Ogłoszenia 08.12 – 15.12

NIEDZIELA (09.12)
Dziś II NIEDZIELA ADWENTU. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Panem Bogiem. Przygotowujemy się na spotkanie z Mesjaszem, który przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo po to, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne reklamy i przedświąteczna bieganina między regałami w marketach.

Dziś wolontariusze z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Świętochłowicach goszczą w naszej parafii z niedzielą misyjną, na której przedstawiają nam swoją pracę w kraju i na misjach. Przygotowują się do wyjazdu do Sierra Leone dlatego proszą o pomoc materialną na ten cel. Przy wyjściu z kościoła ciekawa wystawa i sklepik misyjny, w którym można pooglądać i zakupić rzeczy wykonane w Afryce.

Za złożone ofiary przeznaczone na świąteczny wystrój naszego kościoła składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

O godz. 10:30 Suma w intencji wszystkich, którzy wspomagali młodzież naszej Parafii w zbieraniu funduszy na styczniowy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Podczas Mszy św. o godz. 12:00 dzieciom przygotowującym się do Wczesnej i Pierwszej Komunii św. uroczyście poświęcimy medaliki.

Proboszcz naszej parafii ks. Antoni KLEMENS obchodzi dziś jubileusz 65. urodzin. Składamy mu nasze najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy na dzisiejszą Mszę św. o godz. 17.00, która zostanie odprawiona w jego intencji.

Kolęda dziś od godz. 14:00
1. Łagiewnicka 105, 101, 106, 104, 102
2. Łagiewnicka 118, 116, 114, 112, 110, 108
3. Łagiewnicka 98, 96, 94 /tzw. „Oswaldów Park”- nowe domy/

W dniu dzisiejszym przypada 19. DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI KATOLICKIEMU NA WSCHODZIE. W naszej parafii kwesta na ten cel zostaje przeniesiona została na przyszła niedzielę 16 grudnia.

Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00, a w czwartek, piątek o godz. 7.00. Młodzież ma swoje Roraty w piątek o godz. 19.00 w krypcie, a dorośli w sobotę o 7:00.

W PONIEDZIAŁEK(10.12)
Wspomnienie NMP Loretańskiej – patronki lotników. Po roratach w kościele spotkanie grupy modlitewnej (adoracja, wspólna modlitwa brewiarzowa).

O godz. 19.00 spotkanie młodzieży wyjeżdżającej do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

WE WTOREK (11.12)
Wspomnienie św. Damazego I, papieża. W godz. 17:00 – 19:00 w kancelarii parafialnej można z korzystać z punktu konsultacyjnego i uzyskać nieodpłatną pomoc w różnego rodzaju uzależnieniach. Po roratach w salce spotkanie Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej.

W ŚRODĘ (12.12)
Wspomnienie NMP z Guadelupe – patronki kobiet brzemiennych. O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa. O godz. 17:30 nabożeństwo do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 w kancelarii katechumenat. Po roratach w kościele kolejny krąg biblijny.

Zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT, które odbędzie się w środę 12 grudnia w Parafii św. Marii Magdaleny w Tychach. W programie Msza Święta o godz. 18.00 w kaplicy domu parafialnego przy ul. ks. Damrota 62 oraz spotkanie dyskusyjne pt. „Witamina dla biznesu, czyli o szlachetnym powołaniu przedsiębiorcy”, które poprowadzi sercanin ks. Grzegorz Piątek. Spotkania Duszpasterstwa TALENT mają charakter otwarty.

W CZWARTEK (13.12)
Wspomnienie św. Łucji z Syrakuz, dziewicy i męczennicy – patronki niewidomych, ociemniałych, krawców, szklarzy, producentów świec i lamp, rolników, szwaczek i tkaczy, orędowniczka w chorobach oczu, zakażeniach i biegunkach, uważana jest także za patronkę ludzi przeżywających chwile duchowego złamania i wewnętrznego niepokoju; oraz wspomnienie św. Otylii – orędowniczki w chorobach uszu, gardła i bólów głowy.

