Ogłoszenia 08.07 – 15.07

NIEDZIELA (08.07)
Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

Za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Na godz. 16.30 zapraszamy jeszcze na Nieszpory.

W PONIEDZIAŁEK(09.07)
przypadają urodziny wikariusza naszej parafii ks. Bartosza JANKOWSKIEGO.

W ŚRODĘ (11.07)
Święto świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież Paweł VI w 1964 roku obwołał św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Ale swoim pięknem przyciąga też niewielki benedyktyński klasztor w wielkopolskim Lubiniu. Warto te miejsca odwiedzić podczas letnich wędrówek.

O godz. 8:00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do Świętego Józefa. O godz. 17:30 nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. O godz. 19:00 w kancelarii Katechumenat.

W CZWARTEK (12.07)
Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W PIĄTEK (13.07)
Wspomnienie świętych pustelników węgierskich Andrzeja Świerada – patrona młodzieży słowiańskiej – i Benedykta, którzy żyli na przełomie X i XI wieku i przez pewien czas przebywali w Tropiu nad Dunajcem z myślą o pociągnięciu tamtejszych mieszkańców do wiary chrześcijańskiej.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i „procesję światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas różańca zebrana zostanie kolekta do ołtarzy maryjnych i feretronu.

W SOBOTĘ (14.07)
Wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera – patrona szpitali, chorych i służby zdrowia. W osobach najbardziej potrzebujących i cierpiących odkrył św. Kamil obecność Jezusa. Sam również doświadczył cierpienia, co w konsekwencji pomogło mu zrozumieć chorych, którym ofiarnie służył. Nie oszczędzał się w tej posłudze. Przypisuje mu się autorstwo pięknej modlitwy: Daj Boże, bym mógł umierać z rękami zniszczonymi przez miłosierdzie. Założył Zakon Kamilianów, którzy składają dodatkowy ślub służby chorym nawet z narażeniem własnego życia.

O godz. 7:40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, od godz. 17:30 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (15.07)
XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ kazania wygłosi ks. Emanuel PIETRYGA proboszcz Parafii św. Jadwigi w Chorzowie. Po Mszach będzie rozprowadzał swoją książkę „Słowo, które pozwala się zobaczyć” zawierającą 48 jego kazań i konferencji oraz dwie relacje z podróży do Afryki. Cena książki 20 zł.
Kolekta (specjalna) przeznaczona będzie na spłatę kolejnej raty za remont wieży naszego kościoła.
O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

Oaza naszej parafii zachęca do włączenia się w akcję REKOLEKCYJNE ŚNIADANIE. Do dnia 10 lipca będzie można na naszym probostwie bądź przy ołtarzu św. Barbary ofiarować dary spożywcze takie jak: dżemy, kremy czekoladowe lub orzechowe, płatki śniadaniowe, konserwy, pasztety, herbaty, kakao i inne produkty sypkie o dłuższym terminie ważności. Będą one spożyte przy wspólnym stole na rekolekcjach w Zapasiekach. Za wszelkie ofiarowane dobro serdeczne „Bóg zapłać!

W dniach od 26 do 30 sierpnia odbędzie się 42. Piesza Chorzowska Pielgrzymka do Częstochowy. Koszt noclegu w Częstochowie i przewozu bagażu wynosi 120 zł. Informacje i zapisy dokonywane są w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicą zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości Internetu.