Ogłoszenia 10.05 – 17.05

NIEDZIELA (10.05)
Na prośbę Arcybiskupa Wiktora Skworca od dziś zamieszka w naszej parafii ks. Tadeusz ADAMCZYK (urodzony 13.09.1951, święcenia kapłańskie 15.04.1976). Witamy serdecznie pośród nas Księdza rezydenta i życzymy mu, by czuł się w naszej wspólnocie dobrze i przez swoje posługiwanie duszpasterskie dopisał się do pięknej historii naszej parafii.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka dziś we wszystkich kościołach Polski przeprowadzona zostanie akcja zbiórki materialnej na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Metropolita Katowicki w wydanym komunikacie prosi diecezjan najpierw o modlitewne wsparcie dla dotkniętych kataklizmem oraz dołączenia swojego daru pieniężnego. Przy wyjściu z kościoła panie z Legionu Maryi kwestować będą na ten właśnie cel.

O godz. 9.00 Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich zaangażowanych w organizację tegorocznego festynu odpustowego.

Na godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a na 21.00 na apel jasnogórski.
W dniu dzisiejszym parafia św. Floriana obchodzi swoją uroczystość odpustową. O godz. 12.00 Suma z kazaniem ks. dra Tomasza JAKLEWICZA, redaktora „Gościa Niedzielnego”. O godz. 15.15 nieszpory odpustowe.

W PONIEDZIAŁEK (11.05)
O godz. 18.45 w kościele druga próba przed Pierwszą Komunią św. uczniów klas II C i D. W krypcie (także o 18.45 spotkanie grupy modlitewnej.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają doroczne Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

W naszej parafii Dni Krzyżowe odbędą się w ramach nabożeństw majowych. I tak:

– w poniedziałek (11.05) o godz. 17.30 spotykamy się przy krzyżu na ul. Krzyżowej. Tam odbędzie się krótkie nabożeństwo błagalne z prośbą o dobre zbiory, przy śpiewie Litanii Loretańskiej przejdziemy w procesji do kościoła.

– we wtorek (12.05) o godz. 17.30 spotykamy się przy kapliczce na ul. Mariańskiej, gdzie modlić się będziemy o uświęcenie pracy ludzkiej. Następnie przy śpiewie Litanii Loretańskiej przejdziemy w procesji do kościoła;

– w środę (13.05) o godz. 17.30 – spotykamy się przy krzyżu na ul. Opolskiej. Tam modlić się będziemy za głodujących, a następnie przejdziemy w procesji do kościoła.

Zapraszamy parafian, a w szczególności wszystkich działkowiczów, do licznego udziału w Dniach Krzyżowych. Prosimy o zabranie ze sobą książeczek do nabożeństw oraz zadbanie o miejsca rozpoczęcia nabożeństw (przydrożne krzyże i kapliczkę). Niech troska o czystość wokół nich i przyozdobienie ich kwiatami i zniczami świadczą o naszej miłości do Pana Boga i miejsca, na którym się znajdują.

W ŚRODĘ (13.05)
Wspomnienie NMP Fatimskiej czyli 98. rocznica objawień w Fatimie, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem.
Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku – kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Wpatrujmy się w jego święte życie i tak jak on starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem, całkowicie zawierzając Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

Po Mszach św. oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II przez ich ucałowanie.
W związku z Dniami Krzyżowymi w tym roku nie będzie nabożeństwa fatimskiego w kościele i tradycyjnej „procesji światła” z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Spotkamy się o godz. 17.30 przy krzyżu na ul. Opolskiej, gdzie po modlitwach o urodzaje przejdziemy z procesją do kościoła odmawiając Różaniec Św.

W tym dniu 9. rocznicę święceń kapłańskich obchodził będzie wikariusz naszej parafii ks. Krzysztof PATAS.

W CZWARTEK (14.05)
Święto św. Macieja, Apostoła, oraz wspomnienie św. Marii Dominiki Mozzarello, zakonnicy, której relikwie zostaną w tym dniu wystawione na ołtarzu, a po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 oddamy im cześć. O godz. 18.45 druga próba przed komunią uczniów klas II A i B. O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej trzecia nauka przedślubna, a w salce przy kościele o 18.45 nauka chrzcielna.

W PIĄTEK (15.05)
Wspomnienie św. Zofii, męczennicy. Jest to zarazem TRZECI PIĄTEK MIESIĄCA. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i oddamy cześć relikwiom św. Siostry Faustyny Kowalskiej. O godz. 18.00 Msza św. za wszystkich zmarłych i pochowanych na naszym cmentarzu w kwietniu br. O godz. 19.00 w krypcie Msza św. młodzieżowa za dusze w czyśćcu cierpiące zamówiona z ofiar składanych do skarbonek przy bocznym wyjściu z kościoła oraz przy kaplicy chrzcielnej

W SOBOTĘ (16.05)
Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – patrona Polski. O godz. 10.00 Spowiedź św. dla uczniów klas II C i D oraz ich rodziców. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (17.05)
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. Kolekta (specjalna) na remont organów w naszym kościele. O godz. 10.30 uczniowie klas II C i D przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z rodzicami zbiorą się pół godziny przed mszami przed probostwem. Nieszpory komunijne już o godz. 16.00