Jest to zarazem DZIEŃ FATIMSKI. O godz. 17.15 nabożeństwo fatimskie, o godz. 18.00 Na zakończenie nabożeństwa różańcowego wspólnie odmówimy litanię do bł. Jana Pawła II i oddamy cześć relikwii jego krwi.

O godz. 18:45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19:00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.
W tym dniu przypada 32. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Sejm RP przez aklamację uchwalił, że począwszy od 2003 r. dzień 13 grudnia obchodzony będzie jako DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR STANU WOJENNEGO.

W PIĄTEK (14.12)
Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. Był reformatorem zakonu karmelitańskiego i autorem wybitnych dzieł duchowości chrześcijańskiej. Wzywajmy orędownictwa tego Świętego, wypraszając potrzebne łaski do pełnego przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia; oraz wspomnienie św. Wenancjusza Fortunata, biskupa – autora m. in. hymnu „Tantum ergo Sacramentum..” („Przed tak wielkim Sakramentem…”).
O godz. 17.15 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez Grupę Krwi Chrystusa.

W SOBOTĘ (15.12)
Od godz. 17.30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.
W tym dniu kolęda od 14.00 na trasach:
1. Niedurnego 20 A-F
2. Mariańska 1, 1A, 1B, 3, 3A
3. Mariańska 3B, 3C, 5, 5A, 5B

W przyszłą niedzielę (16.12)
III NIEDZIELĘ ADWENTU kolekta na specjalna przeznaczona na zapłacenie należności za remont wieży naszego kościoła.

O godz. 15:00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Kolęda w tym dniu od godz. 14.00:
1. Mariańska 7, 7A, 7B, 7C
2. Św. Pawła 22a, 22, 20, 18
3. Świdra 16, 18, 20, 22

Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych wiekiem mieszkańców naszej parafii odbędą się w sobotę 22 grudnia. Zgłoszenia już przyjmuje kancelaria lub zakrystia. Prosimy rodziny, znajomych i sąsiadów o dopilnowanie, by te osoby, które z racji swojego wieku, choroby lub niepełnosprawności nie mogą przyjść o własnych siłach do kościoła skorzystały z posługi sakramentalnej naszych kapłanów. Zachęcamy także do korzystania z co niedzielnych odwiedzin Szafarzy zanoszących do domów Jezusa Eucharystycznego.

Kolejny już raz chcemy wspomóc najbiedniejsze osoby z naszej parafii organizując świąteczną paczkę. W kancelarii parafialnej znajdują się koperty zawierające informacje o rodzinach i ich potrzebach. Zapraszamy do szczodrości i wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie. Osoby, które chciałyby wspomóc naszą akcję jednak nie mogą sobie pozwolić na zorganizowanie paczki, mogą przynosić na probostwo trwałe produkty żywnościowe (słodycze, konserwy, kasze, ryże, makarony, kawy, herbaty itp.), środki czystości (proszki do prania, płyny do mycia, mydła, żele pod prysznic itp.) lub złożyć ofiarę pieniężną w kancelarii parafialnej.

Nieodłącznym elementem Adwentu jest przygotowanie oprawy świąt Narodzenia Pańskiego, a zwłaszcza wieczerzy wigilijnej. Postarajmy się o pobłogosławione opłatki rozprowadzane przez parafię, które będą znakiem jedności całej naszej parafialnej rodziny. Także zakupienie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, którą umieszczamy na wigilijnych stołach, od lat przyczynia się do wsparcia najbardziej potrzebujących.

Radiowe roraty pod hasłem „Z Duchem Twoim” przygotowywane przez redakcję „Małego Gościa Niedzielnego” i „Radia eM” będą emitowane na antenie Radia eM od poniedziałku do piątku o godz. 19.30. Dla uczestników rorat przygotowano specjalne nagrody.