Ogłoszenia 08.05 – 15.05

NIEDZIELA (08.05)
Fundamentalnym orędziem obchodzonej dziś URCZYSTOCI WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO jest prawda, że Chrystus, będąc człowiekiem, został za nas ukrzyżowany i zmartwychwstał, aby przebywać u Ojca. Obchodzi się ją 40. dnia po Zmartwychwstaniu. Święto powstało w połowie IV wieku, a w V znane jest i obchodzone przez cały Kościół.
Dziękujemy za złożone dziś ofiary przeznaczone na potrzeby naszej parafii.
Dziś w naszej parafii pierwsza niedziela uroczystości komunijnych. O godz. 10.30 po raz pierwsza do stołu Pańskiego przystąpi uczniowie klas II D i E. Dzieci z rodzicami zbiorą się już o godz. 10.00 przed probostwem skąd w uroczystej procesji przejdą do kościoła.

O godz. 9.00 Msza św. w intencji wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w uroczystości odpustowej i festynu.

Na godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a na 21.00 do kaplicy chrzcielnej na Apel Jasnogórski.

W dniu dzisiejszym 6. rocznicę przyjęcia sakramentu Kapłaństwa obchodzi wikariusz naszej parafii Ks. Paweł KACZMARCZYK.

Dziś także parafia św. Floriana obchodzi swoją uroczystość odpustową. O godz. 12.00 Suma, a o godz. 15.15 nieszpory odpustowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tygodniu o 17.30 a w niedziele (kiedy nie ma komunii św. o godz. 16.30).

W PONIEDZIAŁEK (09.05).
Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona na ten dzień Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

O godz. 18.45 w kościele pierwsza próba przed Pierwszą Komunią św. uczniów klas II F i G. W krypcie (także o 18.45) spotkanie grupy modlitewnej.

WE WTOREK (10.05)
O godz. 18.45 spotkanie lektorów.

W ŚRODĘ (11.05)
O godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo wotywne do św. Józefa.

W CZWARTEK (12.05)
Wspomnienie św. Pankracego, męczennika i świętych męczenników Nereusza i Achillesa.

O godz. 18.45 w kościele druga próba przed komunią uczniów klas II F i G i ich rodziców. W salce o godz. 18.45 w nauka chrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W kancelarii parafialnej o 19.00 druga nauka przedślubna.

Spotkanie dla ministrantów i ich rodziców w czwartek po Mszy wieczornej.

W PIĄTEK (13.05)
Wspomnienie NMP Fatimskiej czyli 99. rocznica objawień w Fatimie, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Ta jej prośba jest aktualna także dzisiaj, stąd podejmijmy ją ochotnym sercem. Wspomnijmy też dramatyczne wydarzenia, jakie rozegrały się na Placu Świętego Piotra 13 maja 1981 roku – kiedy próbowano zabić papieża Jana Pawła II. Wpatrujmy się w jego święte życie i tak jak on starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem, całkowicie zawierzając Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy.

W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie, czyli różaniec i procesję z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Procesje, będące pamiątką kolejnych objawień Matki Najświętszej dzieciom fatimskim, odbywać się będą do października, każdego 13. dnia miesiąca o godz. 17.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Karteczki z intencjami fatimskimi, które odczytamy podczas Różańca św. prosimy przynosić do zakrystii (nie wrzucać do skarbonek!). Podczas nabożeństwa różańcowego zebrana zostanie kolekta przeznaczona na kwiaty do feretronu i ołtarzy maryjnych.

O godz. 18.45 w kościele spotkanie kandydatów od bierzmowania, które w naszej parafii odbędzie się 24 maja (wtorek).

W tym dniu 10. rocznicę święceń kapłańskich obchodzić będzie wikariusz naszej parafii Ks. Krzysztof PATAS.

W SOBOTĘ (14.05)
Święto św. Macieja, Apostoła, wybrany do grona dwunastu Apostołów po zdradzie Judasza, oraz wspomnienie św. Marii Dominiki Mozzarello, zakonnicy, której relikwie zostaną w tym dniu wystawione na ołtarzu.

O godz. 7.40 Godzinki ku czci NMP. Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św. i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę przypada 17. rocznica śmierci wikariusza naszej parafii w latach 1976-1994 śp. ks. Stefana MIKOŁAJKA. Jest pochowany na cmentarzu parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej-Bykowinie.

W przyszłą niedzielę (15.05)
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. Przypominamy, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem też tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

Kolekta tego dnia (specjalna) na remont organów w naszym kościele.

O godz. 10.30 druga grupa dzieci (uczniowie klas II F i G) przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci z rodzicami zbiorą się o godz. 10.00 przed probostwem.

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla mieszkańców miasta Chorzowa, które będą miały miejsce w Domu rekolekcyjnym w Brennej w dniach 20-23 czerwca br. Czas duchowej odnowy połączony z odpoczynkiem w zaciszu Beskidu Śląskiego będzie okazją do pogłębienia wiary i oderwaniem się od codzienności, spotkaniem z śląską tradycją.

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie organizuje w dniu 18 czerwca br. pielgrzymkę do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy oraz do Wrocławia. Wyjazd o godz. 6.30, a koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy w kancelarii parafii św. Jadwigi przy ul. Wolności 51.