Ogłoszenia 09.06 – 16.06

NIEDZIELA (09.06)
Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.

Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na bieżące potrzeby naszej parafii. 16:30 nieszpory.

Dziś odbędzie się Pielgrzymka Dzieci Wczesno i Pierwszokomunijnych do archikatedry Chrystusa Króla. Początek o godz. 13:30, zaś zakończenie o godz. 16:45.

W Parafii św. Antoniego z Padwy w Chorzowie przy ul. M. Kopernika 1 dziś odbędzie się odpustowy RODZINNY FESTYN U ANTONIKA.

PONIEDZIAŁEK (10.06)
(tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w mistycznym ciele Chrystusa – Kościele.

Od jutra wchodzimy w drugą część tzw. Okresu Zwykłego. To swego rodzaju chwila odpoczynku dla Kościoła. Jest to najdłuższy okres liturgiczny, trwający między 33 a 34 niedziel. Od jutra paschał przeniesiony zostanie do chrzcielnicy. Zdjęta zostanie też czerwona stuła z krzyża procesyjnego oraz schowana zostanie figura Chrystusa Zmartwychwstałego z ołtarza głównego.

Jutro dodatkowe Msze św. w naszym kościele o godz. 9:30 i 16:30. Kolekta zebrana zostanie na bieżące potrzeby parafii.

We WTOREK (11.06)
Święto św. Barnaby, Apostoła – orędownika podczas kłótni, sporów, smutku oraz burz gradowych.

Od 17.00 do 19.0O w kancelarii czynny Punkt Konsultacyjny w sprawach różnego rodzaju uzależnień a o 19:00 spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (12.06)
Wspomnienie bł. 108. Męczenników z czasów II wojny światowej. W kościele katowickim szczególnie: o. Ludwika Mzyka, ks. Józefa Czempiela i ks. Emila Szramka.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy, a o godz.18:45 Krąg Biblijny.

W CZWARTEK (13.06)
Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję „światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas nabożeństwa zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych. O godz. 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W godz. 17:00-18:00 w kancelarii można skorzystać z obecności prawnika i uzyskać wszelkiego rodzaju porady prawne.

W PIĄTEK(14.06)
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu w Dachau. Wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności.

W tym dniu w godzinach 10:00 – 14:00 na naszym placu kościelnym chorzowska firma medyczna „SŁUCHMED” ustawi ambulans i przeprowadzi bezpłatne badanie słuchu dla mieszkańców naszej parafii w ramach profilaktyki zdrowotnej. Zachęcamy do skorzystania z tego badania.

W SOBOTĘ (15.06)
Wspomnienie błogosławionej Jolanty, zakonnicy, wielkiej opiekunki biednych i ubogich. Przed wstąpieniem do zakonu żyła w małżeństwie i wzorowo wychowała dzieci.
O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (16.06)
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ kolekta (specjalna) przeznaczona będzie na spłatę należności za remont dolnej części wieży.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
Wspólnota Czcicieli Krwi Chrystusa przy naszej parafii organizuje w niedzielę 30 czerwca br. pielgrzymkę odpustową do sanktuarium Przenajdroższej Krwi Chrystusa w Częstochowie. Wyjazd o godz. 8:00 z placu kościelnego. Koszt 30 zł od osoby. Zgłoszenia udziału w pielgrzymce należy kierować do pani Zofii SADŁEK (tel. 509 362 516) do wtorku 18 czerwca br.

Czerwiec to miesiąc, w którym szczególnie oddajemy cześć Sercu Jezusa Chrystusa jako symbolowi Bożej Miłości do człowieka. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania codziennie Litanii do Serca Jezusowego.
W sobotę 15 czerwca od godz. 12.00 przy Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach odbędzie się festyn rodzinny pt .”Misja Uśmiech”. Szczegóły na plakatach
W dniu 16 czerwca 2019 r. zapraszamy parafian na Wielki Koncert muzyki Gospel – o godz. 18:00 . Wystąpi zespół „God’s Property” (Własność Boga) z Tychów, pod dyrekcją Adama Ryszarda Saczki. To olbrzymi zastrzyk radosnej muzyki, wywodzącej się z kultury amerykańskich czarnoskórych muzyków. Koncert nie jest biletowany jedynie prosimy na końcu o ofiarę aby zapłacić muzyków.