Ogłoszenia 09.09 – 16.09

NIEDZIELA (09.09)
Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

Za złożone dziś ofiary przeznaczone na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Na godz. 16:30 zapraszamy jeszcze dziś na nieszpory.

Dziś rozpoczynamy VIII TYDZIEŃ WYCHOWANIA, któremu tym razem towarzyszy motto „W poszukiwaniu drogi”, nawiązujące do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” mającego się odbyć w Rzymie w październiku 2018 r. Głos powołania trzeba najpierw usłyszeć. Warto w tym miejscu przytoczyć słowa papieża Benedykta XVI, który napisał, że „kompasem” umożliwiającym obranie w życiu właściwego kierunku jest Pismo Święte. Wyruszmy więc razem w poszukiwaniu drogi. Sięgnijmy po Biblię…

Z tyłu kościoła można dziś zakupić Pismo Święte oraz inne książki o tematyce religijnej. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na organizację koncertu zespołu JednoCiało, który odbędzie się w naszej parafii w najbliższą sobotę (22.09) o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zakupu i lektury Słowa Bożego oraz literatury katolickiej.

W PONIEDZIAŁEK(10.09)
O godz. 18:00 Msza św. w intencji grupy modlitewnej i jej opiekuna ks. Proboszcza. Grupa w tym dniu obchodzi 6. rocznicę istnienia w naszej Parafii. O godz. 18.45 w kościele pierwsze, powakacyjne spotkanie grupy.

WE WTOREK (11.09)
O godz. 19:00 w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (12.09)
Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej – Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej – głównej patronki archidiecezji katowickiej. Imię Maryi czcimy w Kościele w sposób szczególny, ponieważ należy ono do Matki Boga, Królowej nieba i ziemi, Matki miłosierdzia. Dzisiejsze wspomnienie – „imieniny” Matki Bożej – przypominają nam o przywilejach nadanych Maryi przez Boga i wszystkich łaskach, jakie otrzymaliśmy od Boga za Jej pośrednictwem i wstawiennictwem, wzywając Jej Imienia.
Po Mszy św. godz. 8:00 nabożeństwo do patrona naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących wolnym czasem przed południem. O godz. 17:30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

O godz. 17:00 w kancelarii parafialnej kolejne spotkanie w ramach katechumenatu, czyli prowadzonej w naszej parafii od sierpnia 2016 roku katechezy uzupełniającej dla tych, którzy nie ukończyli religii na poziomie ponadpodstawowym, lub chcieliby sobie odświeżyć i pogłębić swoją wiedzę religijną.

O godz. 12:00 w katowickiej katedrze odbędzie się uroczystość przyjęcia sakry biskupiej przez Ks. Doktora Grzegorza OLSZOWSKIEGO – proboszcza bazyliki św. Antoniego w Rybniku, który decyzją Papieża Franciszka w czerwcu br. został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej. Polecajmy biskupa nominata w naszych modlitwach.

Na spotkanie Kręgu Biblijnego, zapraszamy w przyszłą środę (19.09.2018 r.) o godz. 18:45.

Na godzinę 19:00 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, by wspólnie adorować Dobrego Boga ukrytego w Najświętszym Sakramencie modlitwą i śpiewem.

W CZWARTEK (13.09)
Wspomnienie świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła z IV wieku. Ze względu na zdolności oratorskie i pojednawcze nadano mu przydomek „Chryzostom”, czyli „Złotousty”. Pozostawił po sobie ogromną spuściznę literacką.
Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. Po każdej Mszy św. w tym dniu oddamy cześć relikwiom bł. Jana Pawła II przez ich ucałowanie. O godz. 17:00 nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas Różańca zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (14.09)
Święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża naszego Pana Jezusa Chrystusa. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Pamiętajmy też, że Chrystusowym krzyżem staje się ołtarz w naszej świątyni i we wszystkich kościołach na całym świecie. Na nim podczas każdej Eucharystii Chrystus ponawia swoją paschalną Ofiarę „za życie świata”. Nasza Ojczyzna i jej dzieje znaczone są krzyżami. Jak nigdzie w Europie, zwłaszcza Zachodniej, wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je więc w szacunku i dbałości nie tylko przy okazji święta Podwyższenia Krzyża.

Zachęcamy, aby w tym dniu szczególnie uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Przed ołtarzem zostanie wystawiony Krzyż Święty, który w ciągu dnia można będzie ucałować, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.

O godz. 17:15 w tym dniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej za zmarłych zalecanych. Zalecki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na zakończenie nabożeństwa poświęcone zostaną krzyże. Prosimy o przyniesienie do kościoła różnego rodzaju krzyży, które zostały zakupione, jak również te, które wiszą już na ścianach w naszych domach.

O godz. 19:00 w salce nad zakrystią spotkanie organizacyjne przed październikową pielgrzymką na Maltę.

W SOBOTĘ (15.09)
Wspomnienie NMP Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas potęga zła.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17:00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (16.09)
XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ obchodzić będziemy 52. DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU. Towarzyszyć nam będzie modlitwa w intencji dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.

Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na zapłacenie kolejnej raty za remont wieży naszego kościoła.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W tym dniu o godz. 14:00 w katowickiej katedrze obędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

W dniu 22.09.2018 r. o godz. 19.00 w naszej parafii odbędzie się koncert zespołu JednoCiało. Zespół tworzą małżonkowie Lena i Maciej Durlak, którzy poprzez małżeńskie muzykowanie ewangelizują śpiewając o miłości Boga, która jest darem dla każdego, bez względu na historię życia. Ich autorskie teksty są historią szukania Boga w świecie, w sobie, w mężu/żonie, w dzieciach, w prawdzie i w ciszy. Promują małżeństwo śpiewając o życiu, które nabiera sensu po doświadczeniu MIŁOŚCI. Już teraz serdecznie zapraszamy.

W tym roku do sakramentu bierzmowania przygotowują się uczniowie klas 8 szkół podstawowych i klas III gimnazjum. Chętnych zapraszamy do zakrystii po odbiór kwestionariusza. Spotkanie organizacyjne dla bierzmowańców i ich rodziców odbędzie się w czwartek 27.09.2018 r. o godz. 19.00.