Ogłoszenia 09.07 – 16.07

NIEDZIELA (09.07)
Dziś kolejna lipcowa niedziela, czternasta w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na godz. 16.30 zapraszamy jeszcze na nieszpory.


We WTOREK (11.07)
Święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Ale swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

W ŚRODĘ (12.07)
Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Świętego Józefa.

W CZWARTEK (13.07)
Wspomnienie świętych pustelników węgierskich Andrzeja Świerada – patrona młodzieży słowiańskiej – i Benedykta, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i „procesję światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas nabożeństwa zebrana zostanie kolekta do ołtarzy maryjnych i feretronu.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (14.07)
Wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera – patrona szpitali, chorych i służby zdrowia. W osobach najbardziej potrzebujących i cierpiących odkrył św. Kamil obecność Jezusa. Sam również doświadczył cierpienia, co w konsekwencji pomogło mu zrozumieć chorych, którym ofiarnie służył.

Nie oszczędzał się w tej posłudze. Przypisuje mu się autorstwo piękniej modlitwy: Daj Boże, bym mógł umierać z rękami zniszczonymi przez miłosierdzie. Założył Zakon Kamilianów składają dodatkowy ślub służby chorym nawet z narażeniem własnego życia.

ZOZ INTER-MED Centrum Medyczne Badań Profilaktycznych i Przesiewowych zaprasza w piątek (14 lipca) od godz. 15:30 do Przychodni Lekarskiej przy ul. Św. Pawła 11 w Chorzowie na badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w rejestracji Przychodni tel. 32 249 62 16.

W SOBOTĘ (15.07)
Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. Był jednym z najwybitniejszych teologów średniowiecza. Jest patronem matek oczekujących potomstwa.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, od godz. 17:30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (16.07)
XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) przeznaczona będzie na wzmocnienie i czyszczenie murów naszego kościoła. Od 26 czerwca br. rozpoczęliśmy prace. W pierwszej kolejności polegające na ustawieniu rusztowań wokół wieży i zabezpieczenie miejsc prac. Polecamy parafianom tę trudną i odpowiedzialną inwestycję w ich modlitwach. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Od 1 lipca uległy zmianie godziny stałego konfesjonału w kościele św. Jadwigi. Będzie on w wakacje czynny od poniedziałku do piątku od godz. 15:30 – 18:00.

W dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się Piesza Chorzowska Pielgrzymka do Częstochowy. Koszt noclegu w Częstochowie i przewozu bagażu wynosi 120 zł. Informacje i zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie.

„Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy św.” (I Synod XIX 3.4).
Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zaprasza do podjęcia studiów, oferując nowoczesne kształcenie na interesujących kierunkach. Rozpoczęła się rekrutacja na teologię oraz na nauki o rodzinie, zarówno w trybie dziennym jak i zaocznym. Do włączenia się w społeczność Wydziału zaproszone są osoby zainteresowane zgłębianiem wiedzy o Bogu i o rodzinie. Absolwenci Wydziału podejmują pracę między innymi w szkole jako (poszukiwani obecnie w wielu miejscach) nauczyciele religii oraz w instytucjach profesjonalnie pomagających rodzinie.

Wjeżdżając na wakacje pamiętajmy o modlitwie, niedzielnej Mszy św. i postawie godnej chrześcijanina. Zadbajmy o właściwy strój do kościoła, także w czasie upałów. Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w pracy, w podróżach i wypoczynku.