w int. ofiar obozu w Zgodzie.

O godz. 19.00 zapraszamy na „Godzinę Uwielbienia”, podczas której modlitwą i śpiewem będziemy adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W przyszłą niedzielę (17.06)
XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) na ratę za remont wieży naszego kościoła. Po Mszach św. osoby niepełnosprawne poproszą nas o materialne wsparcie ich corocznych rekolekcji, które odbędą się w Nierodzimiu w sierpniu. Już dziś serdecznie dziękujemy za okazaną im pomoc.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W przyszłą niedzielę w kościele mariackim w Katowicach odbędzie się dzień skupienia podsumowujący całoroczną formację Służby Zdrowia naszej archidiecezji. Program spotkania: 15.00 – Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu katechetycznego na I piętrze: Koronka do Miłosierdzia Bożego, Modlitwa dziękczynienia za miniony rok formacji duszpasterskiej pracowników Służby Zdrowia, Litania do bł. Hanny Chrzanowskiej; 15.45 – Msza św. w kaplicy domu katechetycznego; 16.30 – spotkanie w sali św. Jana Pawła II znajdującej się w podziemiach domu katechetycznego; 17.00 – zakończenie spotkania

Parafia św. Antoniego w Chorzowie zaprasza 17 czerwca od 1500 do 2100 na Rodzinny Festyn u Antonika. W programie atrakcje dla dzieci i dorosłych, koncerty, zabawy, gastronomia oraz losowanie atrakcyjnych nagród. O godz. 2000 koncert zespołu DE SILVERS. Wstęp wolny.