Ogłoszenia – 09.02.2014

Niedziela (09.02)
Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym. Może warto, byśmy również w gronie rodzinnym się nad tym zastanowili i podzielili się wzajemną refleksją, jak możemy to powierzone nam przez Chrystusa zadanie wypełniać.

Nasza wiara ma się opierać nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej. Pogłębieniu tego tematu służyć może również lektura katolickiej prasy czy książek o tematyce religijnej. Chciejmy po nie sięgać systematycznie, by móc roztropnie, ale też pewnie odpowiadać na pytania innych osób dotyczące naszej wiary.
Za złożone ofiary przeznaczone na potrzeby archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Zapraszamy dziś jeszcze na godz. 16.30 na nieszpory niedzielne.

W poniedziałek (10.02)
Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, siostry świętego Benedykta z Nursji, która od dzieciństwa poświęciła się wyłącznie Bogu i była dla swojego Brata wsparciem w jego wielkim dziele tworzenia reguły zakonnej. Jest uważana za matkę duchową wszystkich rodzin benedyktyńskich. Wzywana w przypadku suszy i burzy z piorunami.
Na godz. 18.45 zapraszamy na kolejne spotkanie do kościoła rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.

O godz. 18.45 w krypcie spotkanie modlitewne (wspólny brewiarz, adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo)

W tym dniu w parafii św. Franciszka z Asyżu na Klimzowcu odbędzie się miesięczne spotkanie nauczycieli miasta Chorzowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 a po niej spotkanie w klubie „Francesco”.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie grupy modlitewnej (adoracja, wspólna modlitwa brewiarzowa). Zapraszamy.

W tym dniu w parafii św. Franciszka z Asyżu na Klimzowcu odbędzie się miesięczne spotkanie nauczycieli miasta Chorzowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 a po niej spotkanie w klubie „Francesco”.

We wtorek (11.02)
Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami 22. Światowego Dnia Chorych, który w tym roku przebiega pod hasłem „Oddać życie za braci”. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

W środę (12.02)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa, a o godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (13.02)
DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17.15 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.00 Msza św. we wszystkich intencjach fatimskich.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W piątek (14.02)
) Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa. Jest to DZIEŃ Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.

Tego samego dnia tradycja wspomina świętego Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Jest patronem zakochanych. Niech to będzie okazja do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył, i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o wszystkich narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Bogiem weszli na wspólną drogę życia i z Bogiem na niej trwali.

W sobotę (15.02)
Wspomnienie błogosławionego Michała Sopoćko, prezbitera, spowiednika s. Faustyny Kowalskiej i gorliwego orędownika Bożego Miłosierdzia. Jest Założycielem zgromadzenia Zakonnego Sióstr Jezusa Miłosiernego.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP, od 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (16.02)
VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kolekta (specjalna) przeznaczona na spłatę należności za malowanie wnętrza naszego kościoła.