Ogłoszenia 08.06 – 15.06

Niedziela (08.06)
Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada dokładnie w 50 dni po Zmartwychwstaniu, kończymy obchody okresu wielkanocnego. Liturgia tego dnia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy w pracy, w szkole czy w innych miejscach.

Wraz ze zstąpieniem Ducha Świętego Apostołowie zostali napełnieni mocą z góry tak, by mogli stać się głosicielami Ewangelii. A wszyscy, którzy dzięki ich nauczaniu przyłączają się do wspólnoty wierzących, stają się częścią nowego ludu wybranego. Dlatego też dzisiejsza uroczystość to także dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących, dla których czas, w którym żyją, jest czasem budowania relacji miłości z Bogiem i ludźmi. Pamiętajmy zatem w naszej modlitwie o tych, z którymi tę wspólnotę parafialną, diecezjalną, ale też uniwersalną tworzymy.
Za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej archidiecezji składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Zapraszamy dziś jeszcze o godz. 16.30 na nieszpory.

Dziś wspólnota parafialna p. w. Ducha Świętego w Chorzowie obchodzi swoją uroczystość odpustową.
Od poniedziałku wchodzimy w tzw. Okres Zwykły roku liturgicznego. Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.

W poniedziałek (09.06)
(tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła ustanowione na prośbę biskupów polskich podczas Soboru Watykańskiego II.

O godz. 7.40 odśpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dodatkowe Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.30 i 16.30. Kolekta tego dnia na potrzeby naszej parafii. O godz. 19.00 w kościele kolejne spotkanie grupy modlitewnej.

W tym dniu w parafii p. w. św. Franciszka z Asyżu na Klimzowcu miesięczne spotkanie nauczycieli naszego miasta. Rozpoczęcie o godz. 17.30 nabożeństwem czerwcowym, o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie w klubie „Francesco”.

We wtorek (10.06)
Wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa gnieźnieńskiego, który jednak zrezygnował ze swojego urzędu i jako pustelnik osiadł na rozlewiskach Warty i Neru. W dzisiejszym rozkrzyczanym świecie niech przypomni nam o wartości ciszy i kontemplacji Boga w samotności.

W środę (11.06)
Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła – orędownika podczas kłótni, sporów, smutku oraz burz gradowych.
Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo wotywne do Patrona naszej parafii. O godz. 17.30 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek (12.06)
Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest ono odpowiedzią Ojca Św. Benedykta XVI na postulaty zgłaszane przez różne episkopaty, ale przede wszystkim środowiska zakonne dla upamiętnienia Roku Kapłańskiego, który był obchodzony od 19 czerwca 2009 r. do 11 czerwca 2010 roku. Papież Benedykt XVI wyznaczył dzień nowego święta na czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego, czyli tydzień przed uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożym Ciałem. Ma być to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

W czwartek obchodzimy także wspomnienie błogosławionych 108. Męczenników z czasów II wojny światowej. W kościele katowickim wspominamy w tym dniu szczególnie: chorzowianin o. Ludwika Mzyka i ks. Józefa Czempiela oraz ks. Emila Szramka.

O godz. 18.45 w kościele nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, a o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej druga nauka przedślubna.

W piątek (13.06)
Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła. Nie ma wątpliwości, że jest on najpopularniejszym świętym świata. Jest patronem: ubogich, narzeczonych i małżeństw oraz orędownikiem w poszukiwaniu zagubionych rzeczy i osób.

W tym dniu przypada DZIEŃ FATIMSKI. Na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję „światła” z figurą Matki Bożej Fatimskiej dookoła kościoła. Podczas nabożeństwa zebrana zostanie kolekta na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych. O godz. 18.00 Msza św. we wszystkich intencjach fatimskich oraz w intencji Duchowej Adopcji Życia Poczętego.

W sobotę (14.06)
Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika obozu w Dachau. Wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się i tak już głodowymi racjami żywności

Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę (15.06)
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ kolekta (specjalna) na remont instrumentu organowego w naszym kościele oraz renowację południowej ściany probostwa. O godz. 15.00 Msza św. z udzielaniem sakramentu Chrztu św. oraz w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

W kancelarii parafialnej można już rezerwować terminy Mszy św. w roku 2015.

Zapraszamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej w poniedziałki w godzinach 8.30-10.00 oraz w środy w godzinach 16.00-18.00