Ogłoszenia 09.10 – 16.10

NIEDZIELA (09.10)
Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie. O Bożą pomoc w procesie kształtowania w sobie wiary, ufności i wdzięczności pomodlimy się wieczorami w czasie nabożeństw różańcowych, na które serdecznie zapraszamy dziś na godz. 16.15 a od poniedziałku do soboty na godz. 17.15.

Serdecznie dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na zakup opału. Rozpoczynamy sezon grzewczy i konieczne jest też zadbanie o węgiel do ogrzania naszej świątyni i probostwa.

Dzisiaj, już po raz 16., obchodzimy w całym kraju DZIEŃ PAPIESKI. To wspaniała okazja, aby zagłębić się w nauczanie naszego wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II. Rozważania różańcowe podczas wieczornego nabożeństwa w tym dniu pragniemy osnuć wokół nauczania papieża Polaka. Chcemy również dołożyć swoją „cegiełkę” do budowy żywego pomnika Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. Kwesta na ten cel dziś po każdej Mszy św. przy wyjściach z kościoła. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Dzieciom przygotowującym się do Pierwszej i Wczesnej Komunii Św. o godz.12,00 uroczyście poświęcimy różańce.

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza na „Żniwne” na godz. 17.00. W programie zabawa taneczna oraz poczęstunek. Wstęp 40 zł.

W PONIEDZIAŁEK (10.10).
Wspomnienie świętych męczenników Dionizego, biskupa i Towarzyszy oraz św. Jana Leonardiego, prezbitera i bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy.

O godz. 18.45 w salce spotkanie organizacyjne przed listopadową pielgrzymką do Fatimy.

WE WTOREK (11.10)
Wspomnienie św. Jana XXIII, papieża. Jan XXIII został kanonizowany przez papieża Franciszka – wraz z Janem Pawłem II – na placu św. Piotra w Rzymie w niedzielę Miłosierdzia Bożego, 27 kwietnia 2014 r. W liturgii wspominany jest 11 października – w rocznicę dnia, w którym nastąpiło uroczyste otwarcie Soboru Watykańskiego II.

W ŚRODĘ (12.10)
Wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera. Pracował na Madagaskarze jako misjonarz trędowatych.

O godz. 18.45 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej, na które serdecznie zapraszamy.

O godz. 8.00 Msza św. za śp. pierwszego proboszcza naszej parafii Ks. Kanonika Pawła CZAJĘ w 69. rocznicę jego śmierci.

O godz. 19.00 w kancelarii parafialnej 2. spotkanie w ramach Katechumenatu, czyli katechezy uzupełniającej dla tych którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym.

W CZWARTEK (13.10)
Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. W czasach, kiedy zaborcy zlikwidowali dawne zakony i zabronili zakładania nowych, utworzył 26 zgromadzeń bezhabitowych, których członkinie mogły docierać do wielu różnych środowisk, by tak głosić ewangelię miłości . Wytrwale szerzył ideę abstynencji od napojów alkoholowych.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI, a dokładniej 99. rocznica ostatniego objawienia fatimskiego. Po każdej Mszy św. uczcimy relikwie św. Jana Pawła II przez ich ucałowanie. Już o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe i ostatnia już w tym roku „procesja światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (14.10)
Wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, francuskiej mistyczki, której wizje przyczyniły się do ustanowienia tak bliskiego nam kultu Serca Pana Jezusa.

Nauczycieli i uczniów szkoły Podstawowej Nr 17 na uroczystą Eucharystię z Dnia Patrona – Jana Pawła II, w piątek o godzinie 10.15.

W tym dniu przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

W SOBOTĘ (15.10)
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa (z Avila), dziewicy i doktora Kościoła – jest patronką Karmelitów, dusz w czyśćcu cierpiących, cierpiących na serce i bóle głowy.

O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym dniu przypada 23. rocznica śmierci pochodzącego z naszej parafii śp. ks. Alfreda WOŁOWCZYKA. Jest pochowany w Stuttgarcie-Steinhaldenfeld.

W przyszłą niedzielę (16.10)
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ – głównej patronki Śląska. W tym dniu odpust w parafii św. Jadwigi.
W tym dniu przypada 112. rocznica wmurowania kamienia węgielnego pod budowę naszego kościoła. Polecajmy w naszych modlitwach budowniczych, a także tych wszystkich, którzy wspierali i wspierają świątynię na przestrzeni ostatniego wieku. W naszym kościele miejsce wmurowania kamienia węgielnego upamiętnia napis wyryty na ścianie na wprost głównego wejścia do krypty.

Kolekta tego dnia (specjalna) przeznaczona będzie na remont organów w naszym kościele. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci.
Serdecznie zapraszamy do „Galerii Pod Schodami u Józefa” mieszczącej się w krypcie naszego kościoła, gdzie można obejrzeć prace plastyczne studentek rzeźby i malarstwa ASP we Wrocławiu.

Gimnazjum nr 5, z którym parafia ściśle współpracuje, zachęca do oddania głosu w projekcie obywatelskim na projekt szkolny: „Ożywiamy dzielnicę”: m.in. festyny miejskie, zajęcia dla seniorów, mural i ścianka wspinaczkowa”. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej i parafialnym facebook’u.

W przyszłą niedzielę odpust w parafii ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ

W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać ciasta z których dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie rekolekcji dla naszej młodzieży.
Serdecznie zapraszamy osoby starsze wraz z wnukami, którzy mogą przychodzić z wnukami czwartki:

Spotkania zakładają, dialog międzypokoleniowy za pomocą sztuki. Chcemy pokazać w jaki sposób korzystać z różnych technik plastycznych, jako środka wyrazu dla własnych pomysłów, a także zainteresować kontaktem z osobami w różnym wieku. Zajęcia dają szansę na wyrażanie siebie, na uczestnictwo w świecie kultury i radzenia sobie z przekazem symbolicznym w sztuce.

Czwartek biblioteka parafialna:
godz. 11,00 – ,,Rękodzieło dla dużych i małych” – dziadkowie i babcie razem z wnukami
godz. 15,00 – ,,Chatka wesołych pędzelków u św. Józefa” – dla dzieci /od 5 lat/

Centrum integracji Międzypokoleniowej proponuje projekt DZIELNICOWE AKADEMIE SENIORA
Środy, Chorzów ul Pudlerska 22
12.30 – 14.00 – Zajęcia gry w Skata
14.30 – 15.30 – zajęcia taneczne
16.15 – 18.15 – gimnastyka z elementami rehabilitacji